Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № VIII-45/357 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № VIII-48/378 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № VII-45/357 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219320 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 387150 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 101200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 550 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 285400 мың теңге;
2) шығындар – 456519 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -69369 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69369 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69369 теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117881 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 50610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 67121 мың теңге;
2) шығындар – 147030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29149 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29149 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29149 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Каркаралинского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № VIII-45/357 "О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 6 марта 2026 года № VIII-48/378
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каркаралинского районного маслихата "О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года №VIII-45/357 (Зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219320) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 387150 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 101200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 550 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 285400 тысяч тенге;
2) затраты – 456519 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -69369 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69369 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69369 тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 117881 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 50610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67121 тысячи тенге;
2) затраты – 147030 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29149 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29149 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29149 тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 46, 49, 55, 58, 61, 67, 73, 76 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С.Оспанов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2026 жылғы 06 наурыздағы

приложения 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 46, 49, 55, 58, 61, 67,73, 76 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 6 марта 2026 года