Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/5 "Ақтау кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2026 жылғы 4 наурыздағы № 41/5 шешімі
Теміртау қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы №38/5 "Ақтау кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219311 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ақтау кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 476 636 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 56 753 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 106 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 419 777 мың теңге;
2) шығындар – 1 481 233 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 4 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 597 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. Актау кентінің 2026 жылға арналған бюджетінде 1 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";
келесі мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Темиртауского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 38/5 "О бюджете поселка Актау на 2026-2028 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 4 марта 2026 года № 41/5
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете поселка Актау на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 38/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219311), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Актау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 476 636 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 56 753 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 106 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 419 777 тысяч тенге;
2) затраты – 1 481 233 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 597 тысяч тенге.";
дополнить подпунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете поселка Актау на 2026 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 1 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:

"2-1. Ақтау кентінің 2026 жылға арналған бюджеті құрамында қалалық бюджеттен берілетін 71 942 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің 5-қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымшалар осы шешімдегі 1-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімге 5-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының

"2-1. Предусмотреть в составе бюджета поселка Актау на 2026 год целевые текущие трансферты из городского бюджета в сумме 71 942 тысяч тенге согласно приложению 5.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата