Жер учаскеге жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2026 жылғы 6 наурыздағы № 11/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, 2026 жылғы 27 қаңтардағы № ЗТ-2026-00328347 "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамының өтінішін қарастырып, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "АК Алтыналмас" акционерлік қоғамына Балқаш қаласының аумағында орналасқан ауданы 1177 гектар жер учаскесінде жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 2030 жылғы 01 қазанға дейінгі мерзімге қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған жария сервитут белгіленсін.
2. "Балқаш қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Руслан Косемгалиулы Сыздыковқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қаласының әкімі С. Сатаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата города Балхаш Карагандинской области от 6 марта 2026 года № 11/01
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев заявление №ЗТ-2026-00328347 от 27 января 2026 года акционерного общества "АК Алтыналмас", акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить акционерному обществу "АК Алтыналмас" публичный сервитут на разведку твердых полезных ископаемых сроком до 01 октября 2030 года без изъятия земельных участков у землепользователей на земельном участке площадью 1177 гектар, расположенного на территории города Балхаш.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Балхаш" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Сыздыкова Руслана Косемгалиулы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Балхаш С. Сатаев