Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 25 ақпандағы № 11/қе бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның орыс және қазақ тілдеріндегі көшірмелерін электронды түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдасын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тиісті аумақтық органдарын бір айлық мерзімде хабардар етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы ұлттық
қауіпсіздік генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2026 жылғы 25 ақпандағы
№ 11/қе бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 369 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Алматы облысы аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Департаменттің мақсаттары, құқықтары мен міндеттері";
13-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мақсаттары:";
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты құруға және жүзеге асыруға қатысу;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 февраля 2026 года № 11/нс
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Территориальным органам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в месячный срок известить соответствующие территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан о внесенных изменениях и дополнениях, указанных в пункте 1 настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета генерал-лейтенант
национальной безопасности
Е. Сагимбаев
Утвержден приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 25 февраля 2026 года № 11/нс
Перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 369 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9886) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Алматинской области.";
в заголовок главы 2 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 13:
в абзац первый внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в подпункт 1) внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";

мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің қызметіне жататын архивтік жедел, тергеу және басқа да материалдарды сақтауды және пайдалануды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының және өзге де ұйымдарының қызметтік үй-жайларын, көлік және өзге де техникалық құралдарын, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың үй-жайларын, көлік құралдары мен өзге мүліктерін шарттық негізде пайдалану;
Департамент объектілері мен үй-жайларына кіру (көлікпен кіру) және олардан шығу (көлікпен шығу) кезінде жеке тұлғалардың (Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған күзетілетін және өзге де адамдарды қоспағанда) жеке басын куәландыратын құжаттарын тексеру, олардың өзімен алып жүрген заттарын жете тексеру;
құпиялылық режимін, мемлекеттік құпиялардың сақталуын қамтамасыз ету, Департаментте іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылауды жүзеге асыру, тексеруді ұйымдастыру;
Департамент қызметкерлерінің жеке басын, олардың бөлімшелерінің, үй-жайлары мен көлік құралдарының ведомстволық тиесілілігін немесе құпия негізде ұлттық қауіпсіздік органдарына жәрдем көрсететін азаматтардың жеке басын шифрлау мақсатында басқа мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың құжаттарын пайдалану;
арнайы техникалық және өзге де құралдарды қоса алғанда, арнайы байланыс, қару-жарақ және жарақтандыру құралдарын, сатып алу және пайдалану;
бірлескен нормативтік құқықтық актілерде немесе келісімдерде айқындалған тәртіппен мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың бейнекамераларын және электрондық жабдығының өзге де түрлерін пайдалану;
жабдықталған орындарда қару, оқ-дәрілер, қорғау мен қорғаныстың арнайы құралдарын сақтау;
жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен ақпараттық жүйелерді құру және пайдалану;
Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
жиырма сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын бұзушылықтар анықталған жағдайда өз құзыреті шегінде заңнамада белгіленген тәртіппен оларды жою жөнінде шаралар қабылдау;";
мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"өз құзыреті шегінде қарсы барлау және жедел-іздестіру іс-шараларын, жасырын тергеу әрекеттерін өткізу және олардың нәтижелерін қылмыстық процесте пайдалану үшін тіркеу арқылы қылмыстарды анықтауды, жолын кесуді, ашуды және тергеп-тексеруді қамтамасыз ету;
жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды қабылдау, тіркеу және қарау, оларды дер кезінде тоқтату, ашу, оларды жасаған адамдарды ұстау және қоғамдық қауіпті әрекеттерді болдырмау жөнінде уақтылы шаралар қабылдау;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қабылдау;
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін іздеуде жүрген адамдардың тұрған жерін анықтау және ұстау бойынша іс-шараларды жүргізу;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.";
15-тармақта:
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"44) ғимараттардың, объектілердің күзетін, сондай-ақ өткізу және ішкі объектілік режимді қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;

дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
в абзацы двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый, тридцать первый, тридцать второй, тридцать третий, тридцать четвертый, тридцать пятый, тридцать шестой внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двадцать восьмой изложить в следующей редакции:
"в случаях выявления нарушений законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции принимать в пределах своей компетенции меры в установленном законодательством порядке по их устранению;";
дополнить абзацами двадцать девятым, тридцатым, тридцать первым, тридцать вторым, тридцать третьим следующего содержания:
"в пределах компетенции обеспечивать выявление, пресечение, раскрытие и расследование преступлений путем осуществления контрразведывательных и оперативно-розыскных мероприятий, негласных следственных действий, фиксации их результатов для использования в уголовном процессе;
принимать, регистрировать и рассматривать заявления и сообщения о совершенных или готовящихся преступлениях, своевременно принимать меры по их пресечению, раскрытию, задержанию лиц, их совершивших, и недопущению общественно опасных деяний;
осуществлять производство по делам об административных правонарушениях, а также принимать меры обеспечения производства по делу об административном правонарушении в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
проводить мероприятия по установлению местонахождения и задержанию лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.";
в пункте 15:
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
"44) обеспечение охраны зданий, объектов, а также пропускного и внутриобъектового режимов;";
дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 397 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10010 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Ақмола облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің қызметіне жататын архивтік жедел, тергеу және басқа да материалдарды сақтауды және пайдалануды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының және өзге де ұйымдарының қызметтік үй-жайларын, көлік және өзге де техникалық құралдарын, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың үй-жайларын, көлік құралдары мен өзге мүліктерін шарттық негізде пайдалану;
Департамент объектілері мен үй-жайларына кіру (көлікпен кіру) және олардан шығу (көлікпен шығу) кезінде жеке тұлғалардың (Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған күзетілетін және өзге де адамдарды қоспағанда) жеке басын куәландыратын құжаттарын тексеру, олардың өзімен алып жүрген заттарын жете тексеру;
құпиялылық режимін, мемлекеттік құпиялардың сақталуын қамтамасыз ету, Департаментте іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылауды жүзеге асыру, тексеруді ұйымдастыру;
Департамент қызметкерлерінің жеке басын, олардың бөлімшелерінің, үй-жайлары мен көлік құралдарының ведомстволық тиесілілігін немесе құпия негізде ұлттық қауіпсіздік органдарына жәрдем көрсететін азаматтардың жеке басын шифрлау мақсатында басқа мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың құжаттарын пайдалану;
арнайы техникалық және өзге де құралдарды қоса алғанда, арнайы байланыс, қару-жарақ және жарақтандыру құралдарын, сатып алу және пайдалану;
бірлескен нормативтік құқықтық актілерде немесе келісімдерде айқындалған тәртіппен мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың бейнекамераларын және электрондық жабдығының өзге де түрлерін пайдалану;
жабдықталған орындарда қару, оқ-дәрілер, қорғау мен қорғаныстың арнайы құралдарын сақтау;
жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алу мен ақпараттық жүйелерді құру және пайдалану;
Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";

46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
2. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 397 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10010) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Акмолинской области.";
в пункте 13:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
в абзацы двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый, тридцать первый, тридцать второй, тридцать третий, тридцать четвертый, тридцать пятый, тридцать шестой внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11022 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Маңғыстау облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Жаңаөзен қаласы бойынша басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласы;
2) Қарақия аудандық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Маңғыстау облысының Қарақия ауданы;

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
4. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 28 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11022) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Мангистауской области.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Управление по городу Жанаозену. Зона обслуживания – город Жанаозен;
2) Каракиянское районное отделение. Зона обслуживания – Каракиянский район Мангистауской области;

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 50 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11707 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Жамбыл облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
отыз алтыншы абзацқа орыс тілінде өзгеріс енгізілген, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
5. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 50 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11707) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Жамбылской области.";
в пункте 13:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
абзац тридцать шестой изложить в следующей редакции:
"привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников;";
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 21 қыркүйектегі № 75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12206 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Алматы қаласы аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
7. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 сентября 2015 года № 75 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12206) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории города Алматы.";
в пункте 13:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
9. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12265 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Астана қаласының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
"9) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
10) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
9. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 78 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12265) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории города Астаны.";
в пункте 13:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
10) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 81 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12262 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады, Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
12. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 81 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12262) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Кызылординской области и города Байконыр.";
в пункте 13:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Шығыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Алтай аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Алтай, Үлкен Нарын және Қатон-Қарағай аудандары;
2) Зайсан аудандық басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Шығыс Қазақстан облысының Зайсан, Тарбағатай және Марқакөл аудандары;

"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
13. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 82 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12253) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (далее–Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Восточно-Казахстанской области.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Алтайский районный отдел. Зона обслуживания – Алтайский, Үлкен Нарын и Катон-Карагайский районы Восточно-Казахстанской области;
2) Зайсанское районное управление. Зона обслуживания – Зайсанский, Марқакөл и Тарбагатайский районы Восточно-Казахстанской области;

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
16. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 7 тамыздағы № 64 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Түркістан облысының аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
13-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";
14-тармақтың 1) тармақшасында:
мынадай мазмұндағы отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда уәкілетті органдардан, лауазымды адамдардан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінен ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану, заңнамада белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру, іс жүргізу барысында зерттеуді ұйымдастыру;
ұстап алынған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру;";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
16. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 7 августа 2018 года № 64 "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Туркестанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Туркестанской области (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории Туркестанской области.";
в пункте 13:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать седьмым, тридцать восьмым, тридцать девятым, сороковым следующего содержания:
"использовать изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов, должностных лиц и субъектов квазигосударственного сектора в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с законодательством Республики Казахстан использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на него задач, организовывать исследование в ходе досудебного расследования, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством;
конвоировать задержанных и лиц, заключенных под стражу;";

мынадай мазмұндағы 45), 46), 47), 48), 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"45) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жолмен жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдарды қорғау және көтермелеу;
46) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тергеуден, анықтаудан немесе соттан жасырынған іздестірудегі адамдардың тұрған жерін анықтау және оларды ұстау;
47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.".
17. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 шілдедегі № 594/қе-қа бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Абай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Абай облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Абай облысы аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Департаменттің мақсаттары, құқықтары мен міндеттері";
13-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мақсаттары:";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
11) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен қарастырылған өзге де мақсаттарды орындау.";

дополнить подпунктами 45), 46), 47), 48), 49) следующего содержания:
"45) защита и поощрение лиц, сообщивших о факте коррупционного правонарушения или иным образом оказывающих (оказавших) содействие в противодействии коррупции, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
46) установление местонахождения и задержание лиц, находящихся в розыске по коррупционным правонарушениям, скрывшихся от следствия, дознания или суда;
47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
17. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июля 2022 года № 594/нс-па "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Абай, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Абай (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории области Абай.";
в заголовок главы 2 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 13:
в абзац первый внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений;
11) иные задачи, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

47) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
48) аумақтық қорғаныс іс-шараларын жоспарлау мен өткізуге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерімен көзделген өзге де функциялар.";
2) жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметі, терроризм актілерінің және жеке адамға, қоғам мен мемлекетке қауіп төндіретін өзге де аса қауіпті қылмыстардың жолын кесу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, мемлекеттік құпияларды қорғау салаларында басшылықты жүзеге асырады және Жетісу облысы аумағында мемлекеттік құпияларды қорғау бойынша уәкілетті орган болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Алакөл аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Алакөл ауданы;
2) Алакөл аудандық бөлімінің Достық бөлімшесі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Достық ауылдық округі;
3) Қаратал аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Қаратал және Көксу аудандары;
4) Панфилов аудандық басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Панфилов ауданы;
5) Панфилов аудандық басқармасының Қорғас бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысы Панфилов ауданының Атамекен және Басқұншы ауылдық округтері;
6) Сарқан аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Сарқан және Ақсу аудандары;
7) Текелі қалалық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Жетісу облысының Текелі қаласы, Ескелді және Кербұлақ аудандары.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Департаменттің мақсаттары, құқықтары мен міндеттері";
13-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мақсаттары:";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";

47) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
48) участие в планировании и проведении мероприятий территориальной обороны;
49) иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.";
2) в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Жетісу, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Жетісу (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим руководство в сферах: разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной деятельности, пресечения актов терроризма и иных особо опасных преступных посягательств на личность, общество и государство, выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционных правонарушений, защиты государственных секретов, и уполномоченным органом по защите государственных секретов на территории области Жетісу.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Алакольский районный отдел. Зона обслуживания – Алакольский район области Жетісу;
2) Достыкское отделение Алакольского районного отдела. Зона обслуживания – Достыкский сельский округ Алакольского района области Жетісу;
3) Каратальский районный отдел. Зона обслуживания – Каратальский и Коксуский районы области Жетісу;
4) Панфиловское районное управление. Зона обслуживания – Панфиловский район области Жетісу;
5) Отдел Хоргос Панфиловского районного управления. Зона обслуживания – сельские округа Атамекен и Баскунчинский Панфиловского района области Жетісу;
6) Сарканский районный отдел. Зона обслуживания – Сарканский и Аксуский районы области Жетісу;
7) Текелийский городской отдел. Зона обслуживания – город Текели, Ескельдинский и Кербулакский районы области Жетісу.";
в заголовок главы 2 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 13:
в абзац первый внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;";