"2026 жылы ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін үміткерлердің құжаттарын қабылдау және конкурс өткізу мерзімдері мен ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 168 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы

О внесении дополнений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 2 апреля 2026 года № 168 "Об утверждении сроков приема документов претендентов для участия в конкурсе на прохождение научной стажировки и проведения конкурса и списка ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год"

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 14 шiлдедегi № 337 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына сәйкес және 2026 жылы шетелдік жетекші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың тізімін кеңейту мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "2026 жылы ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін үміткерлердің құжаттарын қабылдау және конкурс өткізу мерзімдері мен ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және өзге де ұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 168 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2026 жылға арналған шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтардың және ғылыми тағылымдамадан өту үшін ұсынылатын өзге де ұйымдардың тізімінде:
1-тарау Ғылыми зерттеулердің барлық бағыттары бойынша ғылыми тағылымдамадан өту үшін жетекші шетелдік жоғары оқу орындары:

Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 июля 2026 года № 337
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и в целях расширения списка ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 2 апреля 2026 года № 168 "Об утверждении сроков приема документов претендентов для участия в конкурсе на прохождение научной стажировки и проведения конкурса и списка ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год" следующие дополнения:
в списке ведущих зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, научных центров и иных организаций, рекомендуемых для прохождения научных стажировок на 2026 год, утвержденный указанным приказом:
главу 1 Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для прохождения научных стажировок по всем направлениям научных исследований:

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 439 және 440-жолдармен толықтырылсын:
"
439.
Ковентри университеті (Сoventry University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.10, 1.11, 1.12, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.6, 2.8, 2.13, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.25, 2.26, 2.28, 2.38, 2.40, 2.41
3.1, 3.4, 3.6, 3.7, 3.9, 3.11
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6,
4.2.2.7
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.6, 4.4.4.9
4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.3, 5.5, 5.7, 5.8, 5.9
440.
Шэньчжэндегі Гонконг Қытай университеті (The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen)
Қытай Халық Республикасы
1.2, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.3, 2.5, 2.8, 2.9, 2.10, 2.26, 2.27, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.3, 3.6, 3.7, 3.9, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6
4.2
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.10
4.5

дополнить строками, порядковыми номерами 439 и 440, следующего содержания:
"
439.
Университет Кавентри (Сoventry University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.10, 1.11, 1.12, 1.25, 1.26
2.2, 2.3, 2.6, 2.8, 2.13, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.25, 2.26, 2.28, 2.38, 2.40, 2.41
3.1, 3.4, 3.6, 3.7, 3.9, 3.11
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.5, 4.1.1.6,
4.2.2.7
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.6, 4.4.4.9
4.4.4.10
5.1, 5.2, 5.3, 5.5, 5.7, 5.8, 5.9
440.
Китайский университет Гонконга в Шэньчжэне (The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen)
Китайская народная Республика
1.2, 1.24, 1.25, 1.26
2.1, 2.3, 2.5, 2.8, 2.9, 2.10, 2.26, 2.27, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42
3.1, 3.3, 3.6, 3.7, 3.9, 3.11, 3.13, 3.15, 3.17, 3.18
4.1.1.1, 4.1.1.2, 4.1.1.3, 4.1.1.4, 4.1.1.6
4.2
4.3
4.4.4.1, 4.4.4.2, 4.4.4.10
4.5

5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.8, 5.9, 5.10
6.13
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.8, 5.9, 5.10
6.13
".
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек