Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 199 "2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2026 жылғы 4 наурыздағы № 221 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы №199 "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219199) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 250 964 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 760 968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 511 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 427 485 мың теңге;
2) шығындар – 4 721 440 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 277 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 99 260 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 524 753 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 524 753 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 153 537 мың теңге;

О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 199 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 4 марта 2026 года № 221
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 18 декабря 2025 года №199 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219199) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 250 964 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 760 968 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 62 511 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 427 485 тысяч тенге;
2) затраты - 4 721 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 54 277 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 153 537 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 99 260 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 524 753 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 524 753 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 153 537 тысяч тенге;

107 049
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
100 800
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
12 008
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 086
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 449
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңскүрделі шығыстары
3 312
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
661 763
1
Тұрғын үй шаруашылығы
176 232
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 623
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
22 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
128 523
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 609
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 609
2
Коммуналдық шаруашылық
331 699
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
278 144
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
210 144
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
68 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
53 555
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
53 555
3
Елді-мекендерді көркейту
153 832
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
153 832
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету

107 049
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
100 800
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
12 008
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 086
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48 449
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 700
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 312
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
661 763
1
Жилищное хозяйство
176 232
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 623
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
004
Обеспечение жилья отдельным каиегориям граждан
22 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
128 523
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
23 609
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
23 609
2
Коммунальное хозяйство
331 699
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
278 144
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
210 144
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
68 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
53 555
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
53 555
3
Благоустройство населенных пунктов
153 832
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
153 832
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

37 600
- ауылдық елді мекендерді жарықтандыруға
39 586
- ауылдық елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға
44 254
Қайнар ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге қоса қаржыландыру
4 210
- Құланөтпес ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеу -123000,0 мың теңге,шұңқырларды жөндеуге-21 720 мың теңге, жолдарды орташа жөндеуге -1000,0 мың теңге
145 720

37 600
-на освещение сельских населенных пунктов
39 586
-на благоустройство и озеленение сельских населенных пунктов
44 254
-софинансирование на средний ремонт внутрисельских дорог с.Кайнар
4 210
- средний ремонт внутрисельских дорог с.Куланотпес -123000,0 тыс.тенге,на проведение ямочного ремонта-21 720 тыс.тенге, на начало среднего ремонта дорог -1000,0 тыс.тенге
145 720