"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің, "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 19 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2026 жылғы 1 маусымдағы № 128 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің, "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 19 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 128-1) тармақшамен толықтырылсын:
"128-1) жолаушыларды, багажды, жүк-багажды және почта жөнелтілімдерін темір жол көлігімен тасымалдау қағидаларын әзірлеу;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
13-тармақтың 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын;
14-тармақта:
бірінші бөліктің 9-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
9-1) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану.
екінші бөліктің 9-1) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) техникалық регламенттерді және стандарттарды келісу;";
15-тармақта:
8) тармақша алып тасталсын;
15-тармақ 9-1), 9-2), 9-3), 9-4) тармақшалармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"9-1) тексеру парағына енгізілген талаптар арасынан бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптар тізбесін айқындау, сондай-ақ нақты бұзушылықтарға қатысты осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып, ішкі су көлігі саласындағы жедел реттеу шарасының нақты түрін;";
"9-2) бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың тізбесін айқындау, сондай-ақ сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы жедел ден қою шарасының нақты түрінің талаптарын нақты бұзушылықтарға қатысты айқындау;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 19 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан", республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан" и его территориальных органов"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 1 июня 2026 года № 128
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 19 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан", республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан" и его территориальных органов" следующие изменения и дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
дополнить подпунктом 128-1) следующего содержания:
"128-1) разработка правил перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа и почтовых отправлений железнодорожным транспортом;";
в положении республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 13:
подпункты 2) и 3) исключить;
в пункте 14:
подпункт 9-1) изложить в следующей редакции:
"9-1) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;";
подпункт 3) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"3) согласование технических регламентов и стандартов;";
в пункте 15:
подпункт 8) исключить;
дополнить подпунктами 9-1), 9-2), 9-3) и 9-4) следующего содержания:
"9-1) определение перечня требований из числа включенных в проверочный лист, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений конкретного вида меры оперативного реагирования в сфере внутреннего водного транспорта;
"9-2) определение перечня требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования в сфере торгового мореплавания;

"9-3) ішкі су көлігі саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын әзірлеу және бекіту;";
"9-4) сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын әзірлеу және бекіту;";
16), 17), 18), 22), 22-1), 23), 28), 54), 55), 56), 57), 81), 87), 88), 94) тармақшалары алып тасталсын;
15-тармақ мынадай мазмұндағы 120-1), 120-2), 120-3) тармақшаларымен толықтырылсын:
"120-1) рельстік көлік құралдарын техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу;";
"120-2) қалалық рельстік көліктің құрамын, техникалық қызмет көрсетуін және жөндеуін жүргізу қағидаларын әзірлеу;";
"120-3) қалалық рельстік көліктегі қауіпсіздік қағидаларын әзірлеу;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 128-1) тармақшамен толықтырылсын:
"128-1) жылжымалы құрамның қызмет ету мерзімдерін ұзарту қағидаларын бекіту;";
15-тармақтың 130) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Абай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 46) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"46) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"9-3) разработка и утверждение форм актов надзора в сфере внутреннего водного транспорта;
"9-4) разработка и утверждение форм актов надзора в сфере торгового мореплавания;";
подпункты 16), 17), 18), 22), 22-1), 23), 28), 54), 55), 56), 57), 81), 87), 88) и 94) исключить;
дополнить подпунктами 120-1), 120-2), 120-3) следующего содержания:
"120-1) разработка правил технической эксплуатации рельсовых транспортных средств;
"120-2) разработка правил содержания, технического обслуживания и ремонта на городском рельсовом транспорте;
"120-3) разработка правил безопасности на городском рельсовом транспорте;";
дополнить подпунктом 128-1) следующего содержания:
"128-1) разработка и утверждение правил продления сроков службы подвижного состава;";
подпункт 130) исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по области Абай" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 45) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 45) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 46) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"46) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Алматинской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
подпункт 31) пункта 15 исключить;
подпункт 50) пункта 15 изложить в следующей редакции:

"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Астана қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы"" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 30) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 49) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"49) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 49) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"49) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Астане" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 30) исключить;
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
"49) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
"49) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:

"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Жетісу облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 30) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по области Жетісу" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан ""О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 31) исключить;
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 30) исключить;
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 31) исключить;
подпункт 50) изложить в следующей редакции:

"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 49) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"49) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 31) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Түркістан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 30) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 49) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"49) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Ұлытау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 29) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"45) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 50) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
"49) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 31) исключить;
подпункт 50) изложить в следующей редакции:
"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Туркестанской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 30) исключить;
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
"49) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по области Ұлытау" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 29) исключить;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 50) изложить в следующей редакции:

"50) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті "Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақтың 30) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 49) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"49) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру";";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Теміржол және су көлігі комитетінің "Қазақстан Республикасы порттарының теңіз әкімшілігі" республикалық мемлекеттік мекемесі ережесінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Теміржол және су көлігі комитетінің "Қазақстан Республикасы порттарының теңіз әкімшілігі" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды ресми жарияланғаннан кейін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев

"50) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
в положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Шымкент" Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 15:
подпункт 30) исключить;
подпункт 49) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"49) осуществление государственных услуг в соответствии с законами Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и "О разрешениях и уведомлениях";";
заголовок положения республиканского государственного учреждения "Морская администрация портов Республики Казахстан" Комитета железнодороного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденного указанным приказом изложить в следующей редакции:
"Положение республиканского государственного учреждения "Морская администрация портов Республики Казахстан" Комитета железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан".
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев