"Жаңа редакциядағы "Теміртау қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ ережесін бекіту туралы" Теміртау қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 1 сәуірдегі № 13/51 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 17/26 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 38-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Құқықтық актілер туралы" Заңының 7-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жаңа редакциядағы "Теміртау қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ ережесін бекіту туралы" Теміртау қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 1 сәуірдегі № 13/51 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
1) аталған қаулымен бекітілген "Теміртау қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесінде, 3-тарау "Тұрғын үй инспекциясының міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері" мынадай мазмұндағы 22 және 23-тармақтармен толықтырылсын:
"22. Ортақ пайдалану орындарын ластау фактісі бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасау;
23. Аумақтарды абаттандыру қағидаларын бұзу фактісі бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасау.".
2. "Теміртау қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) әділет органдарында бөлім Ережесіне енгізілген толықтыруларды мемлекеттік тіркеу;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Теміртау қаласы әкімінің тиісті салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғышқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Теміртау қаласының әкімі Ғ. Әшімов

О внесении дополнений в постановление акимата города Темиртау от 1 апреля 2026 года № 13/51 "Об утверждении Положения ГУ "Отдел жилищной инспекции города Темиртау" в новой редакции"
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 28 апреля 2026 года № 17/26
В соответствии с пунктом 4 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", подпунктом 1) пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Темиртау, ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Темиртау от 1 апреля 2026 года № 13/51 "Об утверждении Положения ГУ "Отдел жилищной инспекции города Темиртау" в новой редакции" следующее дополнение:
1) в Положении государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Темиртау", утвержденном указанным постановлением, главу 3 "Задачи, функции и полномочия жилищной инспекции" дополнить пунктами 22 и 23 следующего содержания:
"22. Составление протокола об административном правонарушении по факту загрязнения мест общего пользования;
23. Составление протокола об административном правонарушении по факту нарушения правил благоустройства территорий.".
2. Руководителю государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Темиртау" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию внесенных дополнений в Положение отдела в органах юстиции;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерство юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3 Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Темиртау.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Темиртау Г. Ашимов