"Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 3 ақпандағы № 22 бұйрығы
"Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамның сыныптау тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы М. Калиакпаров
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
міндетін атқарушының
2026 жылғы 3 ақпандағы
№ 22 бұйрығына
қосымша
Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесі
р/с №
Жылжымалы және арнайы жылжымалы құрамның атауы
Түрі, маркасы

"Об утверждении Перечня классификации подвижного состава, специального подвижного состава"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 3 февраля 2026 года № 22
В соответствии с подпунктом 22) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень классификации подвижного состава, специального подвижного состава.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
М. Калиакпаров
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
3 февраля 2026 года № 22
Перечень классификации подвижного состава, специального подвижного состава
№ п/п
Наименование подвижного и специального подвижного состава
Тип, марка