"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 379-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 16 маусымдағы № 292-НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 379-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 379-НҚ бұйрығымен
бекітілген";
14-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;";
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының масс-медиа туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылау, бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою, сондай-ақ телерадио хабарларын тарату субъектілерінің қызметін лицензиялау жолымен масс-медиа саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Функциялар:
1) жалпы функциялар:
стратегиялық:
Комитет құзыреті шегінде Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысу;
Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу;
Комитет құзыреті шегінде ұлттық қауіпсіздік саласындағы заңдардың және өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуын қамтамасыз ету;
Комитеттің құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
реттеуші:
Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, Министрдің бұйрықтарымен бекітуге тікелей құзыреті болған жағдайда Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және бекіту;
Комитет құзыреті шегінде орталық және жергілікті атқарушы органдардың бұқаралық ақпарат құралдары мәселелері бойынша қызметін үйлестіру;
жүзеге асыру:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және мемлекеттiк органның басшы лауазымды адамдарының өзге де ресми құжаттардан туындайтын тапсырмаларының (iске асырылуы құқықтық актiлерде көзделген қызметтiң) және жеке қолданылатын құқықтық актiлердiң орындалуына iшкi бақылауды жүзеге асыру;
қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң сұрау салуы бойынша хабарлама әдiсiнiң толықтығы және нормативтiк саясат жөнiндегi консультативтік-кеңес құжатын қоғамдық талқылауды жүргiзу әдiстерiнiң (әдiстерiнiң) толықтығы туралы қорытындыны ұсыну;
Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету;
ақпараттық қолдау және түсіндіру бағдарламасының жобасын үйлестіру; Комитеттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және оның орындалуын бақылау;
Комитет құзыреті шегінде мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және насихаттау бойынша ақпараттық іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
Комитет құзыреті шегінде нысаналы индикаторларға, көрсеткіштерге қол жеткізуді, Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іс-шараларының сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талаптар мен оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін әзірлеу; халықты ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы хабардар ету, бөлім құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, үгіт-насихат және қарсы үгіт-насихат жұмыстарын жүргізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
әрекеттерi (әрекетсiздiгi) ұлттық мүдделердiң бұзылуына, Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiне қатер төндiруге әкеп соғатын лауазымды адамдар мен мемлекеттiк қызметшiлердi Комитет құзыретi шегiнде жауапқа тарту;
Комитеттің құзыреті шегінде республикалық бюджеттік бағдарламаларды іске асыру;
Комитет құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізу; Комитеттің құзыреті шегінде көрсетілген қызмет актілерін қарау және бекіту;
мемлекеттiк құпияларды қамтитын нормативтiк құқықтық актiлердi қоспағанда, сараптамалық қорытындылар алу мақсатында Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсiпкерлер палатасына және сараптамалық кеңестерге кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң мүдделерiн қозғайтын консультативтік құжатты немесе тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын ашық нормативтiк құқықтық актiлердiң интернет-порталында орналастыру туралы хабарламаны жолдау;
Комитеттің құзыреті шегінде қоғамдық кеңестің ұсынымдарын қарау; Комитеттің құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
Комитет құзыреті шегінде Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында ақпаратты орналастыру және жаңарту;
Комитет құзыретіне кіретін тиісті салаларда келісімдер, меморандумдар мен шарттар әзірлеу;
Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (ауданына) басшылық жасау; ашық деректер интернет-порталында ақпаратты орналастыру;
Комитеттің құзыреті шегінде мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметті жүзеге асыру;
Комитет құзыреті шегінде бюджеттік өтінімді, мемлекеттік сатып алу жоспарын қалыптастыру;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сотқа талап қою; өз құзыреті шегінде техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық регламенттерді әзірлеу;
техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақты іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және орындау;
сәйкестікті растау жөніндегі органдарды және сәйкестікті міндетті растауға жататын өнім жөніндегі зертханаларды құру, жаңғырту және жарақтандыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар әзірлеу туралы ұсыныстар дайындау және енгізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерінде, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмаларында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген функциялар жалпы болып табылады және Комитеттің барлық басқармалары өз құзыреттері шегінде іске асырады.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 379-НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации Республики Казахстан от 16 июня 2026 года № 292-НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 379-НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Утверждено
приказом Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 27 сентября 2023 года
№ 379-НҚ";
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участие в реализации государственной политики в области масс-медиа;";
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"2) осуществление государственного регулирования в области масс-медиа, путем государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о масс-медиа, постановки на учет средств массовой информации, а также лицензирования деятельности субъектов телерадиовещания;
3) международное сотрудничество в области масс-медиа в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Функции:
1) общие функции:
стратегические:
участие в выполнении стратегических функций Министерства в пределах компетенции Комитета;
разработка стратегических и программных документов по вопросам, относящимся к компетенции Комитета;
обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности в пределах компетенции Комитета;
осуществление международного сотрудничества в пределах компетенции Комитета;
регулятивные:
разработка, согласование и утверждение нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию Комитета при наличии прямой компетенции по их утверждению в приказах Министра, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина в пределах компетенции Комитета;
координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по вопросам масс-медиа в пределах компетенции Комитета;
реализационные:
проведение внутреннего контроля за исполнением правовых актов индивидуального применения (мероприятий, выполнение которых предусмотрено правовыми актами) и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководящих должностных лиц государственного органа, вытекающих из иных документов служебного характера;
предоставление, при необходимости, по запросу Министерства юстиции Республики Казахстан заключения по полноте способа уведомления и способа (ов) проведения публичных обсуждений консультативного документа регуляторной политики;
обеспечение осуществления информационно-разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции Комитета;
согласование проекта программы информационного сопровождения и разъяснения;
формирование и контроль за осуществлением государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в пределах компетенции Комитета;
участие в организации и осуществлении информационных мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов в пределах компетенции Комитета;
обеспечение работы по достижению целевых индикаторов, показателей, качественному и своевременному исполнению мероприятий документов Системы государственного планирования в рамках компетенции Комитета;
разработка в пределах компетенции управления требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
информирование населения о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведение пропагандистской и контрпропагандистской деятельности с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов в пределах компетенции управления;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
привлечение в пределах компетенции Комитета к ответственности должностных лиц, государственных служащих, действия (или бездействие) которых приводят к нарушению национальных интересов, угрозе национальной безопасности Республики Казахстан;
реализация республиканских бюджетных программ в пределах компетенции Комитета;
проведение правового мониторинга нормативных правовых актов в пределах компетенции Комитета;
рассмотрение и согласование актов оказанных услуг, в пределах компетенции Комитета;
направление в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан и экспертные советы уведомления о размещении консультативного документа или соответствующего проекта нормативного правового акта, затрагивающего интересы субъектов предпринимательства, на интернет-портале открытых нормативных правовых актов для получения экспертных заключений, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
рассмотрение рекомендаций общественного совета в пределах компетенции Комитета;
обеспечение реализации государственной политики в пределах компетенции Комитета;
размещение и актуализация информации на Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов в пределах компетенции Комитета;
разработка соглашений, меморандумов и договоров в соответствующих сферах в пределах компетенции Комитета;
осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении подведомственных организаций по вопросам, входящим в компетенции Комитета;
размещение информации на интернет-портале открытых данных;
осуществление деятельности в сфере государственных закупок в пределах компетенции Комитета;
формирование бюджетной заявки, плана государственных закупок в рамках компетенции Комитета составление бюджетной заявки;
предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
организация работ по разработке технических регламентов и национальных стандартов в пределах своей компетенции;
разработка технических регламентов по вопросам, входящим в компетенцию, по согласованию с уполномоченным органом в области технического регулирования;
разработка и исполнение планов мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;
подготовка предложений по созданию, модернизации и оснащению органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;
подготовка и внесение в уполномоченный орган в области технического регулирования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложений о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты;
осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, а также поручениями руководства Министерства.
Функции, предусмотренные подпунктом 1) настоящего пункта являются общими и реализуются всеми управлениями Комитета в пределах их компетенций.

2) Баспа бұқаралық ақпарат құралдарының ақпараттық жұмысы жөніндегі басқармасы:
стратегиялық:
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
реттеуші:
ақшалай сыйақы беру тәртібін, мөлшерін және "Үркер" ұлттық сыйлығының номинациясын әзірлеу.
іске асыру:
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша келісімдер, меморандумдар және шарттар әзірлеу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
этносаралық қатынастарды дамыту және қоғамдық келісімді нығайту саласындағы мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды ілгерілету бойынша ақпараттық-түсіндіру іс-шараларын жүзеге асыру;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және ілгерілету жөніндегі ақпараттық іс-шараларды ұйымдастыруға және жүзеге асыруға қатысу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыру;
бұқаралық ақпарат құралдары мәселелері бойынша жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру;
басқарманың құзыреті шегінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іс-шараларын сапалы және уақтылы орындау, нысаналы индикаторларға, көрсеткіштерге қол жеткізу бойынша жұмысты қамтамасыз ету;
басқарма құзыреті шегінде мемлекеттік құпияны қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданатын шаралар туралы халықты хабардар ету, насихаттау және қарсы насихаттау қызметін жүргізу.
3) Теле-, радиоарналардағы ақпараттық жұмыс басқармасы:
стратегиялық:
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
реттеуші:
ақшалай сыйақы беру тәртібін, мөлшерін және "Тұмар" ұлттық сыйлығының номинациясын әзірлеу;
іске асыру:
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін қалыптастыруды, іске асыруды, іске асыру мониторингін және бағалауды жүзеге асыру;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша келісімдер, меморандумдар және шарттар әзірлеу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
этносаралық қатынастарды дамыту және қоғамдық келісімді нығайту саласындағы мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды ілгерілету бойынша ақпараттық-түсіндіру іс-шараларын жүзеге асыру;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және ілгерілету жөніндегі ақпараттық іс-шараларды ұйымдастыруға және жүзеге асыруға қатысу;
басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыру;
бұқаралық ақпарат құралдары мәселелері бойынша жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру;
басқарманың құзыреті шегінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іс-шараларын сапалы және уақтылы орындау, нысаналы индикаторларға, көрсеткіштерге қол жеткізу бойынша жұмысты қамтамасыз ету;
басқарма құзыреті шегінде мемлекеттік құпияны қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданатын шаралар туралы халықты хабардар ету, насихаттау және қарсы насихаттау қызметін жүргізу.

2)Управление по информационной работе печатных средств массовой информации:
стратегические:
разработка стратегических и программных документов по вопросам, относящимся к компетенции управления;
осуществление международного сотрудничества по вопросам, относящимся к компетенции управления;
регулятивные:
разработка порядка присуждения, размера денежного вознаграждения и номинации национальной премии "Үркер";
реализационные:
разработка соглашений, меморандумов и договоров по вопросам, относящимся к компетенции управления;
обеспечение осуществления информационно-разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции управления;
реализация информационно-разъяснительных мероприятий по продвижению государственных стратегических программ и документов в сфере развития межэтнических отношений и укрепления общественного согласия;
формирование и контроль за осуществлением государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в пределах компетенции управления;
размещение государственного заказа по проведению государственной информационной политики по вопросам государственной молодежной политики;
участие в организации и осуществлении информационных мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов в пределах компетенции управления;
осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении подведомственных организаций по вопросам, относящимся к компетенции управления;
осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам средств массовой информации;
обеспечение работы по достижению целевых индикаторов, показателей, качественному и своевременному исполнению мероприятий документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления;
информирование населения о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведение пропагандистской и контрпропагандистской деятельности с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов в пределах компетенции управления.
3)Управление по информационной работе на теле-, радиоканалах:
стратегические:
разработка стратегических и программных документов по вопросам, относящимся к компетенции управления;
осуществление международного сотрудничества по вопросам, относящимся к компетенции управления;
регулятивные:
разработка порядка присуждения, размера денежного вознаграждения и номинации национальной премии "Тұмар";
реализационные:
осуществление формирования, реализации, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа в пределах компетенции управления;
разработка соглашений, меморандумов и договоров по вопросам, относящимся к компетенции управления;
обеспечение осуществления информационно-разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции управления;
реализация информационно-разъяснительных мероприятий по продвижению государственных стратегических программ и документов в сфере развития межэтнических отношений и укрепления общественного согласия;
формирование и контроль за осуществлением государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в пределах компетенции управления;
размещение государственного заказа по проведению государственной информационной политики по вопросам государственной молодежной политики;
участие в организации и осуществлении информационных мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов в пределах компетенции управления;
осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении подведомственных организаций по вопросам, относящимся к компетенции управления;
осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам средств массовой информации;
обеспечение работы по достижению целевых индикаторов, показателей, качественному и своевременному исполнению мероприятий документов Системы государственного планирования в пределах компетенции управления;
информирование населения о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведение пропагандистской и контрпропагандистской деятельности с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов в пределах компетенции управления.

6) Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы бақылау басқармасы:
реттеуші:
интернет-ресурсқа қол жеткізуді қалпына келтіру қағидаларын әзірлеу;
масс-медиа мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлеу;
телекоммуникация желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу;
масс-медиа саласындағы уәкілетті органның ұйғарымы бойынша интернет-ресурстарға, шетелдік онлайн-платформаларға және жедел хабарлармен алмасу сервистеріне қол жеткізуді шектеу туралы қағидаларды әзірлеу және бекіту;
кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізу қағидаларын әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық параметрлерін және телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық параметрлерін өлшеу әдістемесін әзірлеу;
бақылау:
Қазақстан Республикасының масс-медиа туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
масс-медиада Қазақстан Республикасының балаларды олардың денсаулығы мен дамуына зиян келтіретін ақпараттан қорғау туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
масс-медиа мониторингін жүзеге асыру;
"Балаларды олардың денсаулығы мен дамуына зиян келтіретін ақпараттан қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын сақтау тұрғысынан масс-медиа өнімдерінің мониторингін жүзеге асыру;
телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық параметрлерінің және телерадио хабарларын таратудың ұлттық стандарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабында көзделген талаптарды сақтау бөлігінде Қазақстан Республикасының масс-медиа туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
лицензиаттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарды сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының масс-медиа туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылау тиімділігінің мониторингін жүргізу;
бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған масс-медиа саласындағы бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдар жіберу;
Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" заңнамасы талаптарының бұзылуы анықталған кезде нұсқамалар беру;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау және әкімшілік жаза қолдану;
лицензиаттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарды сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылау тиімділігінің мониторингін жүргізу;
бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған масс-медиа саласындағы бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдар жіберу;
Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" заңнамасы талаптарының бұзылуы анықталған кезде нұсқамалар беру;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау және әкімшілік жаза қолдану;
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда нұсқамалар мен хабарламалар жіберу;
онлайн-платформаның меншік иесінен және (немесе) заңды өкілінен тәулігіне пайдаланушылардың саны туралы ақпарат сұратуға;
онлайн-платформада пайдаланушылар санын айқындау функциялары болмаған жағдайда пайдаланушылар санын айқындауға;
онлайн-платформалардың меншік иелерінен және (немесе) заңды өкілдерінен сот актілері, Қазақстан Республикасының құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдарының сұрау салулары негізінде пайдаланушылар туралы мәліметтер сұратуға;
іске асырылатын:

6) Управление контроля в области средств массовой информации:
регулятивные:
разработка правил возобновления доступа к интернет-ресурсу;
разработка правил проведения мониторинга масс-медиа;
разработка правил взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения в сетях телекоммуникаций требований законодательства Республики Казахстан;
разработка и утверждение правил об ограничении доступа к интернет-ресурсам, иностранным онлайн-платформам и сервисам обмена мгновенными сообщениями по предписанию уполномоченного органа в области масс-медиа;
разработка совместно с уполномоченным органом по предпринимательству проверочных листов, критериев оценки степени риска;
разработка правил проведения контроля качества телерадиовещания;
разработка технических параметров качества телерадиовещания и методики измерения технических параметров качества телерадиовещания;
контрольные:
осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о масс-медиа;
осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите детей от информации, причиняющих вред их здоровью и развитию, в масс-медиа;
осуществление мониторинга масс-медиа;
осуществление мониторинга продукции масс-медиа на предмет соблюдения требований Закона Республики Казахстан "О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию";
осуществление контроля за соблюдением технических параметров качества телерадиовещания и национальных стандартов телерадиовещания;
осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о масс-медиа в части соблюдения требований, предусмотренных статьей 56 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа";
осуществление контроля за соблюдением лицензиатом требований, установленных законодательством Республики Казахстан;
проведение мониторинга эффективности государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о масс-медиа;
направление рекомендаций об устранении нарушений в области масс-медиа, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля;
выдача предписаний при выявлении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о масс-медиа;
составление протоколов об административных правонарушениях и наложение административного взыскания в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
направление предписаний и уведомлений в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О связи";
запрашивать у собственника и (или) законного представителя онлайн-платформы информацию о количестве пользователей в сутки;
определять количество пользователей в случае отсутствия на онлайн-платформе функций определения количества пользователей;
запрашивать у собственников и (или) законных представителей онлайн-платформ сведений о пользователях на основании судебных актов, запросов правоохранительных или специальных государственных органов Республики Казахстан;
реализационные:

байланыс операторларына және (немесе) онлайн-платформалардың меншік иелеріне және (немесе) заңды өкілдеріне және (немесе) мемлекеттік техникалық қызметке "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-1-бабының 1-1 және 2-тармақтарында көрсетілген нұсқаманың күшін жою және интернет-ресурсқа қол жеткізуді қалпына келтіру туралы тапсырма;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының келісімі бойынша жедел-іздестіру қызметі субъектілерімен және байланыс саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп байланыс желілерінің және (немесе) құралдарының жұмысын, байланыс қызметтерін көрсетуді, интернет-ресурстарға қол жеткізуді және (немесе) оларда орналастырылған ақпаратты тоқтата тұру тәртібін айқындау;
Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық кеңістігін қалыптастыруды, дамытуды және оның қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, сондай-ақ ақпараттық кеңістіктің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру.
7) Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы рұқсат беру құжаттары басқармасы:
Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
есепке қою үшін өтініш берген шетелдік теле-, радиоарналардың өнімдерінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі тұрғысынан сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу;
теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиарды және масс-медиа саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындайтын нормативтік құқықтық актіні әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін әзірлеу, рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу;
Комитет реттейтін салада мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
іске асырылатын:
мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет басылымдарын есепке, қайта есепке қоюды жүзеге асыру;
отандық теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қоюды, куәлік беруді жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қоюды, куәлік беруді жүзеге асыру;
теле-, радиоарналарды бөлу жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензиялар беру;
есепке қойылған мерзімді баспасөз басылымдарының, интернет басылымдарының, теле-, радиоарналардың тізілімін жүргізу;
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алудың бірыңғай тізілімін жүргізу;
эротикалық сипаттағы материалдарды орналастыратын мерзімді баспасөз басылымдарын немесе интернет-ресурстарды тарататын субъектілердің тізілімін жүргізу;
есепке қою үшін өтініш берген шетелдік теле-, радиоарналардың өнімдерінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі тұрғысынан сараптамасын жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялауға жататын жекелеген қызмет түрлерін лицензиялауды жүзеге асыру;
ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету процесін автоматтандыруды және оңтайландыруды қамтамасыз ету;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне жаңа мемлекеттік қызмет енгізілгеннен кейін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны көрсетуді электрондық форматқа көшіру жөнінде шаралар қабылдау;
телерадио хабарларын таратудың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларын әзірлеу.

поручение операторам связи и (или) собственникам, и (или) законным представителям онлайн-платформ, и (или) государственной технической службе об отмене предписания, указанного в пунктах 1-1 и 2 статьи 41-1 Закона Республики Казахстан "О связи", и возобновлении доступа к интернет-ресурсу;
определение совместно с субъектами оперативно-розыскной деятельности и уполномоченным органом в области связи по согласованию с Генеральной прокуратурой Республики Казахстан порядка приостановления работы сетей и (или) средств связи, оказания услуг связи, доступа к интернет-ресурсам и (или) размещенной на них информации;
осуществление формирования, развития и обеспечения безопасности единого информационного пространства Республики Казахстан, а также межведомственной координации деятельности по обеспечению безопасности информационного пространства.
7) Управление разрешительных документов в области средств массовой информации:
разработка правил осуществления учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Республике Казахстан;
разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации правил осуществления учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;
разработка правил проведения экспертизы продукции иностранных теле-, радиоканалов, подавших заявления для постановки на учет, на предмет соответствия законодательству Республики Казахстан;
разработка нормативного правового акта, определяющего лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов и органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в области масс-медиа;
разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания, и перечня документов, подтверждающих соответствие им;
разработка подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг в регулируемой Комитетом сфере;
реализационные:
осуществление постановки на учет, переучет периодических печатных изданий, интернет-изданий;
осуществление постановки на учет, переучет, выдача свидетельства отечественного теле-, радиоканала;
осуществление учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;
осуществление постановки на учет, переучет, выдача свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан;
выдача лицензий для занятия деятельностью по распределению теле-, радиоканалов;
ведение реестра поставленных на учет периодических печатных изданий, интернет-изданий, теле-, радиоканалов;
ведение реестра учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;
ведение реестра субъектов, распространяющих периодические печатные издания или интернет-ресурсы, размещающие материалы эротического характера;
осуществление экспертизы продукции иностранных теле-, радиоканалов, подавших заявления для постановки на учет, на предмет соответствия законодательству Республики Казахстан;
осуществление лицензирования отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обеспечение автоматизации и оптимизации процесса оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
после внесения в реестр государственных услуг новой государственной услуги принятие мер по переводу ее оказания в электронный формат в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
разработка правил присоединения технических средств телерадиовещания к сетям операторов телерадиовещания.

8) Мемлекеттік ақпараттық саясаттың іске асырылуын талдау басқармасы:
реттеуші:
республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын әзірлеу;
Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі өңірлік комиссиялар туралы үлгі ережені әзірлеу;
Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссия;
іске асырылатын:
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыстың іске асырылуын жалпы үйлестіру;
уәкілетті органның интернет-ресурсында мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар конкурсын өткізу туралы ақпараттық хабарламаны орналастыру;
Тәуелсіз сараптама комиссиясының қызметін қамтамасыз ету.
9) Телерадио хабарларын тарату саласындағы жобаларды дамыту басқармасы:
реттеуші:
міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын әзірлеу;
ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін әзірлеу;
телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату операторларының қызметтер көрсету қағидаларын әзірлеу;
телерадио хабарларын тарату жүйелерін техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу;
телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссияның ережесін әзірлеу және оның құрамына ұсыныстар енгізу;
телерадио хабарларын тарату қызметтерін көрсету қағидаларын әзірлеу;
еркін қолжетімді теле-, радиоарналарды таратуды қаржылық қамтамасыз ету бөлігінде телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторының қызметін үйлестіру (цифрлық эфирлік және спутниктік телерадио хабарларын тарату, сондай-ақ аналогтық телерадио хабарларын тарату арқылы);
іске асырылатын:
Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссияның жұмысын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының аумағында радио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі жобаларды әзірлеу;
цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға көшу тәртібі мен мерзімдерін айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
көп арналы хабар таратуда таралуына қарай міндетті теле-, радиоарналардың санын айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
цифрлық эфирлік телехабар таратуды енгізу бөлігінде Ұлттық телерадио хабарларын тарату операторының қызметін үйлестіру;
Ұлттық телерадио хабарларын тарату операторының міндетті теле-, радиоарналарды және еркін қолжетімді теле-, радиоарналарды таратуды қаржылық қамтамасыз ету бөлігіндегі қызметін үйлестіру;
телерадио хабарларын тарату саласындағы материалдық-техникалық базаны техникалық жаңғырту мәселелері бойынша Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың қызметін үйлестіру;
телерадио хабарларын тарату саласындағы Ұлттық оператор көрсететін қызметтердің тарифтері бойынша есеп айырысуларды келісу;
басқарманың құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдары мен телерадио хабарларын тарату мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы бойынша ұсыныстар енгізу;
телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін жиіліктерді, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу жөніндегі конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру және бекіту жөніндегі конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру және бекіту жөніндегі конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақты іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және орындау;
сәйкестікті растау жөніндегі органдарды және сәйкестікті міндетті растауға жататын өнім жөніндегі зертханаларды құру, жаңғырту және жарақтандыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар әзірлеу туралы ұсыныстар дайындау және енгізу.";
мынадай мазмұндағы 27-тармақпен толықтырылсын:

8) Управление анализа реализации государственной информационной политики:
регулятивные:
разработка правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях;
разработка Типового положения о региональных комиссиях по вопросам государственной информационной политики;
проведение конкурса и предоставление грантов для негосударственных средств массовой информации;
обеспечение деятельности Республиканской комиссии по вопросам государственной информационной политики;
реализационные:
формирование, размещение и контроль за осуществлением государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
общее координирование за реализацией государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в пределах компетенции управления;
размещение на интернет-ресурсе уполномоченного органа информационного сообщения о проведении конкурса грантов для негосударственных средств массовой информации;
обеспечение деятельности Независимой экспертной комиссии;
обеспечение деятельности комиссии по выделению грантов;
разработка договоров о предоставлении и реализации грантов для негосударственных средств массовой информации.
9) Управление развития проектов в области телерадиовещания:
регулятивные:
разработка правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов;
разработка перечня обязательных теле-, радиоканалов;
разработка правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
разработка перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором;
разработка правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
разработка правил оказания услуг операторами телерадиовещания;
разработка правил технической эксплуатации систем телерадиовещания;
разработка положения и внесение предложений в состав Комиссии по вопросам развития телерадиовещания;
разработка правил оказания услуг телерадиовещания;
координация деятельности национального оператора телерадиовещания в части финансового обеспечения распространения теле-, радиоканалов свободного доступа (посредством цифрового эфирного и спутникового телерадиовещания, а также аналогового телерадиовещания);
реализационные:
обеспечение работы Комиссии по вопросам развития телерадиовещания;
разработка проектов по вопросам развития радиовещания на территории Республики Казахстан;
выработка предложения по определению порядка и сроков перехода на цифровое эфирное телерадиовещание;
выработка предложения по определению количества обязательных теле-, радиоканалов в зависимости от распространения в многоканальном вещании;
координация деятельности Национального оператора телерадиовещания в части внедрения цифрового эфирного телевещания;
координация деятельности Национального оператора телерадиовещания в части финансового обеспечения распространения обязательных теле-, радиоканалов и теле-, радиоканалов свободного доступа;
координация деятельности организаций, находящихся в ведении Министерства, по вопросам технической модернизации материально-технической базы в области телерадиовещания;
согласование расчетов по тарифам услуг, оказываемых Национальным оператором в области телерадиовещания;
координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по вопросам средств массовой информации и телерадиовещания в пределах компетенции управления;
внесение предложений по составу Комиссии по вопросам развития телерадиовещания;
организация и проведение конкурсов по распределению частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
организация и проведение конкурсов по формированию и утверждению перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
организация и проведение конкурсов по формированию и утверждению перечня обязательных теле-, радиоканалов;
разработка и исполнение планов мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;
подготовка предложений по созданию, модернизации и оснащению органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;
подготовка и внесение в уполномоченный орган в области технического регулирования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложений о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты.";
дополнить пунктом 27 следующего содержания:

"27. Комитеттің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат комитетінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".
2, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева

"27. Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета:
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Комитета информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан.".
2. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева