"2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 257 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 276 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 257 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 097 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 744 141 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 874 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 67 648 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 240 576 мың теңге;
2) шығындар – 14 021 137 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 883 208 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 883 208 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 18 декабря 2025 года № 257 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 10 марта 2026 года № 276
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 257 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 097 239 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 744 141 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 874 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 67 648 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 240 576 тысяч тенге;
2) затраты – 14 021 137 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 883 208 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 883 208 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;

1 262 455
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 276
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 276
2
Әлеуметтiк көмек
1 090 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 090 690
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 404
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 241
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 354
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
242 466
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
616 253
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
34 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146 489
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146 489
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 274
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50 804
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 131
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 424 884
1
Тұрғын үй шаруашылығы
697 960
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
214 965
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20 000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
12 376
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
182 589
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
459 150
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
180 483
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
278 667
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
23 845
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 262 455
1
Социальное обеспечение
25 276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 276
005
Государственная адресная социальная помощь
25 276
2
Социальная помощь
1 090 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 090 690
006
Оказание жилищной помощи
3 404
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 241
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 354
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
242 466
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
616 253
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
34 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146 489
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146 489
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 274
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50 804
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 131
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 424 884
1
Жилищное хозяйство
697 960
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
214 965
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
12 376
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
182 589
467
Отдел строительства района (города областного значения)
459 150
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
180 483
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
278 667
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
23 845
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

Қарағанды облысының Ақтас кенті, Первомайск көшесінің №16 үйінің аймағына 150 көрермен орнына арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
371 263

Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по ул. Первомайская, поселок Актас, Карагандинской области
371 263