Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/209 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2026 жылғы 29 мамырдағы № 30/242 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №26/209 "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219949 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 22 723 994 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 842 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 281 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 666 409 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 933 881 мың теңге;
2) шығындар – 25 463 632 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 739 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 739 638 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 943 720 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 551 185 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 347 103 мың теңге.";
5-2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-2. 2026 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Саяқ кентінің бюджетіне тұрғын үй – коммуналдық шаруашылыққа берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 30 000 мың теңге сомасында ескерілсін";
келесі мазмұндағы 5-3 тармағымен толықтырылсын:
"5-3. 2026 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында халықтың әлеуметтік осал топтары үшін бастапқы нарықта тұрғын үй сатып алуға 2 943 720 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4 және 6 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Балхашского городского маслихата от 23 декабря 2025 года № 26/209 "О городском бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 29 мая 2026 года № 30/242
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 23 декабря 2025 года №26/209 "О городском бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №219949) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 723 994 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 842 482 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 281 222 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 666 409 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 933 881 тысяч тенге;
2) затраты – 25 463 632 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 739 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 739 638 тысяч тенге:
поступление займов – 2 943 720 тысяч тенге;
погашение займов – 551 185 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 347 103 тысяч тенге.";
пункт 5-2 изложить в новой редакции:
"5-2. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2026 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на жилищное – коммунальное хозяйство в сумме 30 000 тысяч тенге";
дополнить пунктом 5-3 следующего содержания:
"5-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2026 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 2 943 720 тысяч тенге на приобретение жилья на первичном рынке для социально уязвимых слоев населения";
приложение 1, 2, 3, 4 и 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 ,4 и 5 к настоящему решению.

3 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 657 817
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
34 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 940
2
Әлеуметтiк көмек
1 339 525
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 339 525
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 825
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
446 683
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 716
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232 357
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
536 210
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 734
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
283 352
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 352
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 473
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 181
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
97 820
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
39 878
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 199 054
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 133 472
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 218 673
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
1 218 673
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
185 430
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
124 920
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
60 510
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

3 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 657 817
1
Социальное обеспечение
34 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 940
005
Государственная адресная социальная помощь
34 940
2
Социальная помощь
1 339 525
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 339 525
006
Оказание жилищной помощи
6 825
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
446 683
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 716
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232 357
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
536 210
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
113 734
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
283 352
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 352
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
141 473
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 181
021
Капитальные расходы государственного органа
0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
97 820
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
39 878
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 199 054
1
Жилищное хозяйство
5 133 472
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 218 673
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
1 218 673
467
Отдел строительства района (города областного значения)
185 430
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
124 920
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60 510
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)

994
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
396 418
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
128 108
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 108
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
162 159
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 159
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
106 151
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 151
02
Қорғаныс
215 033
1
Әскери мұқтаждар
55 142
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 142
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
55 142
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
159 891
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
159 891
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
134 104
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 787
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
207 270
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
207 270
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207 270
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
207 270
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 599 644
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
38 521
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 521
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 521
2
Әлеуметтiк көмек
1 294 903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 294 903
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 525
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
378 733
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 097
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
250 182
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

994
9
Прочие государственные услуги общего характера
396 418
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
128 108
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
128 108
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
162 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
162 159
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
106 151
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
106 151
02
Оборона
215 033
1
Военные нужды
55 142
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55 142
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
55 142
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
159 891
122
Аппарат акима района (города областного значения)
159 891
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
134 104
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 787
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
207 270
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
207 270
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207 270
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
207 270
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 599 644
1
Социальное обеспечение
38 521
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 521
005
Государственная адресная социальная помощь
38 521
2
Социальная помощь
1 294 903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 294 903
006
Оказание жилищной помощи
7 525
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
378 733
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 097
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
250 182
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью