Азаматтық қызметші болып табылатын, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының және жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 28/06 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудан әкімдігі КАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының және жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесін осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2017 жылғы 6 наурыздағы № 10/03 "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 111043 болып тіркелген, 2017 жылғы 8 сәуірдегі № 13 (1203) "Бұқар жырау жаршысы" аудандық газетінде жарияланған, "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде 2017 жылдың 12 сәуірде жарияланған) қаулысының;
2) Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2017 жылғы 19 маусымдағы № 24/07 "Аудан әкімдігінің 2017 жылғы 6 наурыздағы №10/03 "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 113577 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 шілдедегі № 28 (1218) "Бұқар жырау жаршысы" аудандық газетінде жарияланған, Электрондық түрде Қазақстан Республикасы НҚА эталондық бақылу банкі 2017 жылдың 26 шілдеде жарияланған) қаулысының.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Бұқар жырау ауданының әкімі Е.Құсайын
Бұқар жырау аудан әкімдігінің
2026 жылғы 13 сәуірдегі
№ 28/06 қаулысына қосымша
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін, азаматтық қызметші болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының және аудандық бюджеттің қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларына жиырма бес пайыз көбейту құқығына ие лауазымдардың тізбесін айқындау туралы

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющиеся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств местного бюджета
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 13 апреля 2026 года № 28/06
В соответствии с Трудовым кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств местного бюджета, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу:
1) постановление акимата Бухар-Жырауского района "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 6 марта 2017 года №10/03 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 111043, опубликовано в районной газете "Бұқар жырау жаршысы" от 8 апреля 2017 года № 13 (1203), в Эталонном контрольном банке НПА Республики Казахстан в электронном виде 12 апреля 2017 года);
2) постановление акимата Бухар-Жырауского района "О внесении изменения в постановление акимата района от 6 марта 2017 года №10/03 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 19 июня 2017 года №24/07 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 113577, опубликовано в районной газете "Бұқар жырау жаршысы" от 22 июля 2017 года № 28 (1218), в Эталонном контрольном банке НПА Республики Казахстан в электронном виде 26 июля 2017 года);
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Бухар-Жырауского района Е.Құсайын
Приложение
к постановлению акимата
Бухар-Жырауского района
от 13 апреля 2026 года №28/06
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими, работающих в сельской местности и имеющих право на повышенные должностные оклады и тарифные ставки на двадцать пять процентов, за счет средств районного бюджета

1. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) коммуналдық мемлекеттік мекеменің басшысы мен басшысының орынбасары, оның ішінде: директор, директор орынбасары, бөлім меңгерушісі;
2) мамандары (бас, аға), оның ішінде: әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесші, әлеуметтік жұмыс бойынша маман, әлеуметтік қызметкер, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психолог, бұқаралық ақпарат құралдарымен және жұртшылықпен жұмыс маманы, аналитика және мониторинг маманы, ақпаратты қорғау/ақпараттық технологиялар маманы, халықпен профилактикалық жұмыс маманы, әлеуметтік қызметкер кейс-менеджері, есепші, кадр инспекторы, мемлекеттік сатып алу менеджері, заңгер.
2. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) коммуналдық мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшысының орынбасары, оның ішінде: директор, директор орынбасары, бөлімше басшысы, кітапхана меңгерушісі, жинақтау және өңдеу секторының меңгерушісі, қызмет көрсету секторының меңгерушісі, ақпараттық-библиографиялық сектордың меңгерушісі, даму бөлімінің басшысы, шаруашылық қызмет көрсету құрылымдық бөлімшенің жетекшісі;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: клуб меңгерушісі, барлық атаулы әдіскерлер, барлық атаулы суретшілер, шығармашылық жетекші, кітапханашы, библиограф, редактор, режиссер, қоюшы-оператор, желілік киноаппаратура және дыбыс жазу операторы, дыбыс режиссері, хореограф, үйірме жетекшісі, музыкалық жетекші, оркестр жетекшісі, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы, аккомпаниатор, балетмейстер, хормейстер, нұсқаушы, кадрлар жөніндегі инспектор (маман), заңгер, есепші, экономист, мемлекеттік сатып алулар жөніндегі менеджер/маман.
3. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) коммуналдық мемлекеттік мекеменің басшысы мен басшысының орынбасары, оның ішінде: директор, директор орынбасары, шаруашылық қызмет көрсету құрылымдық бөлімшенің жетекшісі;
2) мамандар (барлық деңгейдегі): мейіргер (мейірбике/мейіргер), барлық мамандықтар бойынша жаттықтырушылар, нұсқаушы, есепші, экономист, әдіскер, кадрлар жөніндегі инспектор (маман), заңгер.

1. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя коммунального государственного учреждения, в том числе: директор, заместитель директора, заведующий отделением;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: консультант по социальной работе, специалист по социальной работе, социальный работник, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидность и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями,
психолог, специалист по работе со средствами массовой информации и общественностью, специалист по аналитике и мониторингу, специалист по защите информации/информационных технологий, специалист по профилактической работе с населением, социальный работник кейс- менеджер, бухгалтер, инспектор по кадрам, менеджер по государственным закупкам, юрист.
2. Должности специалистов культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя коммунального государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе: директор, заместитель директора, руководитель подразделения, заведующий библиотеки, сектором комплектования и обработки, сектором обслуживания, информационно-библиографическим сектором, руководитель отдела развития;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: заведующий клубом, методисты всех наименовании, художники всех наименований, художественный руководитель, библиотекарь, библиограф, редактор, режиссер, оператор-постановщик, оператор звукозаписи и световой киноаппаратуры, звукорежиссер, хореограф, руководитель кружка, музыкальный руководитель, руководитель оркестра, концертмейстер, культорганизатор, аккомпаниатор, балетмейстер, хормейстер, инструктор, инспектор (специалист) по кадрам, юрист, бухгалтер, экономист, менеджер/специалист по государственным закупкам, заведующий хозяйством.
3. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя коммунального государственного учреждения, в том числе: директор, заместитель директора.
2) специалисты (всех уровней): медицинская(ий) сестра/брат, тренера всех специальностей, инструктор, бухгалтер, экономист, методист, инспектор (специалист) по кадрам, юрист, заведующий хозяйством.