"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті органдарының келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандыруды қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 17 шілдедегі № 49 қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 20 шiлдедегi № 69/қе бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті органдарының келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандыруды қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 17 шілдедегі № 49 қе бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15487 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкін болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкін болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті органдарының келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандыруды қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметінің Материалдық-техникалық қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды;

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 49 нс "Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим по контракту органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 июля 2026 года № 69/нс
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 49 нс "Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим по контракту органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 15487) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту в органах национальной безопасности Республики Казахстан";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту в органах национальной безопасности Республики Казахстан.";
Правила выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим по контракту органов национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту материально-технического обеспечения Службы финансового и материально-технического обеспечения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) 10-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдағаннан кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы ұлттық қауіпсіздік генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 69/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
20___ жылғы "___" ______
№ ___ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкін болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкін болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында (бұдан әрі – ҰҚО) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкін болмаған кезде жалпы әскери үлес құны мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу (бұдан әрі – ақшалай өтемақы) тәртібін айқындайды.

2) направление настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 33059);
3) в течение десяти рабочих дней после направления настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
генерал-лейтенант
национальной безопасности
Е. Сагимбаев
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 20 июля 2026 года № № 69/нс
Утверждены приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 17 июля 2017 года № 49 нс
Правила выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту в органах национальной безопасности Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту в органах национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок выплаты денежной компенсации в размере стоимости общевойскового пайка при отсутствии возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков (далее – денежная компенсация) военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту в органах национальной безопасности Республики Казахстан (далее – ОНБ).

"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 3-тармағына сәйкес осы Қағидалардың қолданылуы офицерлер құрамын әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге де қолданылады.
2. Ақшалай өтемақы төлеу Заңның 44-бабы 7-тармағына сәйкес ҰҚО әскери қызметшілерінің тамақтандыру шығыстарын өтеу мақсатында жүргізіледі.
Әскери қызметші тәуліктік нарядқа, жауынгерлік кезекшілікке немесе жауынгерлік қызметке түскен кезде, күнтізбелік тәулік ішінде оның тәуліктік нарядқа, жауынгерлік кезекшілікке немесе жауынгерлік қызметке түскен жағдайларының санына қарамастан, бір әскери қызметшіге көрсетілген кезеңде бір реттен артық емес ақшалай өтемақы төленеді.
ҰҚО әскери қызметшілері үшін азық-түлік үлесінің нормасы "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілерін азық-түлікпен, азықпен, техникамен, жабдықпен және асханалық-ас үйлік ыдыспен жабдықтаудың бейбіт уақытқа арналған нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 38/ҚБП бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11435 болып тіркелген) бекітілген.
Келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметші қызметтік іссапарда болған кезде және оған белгіленген тәртіппен тәуліктік шығыстар өтелген жағдайда, ақшалай өтемақы төлеу жүзеге асырылмайды.
3. Ақшалай өтемақы төлеу мемлекеттік органды ұстауға көзделген республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
2-тарау. Ақшалай өтемақы төлеу тәртібі
4. Негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етуге мүмкіндігі жоқ Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК) бөлімшелерінің (органдарының) тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет бағыты бойынша ҰҚК Қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметінің Материалдық-техникалық қамтамасыз ету департаментімен қалыптастырылады.
Тізбе қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелеріне жетекшілік ететін ҰҚК Төрағасы орынбасарының бұйрығымен бекітіледі және ақшалай өтемақы төлеу жылының алдындағы жылдың 20 желтоқсанынан кешіктірілмей ҰҚК мемлекеттік мекемелеріне (бөлімшелеріне) жолданады.
5. Ақшалай өтемақы мөлшері тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік сұранымда айқындалған жалпы әскери үлес құны негізінде айқындалады.
6. Ақшалай өтемақы төлеу үшін ҰҚК бөлімше (орган) басшысы не оны алмастыратын адам есепті айдан кейінгі айдың 1 мен 5 күндері аралығында басшының атына (ҰҚК әскери полициясы және әскери қарсы барлау органдарының оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің әскери қызметшілері үшін әскери қызметшілер әскери қызметін өткеріп жүрген бөлімше басшысының атына) баянат береді.
Баянатқа осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, ақшалай өтемақы төленетін әскери қызметшілердің тізімі қоса тіркеледі.
Ақшалай өтемақы төленетін әскери қызметшілердің тізіміне:

В соответствии с пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (далее – Закон), действие настоящих Правил распространяется также на военнослужащих, проходящих воинскую службу по призыву офицерского состава.
2. Выплата денежной компенсации производится в целях возмещения расходов военнослужащих ОНБ на питание, в соответствии с пунктом 7 статьи 44 Закона.
При заступлении военнослужащего в суточный наряд, на боевое дежурство или боевую службу денежная компенсация выплачивается не более одного раза за календарные сутки одному военнослужащему, независимо от количества случаев его заступления в суточный наряд, на боевое дежурство или боевую службу в указанный период.
Норма продовольственного пайка для военнослужащих ОНБ утверждена приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 38/ДСП "Об утверждении норм снабжения продовольствием, кормами, техникой, оборудованием и столово-кухонной посудой военнослужащих органов национальной безопасности Республики Казахстан на мирное время" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11435).
В случае нахождения военнослужащего, проходящего воинскую службу по контракту в служебной командировке, и возмещения ему в установленном порядке суточных расходов, выплата денежной компенсации не осуществляется.
3. Выплата денежной компенсации осуществляется за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных на содержание государственного органа.
Глава 2. Порядок выплаты денежной компенсации
4. Перечень подразделений (органов) Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), в которых отсутствуют возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков (далее – Перечень), формируется Департаментом материально-технического обеспечения Службы финансового и материально-технического обеспечения КНБ по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень утверждается приказом заместителя Председателя КНБ, курирующего вопросы финансового и материально-технического обеспечения, и рассылается в государственные учреждения (подразделения) КНБ не позднее 20 декабря года, предшествующего году выплаты денежной компенсации.
5. Размер денежной компенсации определяется исходя из стоимости общевойскового пайка, определенной бюджетным запросом на соответствующий финансовый год.
6. Для выплаты денежной компенсации руководитель подразделения либо лицо, его замещающее, с 1 по 5 число месяца, следующего за отчетным месяцем, подает рапорт на имя руководителя подразделения (органа) КНБ (для военнослужащих обособленных структурных подразделений органов военной полиции и военной контрразведки КНБ – на имя руководителя подразделения, в котором военнослужащие проходят воинскую службу).
К рапорту прилагается список военнослужащих, которым выплачивается денежная компенсация по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
К списку военнослужащих, которым выплачивается денежная компенсация, прилагается:

1) ҰҚК орталық аппаратының және орталық аппараты жанындағы құрылымдық бөлімшелерінің, Шекара академиясының әскери қызметшілері үшін – саптық бөлім бойынша бұйрықтан үзінді көшірме және (немесе) жауынгерлік қызмет (жауынгерлік кезекшілік) кестесінен үзінді көшірме;
2) ҰҚК Шекара қызметінің әскери қызметшілері үшін – әрбір әскери қызметшіге арналған саптық бөлім бойынша бұйрықтан және (немесе) шекара қызметінің кітабынан үзінді көшірме;
3) ҰҚК Авиация қызметінің әскери қызметшілері үшін – жауынгерлік қызмет (жауынгерлік кезекшілік) кестесінен үзінді көшірме және (немесе) әскери қызметті өткеруді растайтын ведомость және (немесе) ұшуларды дайындауға және орындауға қатысуды растайтын ведомость қоса беріледі.
7. Ақшалай өтемақы төлеу үшін әскери қызметшінің әскери қызмет өткеретін ҰҚК бөлімшесі (органы) басшысының бұйрығы (ҰҚК әскери полициясы және әскери қарсы барлау органдарының оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінде – осындай бөлімшенің тиісті бастығының бұйрығы) негіз болып табылады.
Бұйрықта әр әскери қызметшіге бір айлық ақшалай өтемақы сомасы көрсетіледі.
8. Ақшалай өтемақы төлеу туралы бұйрықтың жобасын:
1) ҰҚК ведомстволарында және олардың аумақтық бөлімшелерінде және ведомстволық бағынысты ұйымдарда, ҰҚК Шекара академиясында – материалдық-техникалық (тылдық) қамтамасыз ету бөлімшелері;
2) ҰҚК орталық аппаратында және орталық аппараты жанындағы бөлімшелерінде – ҰҚК бөлімшесінің (органының) тиісті кадрлық бөлімшелері;
3) ҰҚК әскери полициясы және әскери қарсы барлау органдарының оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінде – осындай бөлімше бастығы айқындаған жауапты лауазымды адам әзірлейді.
Ақшалай өтемақы төлеу туралы бұйрық ақшалай өтемақы төлеуді жүзеге асыру үшін ҰҚО-ның тиісті қаржы бөлімшелеріне жолданады.
9. Ақшалай өтемақыны төлеу әскери қызмет өткеру орны бойынша өткен ай үшін ағымдағы айда ақшалай үлес төлеумен бір мезгілде жүргізіледі.
Бұл ретте ақшалай өтемақы төлеу:
1) қаржыландыру жоспары бойынша қаражат болған кезде – ақшалай үлес төлеумен бір мезгілде;
2) қаражат болмаған кезде – жеке қаржыландыру жоспарына тиісті өзгерістер енгізілгеннен кейін жүргізіледі.
10. Ақшалай өтемақыны аудару жекелеген банктік операциялар түрлерін жүргізуге лицензиясы бар ұйымдарда ашылған алушылардың ағымдағы шоттарына әскери қызмет өткеру орны бойынша жүзеге асырылады.
11. Әскери қызметші ҰҚО-ның бір бөлімшесінен екінші бөлімшесіне ауыстырылған кезде уақтылы төленбеген немесе толық көлемде төленбеген өтемақы төлеу бұрынғы әскери қызметін өткерген орны бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы ұлттық
қауіпсіздік органдарында
келісімшарт бойынша әскери
қызмет өткеретін әскери
қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген
нормалары бойынша
тамақтандырумен қамтамасыз
етуге мүмкін болмаған кезде
жалпы әскери үлес құны
мөлшерінде ақшалай өтемақы
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________ жылға арналған негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген нормалары бойынша тамақтандырумен қамтамасыз ету мүмкіндіктері жоқ Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті бөлімшелерінің (органдарының) тізбесі
Р/с
ҰҚО мекемелерінің (бөлімшелерінің) атауы
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Қазақстан Республикасы ұлттық
қауіпсіздік органдарында
келісімшарт бойынша әскери
қызмет өткеретін әскери
қызметшілерге негізгі азық-түлік үлестерінің белгіленген
нормалары бойынша
тамақтандырумен қамтамасыз
етуге мүмкін болмаған кезде
жалпы әскери үлес құны
мөлшерінде ақшалай өтемақы
төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ақшалай өтемақы төленетін әскери қызметшілердің тізімі
Р/с
Әскери атағы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Айына наряд саны
Жалпы сома
Барлығы:
Бөлімше басшысы ___________________________________________________
әскери лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

1) для военнослужащих структурных подразделений центрального аппарата и при центральном аппарате, Пограничной академии КНБ – выписка из приказа по строевой части и (или) выписка из графика боевой службы (боевого дежурства);
2) для военнослужащих Пограничной службы КНБ – выписка из приказа по строевой части и (или) книги пограничной службы на каждого военнослужащего;
3) для военнослужащих Авиационной службы КНБ – выписка из графика боевой службы (боевого дежурства) и (или) ведомость подтверждения прохождения воинской службы и (или) ведомость подтверждения участия в подготовке и выполнении полетов.
7. Основанием для выплаты денежной компенсации является приказ уполномоченного руководителя подразделения (органа) КНБ либо лица, исполняющего его обязанности, в котором военнослужащий проходит воинскую службу (в обособленных структурных подразделениях органов военной полиции и военной контрразведки КНБ – приказ соответствующего начальника такого подразделения).
В приказе указывается сумма денежной компенсации за месяц на каждого военнослужащего.
8. Проект приказа по выплате денежной компенсации подготавливается:
1) в ведомствах КНБ и их территориальных подразделениях, и подведомственных организациях, Пограничной академии КНБ – подразделениями материально-технического (тылового) обеспечения;
2) в центральном аппарате и при центральном аппарате КНБ – кадровыми подразделениями соответствующего подразделения (органа) КНБ;
3) в обособленных структурных подразделениях органов военной полиции и военной контрразведки КНБ – ответственным должностным лицом, определенным начальником такого подразделения.
Приказ по выплате денежной компенсации направляется соответствующим финансовым подразделениям ОНБ для осуществления выплаты денежной компенсации.
9. Выплата денежной компенсации производится одновременно с выплатой денежного довольствия по месту прохождения воинской службы в текущем месяце за истекший месяц.
При этом выплата денежной компенсации производится:
1) при наличии средств по плану финансирования – одновременно с выплатой денежного довольствия;
2) при отсутствии средств – после внесения соответствующих изменений в индивидуальный план финансирования.
10. Перечисление денежной компенсации осуществляется по месту прохождения воинской службы, на текущие счета получателей, открытые в организациях, имеющих лицензию на проведение отдельных видов банковских операций.
11. При перемещении военнослужащего из одного подразделения ОНБ в другое, своевременно не выплаченная или выплаченная в неполном объеме компенсация выплачивается по прежнему месту прохождения воинской службы.
Приложение 1
к Правилам выплаты денежной
компенсации в размере
стоимости общевойскового
пайка при отсутствии
возможности обеспечения
питанием по установленным
нормам основных
продовольственных пайков
военнослужащим, проходящим
воинскую службу по контракту
в органах национальной
безопасности Республики
Казахстан
Форма
Перечень подразделений (органов) Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которых отсутствуют возможности обеспечения питанием по установленным нормам основных продовольственных пайков на ________ год
№ п/п
Наименование учреждений (подразделений) ОНБ
Наименование структурных подразделений
Приложение 2
к Правилам выплаты денежной
компенсации в размере
стоимости общевойскового
пайка при отсутствии
возможности обеспечения
питанием по установленным
нормам основных
продовольственных пайков
военнослужащим, проходящим
воинскую службу по контракту
в органах национальной
безопасности Республики
Казахстан
Форма
Список военнослужащих, которым выплачивается денежная компенсация
№ п/п
Воинское звание
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Количество нарядов в месяц
Общая сумма
Итого:
Руководитель подразделения
_________________________________________________________________
воинская должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)