Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-202 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2026 жылғы 2 шілдедегі № 38-234 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-202 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219279 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 476 324 593 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 35 291 466 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 9 202 804 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 106 951 мың теңге;
арнаулы түсімдер 789 794 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 430 933 578 мың теңге;
2) шығындар 482 271 594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 45 324 259 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 64 304 283 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 18 980 024 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 507 117 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 507 117 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 51 778 377 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
51 778 377 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 56 307 582 мың теңге;
қарыздарды өтеу 9 364 771 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 835 566 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11, 12, 12-1-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 660 142 мың теңге сомасында көзделсін.
12. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 29 679 103 мың теңге сомасында көзделсін.
12-1. Жетісу облысы бойынша 2026 жылға 44 261 857 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және салуға 3 000 000 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу 15 250 504 мың теңге;
тұрғын үй сатып алуға 22 379 427 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 3 631 926 мың теңге.".

О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 12 декабря 2025 года № 33-202 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 2 июля 2026 года № 38-234
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 12 декабря 2025 года № 33-202 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219279) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 476 324 593 тысячи теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям 35 291 466 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям 9 202 804 тысячи теңге;
поступлениям от продажи основного капитала 106 951 тысяча теңге;
специальные поступления 789 794 тысячи теңге;
поступлениям трансфертов 430 933 578 тысяч теңге;
2) затраты 482 271 594 тысячи теңге;
3) чистое бюджетное кредитование 45 324 259 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты 64 304 283 тысячи теңге;
погашение бюджетных кредитов 18 980 024 тысячи теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 507 117 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов 507 117 тысяч теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 51 778 377 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 51 778 377 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов 56 307 582 тысячи теңге;
погашение займов 9 364 771 тысяча теңге;
используемые остатки бюджетных средств 4 835 566 тысяч теңге.";
пункты 11, 12, 12-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 660 142 тысячи теңге.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 29 679 103 тысячи теңге.
12-1. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по области Жетісу на 2026 год в сумме 44 261 857 тысяч теңге, в том числе на:
проектирование и строительство жилья 3 000 000 тысяч теңге;
реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения 15 250 504 тысячи теңге;
приобретение жилья 22 379 427 тысяч теңге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 3 631 926 тысяч теңге.".

3 496 233
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 610 117
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
991 312
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
2 595
075
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
254 215
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
55 571
261
Облыстың білім басқармасы
865 530
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
539 268
037
Әлеуметтік сауықтандыру
206 045
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
62 339
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
57 878
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 190 668
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7 190 668
2
Әлеуметтiк көмек
11 008 355
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 317 906
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 426 194
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 891 712
261
Облыстың білім басқармасы
690 449
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
690 449
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 341 067
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 220 550
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 162
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
127 024
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
17 138
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
111 312
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
28 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200 420
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

3 496 233
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 610 117
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
991 312
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
2 595
075
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
254 215
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
55 571
261
Управление образования области
865 530
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
539 268
037
Социальная реабилитация
206 045
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
62 339
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
57 878
271
Управление строительства области
7 190 668
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7 190 668
2
Социальная помощь
11 008 355
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 317 906
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 426 194
068
Программа занятости
8 891 712
261
Управление образования области
690 449
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
690 449
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 341 067
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 220 550
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
234 162
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
127 024
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
17 138
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
111 312
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
28 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200 420
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

593 021
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 565 900
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
23 979
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
7 000 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
750 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
94 263
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
171 097
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
45 540
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
15 199
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 441 765
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 500 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 066 074
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 959 549
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 642 057
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
57 724
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 800 351
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 800 351
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 548 950
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 953
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 750
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 793
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
31 633
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу

593 021
002
Субсидирование развития семеноводства
1 565 900
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
23 979
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
7 000 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
750 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
94 263
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
171 097
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
45 540
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
15 199
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 441 765
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 500 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 066 074
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 959 549
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 642 057
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
57 724
271
Управление строительства области
1 800 351
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 800 351
719
Управление ветеринарии области
5 548 950
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
186 953
003
Капитальные расходы государственного органа
12 750
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 793
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
31 633
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных

7 579
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
93 180
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 905 133
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
601 357
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 385
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
132 931
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
31 256
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
230 000
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
245 000
2
Су шаруашылығы
1 920 701
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
48 123
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
48 123
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 872 578
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
1 100 000
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 000
069
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
692 578
3
Орман шаруашылығы
4 016 787
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 016 787
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 774 726
006
Жануарлар дүниесін қорғау
142 061
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
100 000
4
Балық шаруашылығы
40 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
40 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
40 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
885 644
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
885 644
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7 579
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
93 180
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 905 133
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
601 357
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 385
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
132 931
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
31 256
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
230 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
245 000
2
Водное хозяйство
1 920 701
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
48 123
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
48 123
255
Управление сельского хозяйства области
1 872 578
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
1 100 000
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
80 000
069
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
692 578
3
Лесное хозяйство
4 016 787
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 016 787
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 774 726
006
Охрана животного мира
142 061
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
100 000
4
Рыбное хозяйство
40 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
40 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
40 000
5
Охрана окружающей среды
885 644
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
885 644
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

227 401
15
Трансферттер
4 641 074
1
Трансферттер
4 641 074
257
Облыстың қаржы басқармасы
4 641 074
007
Субвенциялар
3 501 329
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
654 319
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
450 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
35 426
III. Таза бюджеттік кредит беру
45 324 259
Бюджеттік кредиттер
64 304 283
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
47 525
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47 525
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
47 525
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
47 525
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
52 211 033
1
Тұрғын үй шаруашылығы
52 211 033
271
Облыстың құрылыс басқармасы
36 960 529
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
7 165 569
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру
22 379 427
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру
7 415 533
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 250 504
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
15 250 504
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12 045 725
1
Ауыл шаруашылығы
10 000 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 000 000
087
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге кредит беру

227 401
15
Трансферты
4 641 074
1
Трансферты
4 641 074
257
Управление финансов области
4 641 074
007
Субвенции
3 501 329
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
654 319
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
450 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 426
III. Чистое бюджетное кредитование
45 324 259
Бюджетные кредиты
64 304 283
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
47 525
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47 525
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
47 525
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
47 525
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
52 211 033
1
Жилищное хозяйство
52 211 033
271
Управление строительства области
36 960 529
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
7 165 569
011
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
22 379 427
014
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 415 533
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 250 504
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
15 250 504
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 045 725
1
Сельское хозяйство
10 000 000
255
Управление сельского хозяйства области
10 000 000
087
Кредитование на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения