Қаратал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-139 "Қаратал ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 57-152 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-139 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220303 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 249 231 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 378 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 810 289 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 698 266 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 362 387 мың теңге;
2) шығындар 11 583 058 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 693 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 86 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 52 807 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 367 520 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 367 520 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 646 210 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 424 346 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 145 656 теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі..
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М.Әкімжанов
Қаратал аудандық

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 52-139 "О бюджете Каратальского района на 2026-2028 годы"
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 17 апреля 2026 года № 57-152
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 52-139 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220303) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 11 249 231 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 378 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления 810 289 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 698 266 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 362 387 тысяч тенге;
2) затраты 11 583 058 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 693 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 86 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 52 807 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 367 520 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 367 520 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 646 210 тысяч тенге;
погашение займов 1 424 346 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 145 656 тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М.Акимжанов
Приложение 1 к решению
Каратальского районного

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
490149
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
486123
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызмет көрсету жағдайында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
4026
2
Әлеуметтік көмек
483313
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
483313
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16089
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12519
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81375
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3841
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
133508
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
235981
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172196
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167091
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53224
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14121
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
89094
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10152
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5105
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
3494992
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2447943
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2229322
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
490149
005
Государственная адресная социальная помощь
486123
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
4026
2
Социальная помощь
483313
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
483313
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16089
006
Оказание жилищной помощи
12519
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81375
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3841
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
133508
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
235981
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172196
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53224
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14121
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
89094
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10152
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3494992
1
Жилищное хозяйство
2447943
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2229322
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда