"2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 257 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 296 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 257 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 535 002 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 744 141 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 648 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 678 339 мың теңге;
2) шығындар – 18 458 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 882 368 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 882 368 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 999 160 мың теңге;

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 18 декабря 2025 года № 257 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 26 мая 2026 года № 296
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 257 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 535 002 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 744 141 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 874 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 67 648 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 678 339 тысяч тенге;
2) затраты – 18 458 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 882 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 882 368 тысяч тенге:
поступление займов – 2 999 160 тысяч тенге;

1 269 950
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 276
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 276
2
Әлеуметтiк көмек
1 078 547
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 078 547
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 404
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 241
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 354
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 990
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
621 586
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
34 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
166 127
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
166 127
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 003
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50 804
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 040
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 422 386
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 633 218
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 691 125
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20 000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
12 376
053
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
2 999 160
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
659 589
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
918 248
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
78 818
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
839 430
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 269 950
1
Социальное обеспечение
25 276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 276
005
Государственная адресная социальная помощь
25 276
2
Социальная помощь
1 078 547
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 078 547
006
Оказание жилищной помощи
3 404
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 241
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 354
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 990
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
621 586
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
34 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
166 127
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
166 127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108 003
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50 804
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 040
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 422 386
1
Жилищное хозяйство
4 633 218
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 691 125
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
12 376
053
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
2 999 160
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
659 589
467
Отдел строительства района (города областного значения)
918 248
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
78 818
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
839 430
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

218 280
Саран қаласының кәріз желілерін реконструкциялау, 2-кезек
1 362 486
Қарағанды облысының Ақтас кенті, Первомайск көшесінің №16 үйінің аймағына 150 көрермен орнына арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
371 263
облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен
2 999 160
Қарағанды облысы, Саран қаласы, РТИ ауданында сумен жабдықтаудың магистральдық желілерін, резервуар мен көтергіш сорғы станциясының құрылысы
1 868 291
Саран қаласы, РТИ ауданында магистральдық кәріз желілерін салу
1 130 869

218 280
Реконструкция канализационных сетей города Сарани, 2 очередь
1 362 486
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по ул. Первомайская, поселок Актас, Карагандинской области
371 263
за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов
2 999 160
Строительство магистральных сетей водоснабжения, резервуара и повысительной насосной станции в районе РТИ города Сарани Карагандинской области
1 868 291
Строительство магистральных канализационных сетей в районе РТИ города Сарани
1 130 869