Ескелді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 55-160 "Ескелді ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 59-178 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 55-160 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 096 589 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 722 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 195 853 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 43 344 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 134 667 мың теңге;
2) шығындар 6 599 497 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 168 600 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 323 155 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 154 555 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 671 508 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 671 508 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 826 063 мың теңге;
қарыздарды өтеу 154 576 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 21 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ.Сатанов
Ескелді аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 20 сәуірдегі
№ 59-178 шешіміне қосымша
Ескелді аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 55-160 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Кірістер

О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 55-160 "О бюджете Ескельдинского района на 2026-2028 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 20 апреля 2026 года № 59-178
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 55-160 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 6 096 589 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 722 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления 195 853 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 43 344 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 134 667 тысяч тенге;
2) затраты 6 599 497 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитов 168 600 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 323 155 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 154 555 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 671 508 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 671 508 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 826 063 тысяч тенге;
погашение займов 154 576 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 21 тысяча тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Сатанов К.
Приложение к решению
Ескельдинского районного
маслихата от 20 апреля
2026 года № 59-178
Приложение 1 к решению
Ескельдинского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 55-160
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
ІІ. Доходы

4 360
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
123 206
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
204 070
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
192 810
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185 627
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 551
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 429
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 840
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
13 042
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 765
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 183
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
78
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 553 362
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 273 891
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
719 668
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
719 668
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
554 223
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
554 223
2
Коммуналдық шаруашылық
918 602
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
918 602
012
Сумен жабдықтау және су бұру
80 000
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
138 602
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
700 000
3
Елді-мекендерді көркейту
360 869
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

4 360
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123 206
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
204 070
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
192 810
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185 627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 551
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 429
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 840
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 042
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 765
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 183
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
78
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 553 362
1
Жилищное хозяйство
1 273 891
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
719 668
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
719 668
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
554 223
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
554 223
2
Коммунальное хозяйство
918 602
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
918 602
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
80 000
028
Развитие коммунального хозяйства
138 602
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
700 000
3
Благоустройство населенных пунктов
360 869
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)