О внесении изменений в решение Кербулакского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 31-249 "О бюджетах сельских округов Кербулакского района на 2026-2028 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 27 апреля 2026 года № 35-275
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 31-249 "О бюджетах сельских округов Кербулакского района на 2026-2087 годы" следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Алтынемелского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 90 048 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 017 тысяч тенге;
неналоговые поступления 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 75 963 тысяч тенге;
2) затраты 96 527 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 479 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 479 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 479 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Жайнак батырского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 112 673 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 18 414 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 94 259 тысяч тенге;
2) затраты 115 580 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 907 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 907 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 907 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Когалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 31-249 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2026 жылғы 27 сәуірдегі № 35-275 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-249 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Алтынемел ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 90 048 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 68 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 75 963 мың теңге;
2) шығындар 96 527 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 479 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 479 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 479 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Жайнақ батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 112 673 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 18 414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 94 259 мың теңге;
2) шығындар 115 580 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 907 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 907 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Қоғалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

11. Утвердить бюджет Каспанского сельского округа на 2026-2028 годы
согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 56 652 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 10 002 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 46 650 тысяч тенге;
2) затраты 56 945 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 293 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 293 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 293 тысячи тенге.
12. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 70 003 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 19 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 50 844 тысяч тенге;
2) затраты 70 862 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 859 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 859 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 859 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Сарыбулакского сельского округа на 2026-2028 года согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 61 534 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 479 тысяч тенге;
неналоговые поступления 233 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 49 822 тысячи тенге;
2) затраты 65 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

11. 2026-2028 жылдарға арналған Қаспан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 56 652 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 002 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 650 мың теңге;
2) шығындар 56 945 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 293 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 293 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 293 мың теңге.
12. 2026-2028 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 70 003 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 50 844 мың теңге;
2) шығындар 70 862 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 859 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 859 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 859 мың теңге.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Сарыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 61 534 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 479 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 233 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 49 822 мың теңге;
2) шығындар 65 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;