"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асырудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 176 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 27 наурыздағы № 150 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асырудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 176 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34272 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2024-2026 жылдарға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімінде:
Академиялық оқу үшін барлық мамандықтар бойынша шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында:
реттік нөмірі 59-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
59.
Лестер университеті (University of Leicester)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https://​le.​ac.​uk/
";
реттік нөмірлері 155, 185 және 206-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
280.
Эдит Коуэн университеті (Edith Cowan University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​ecu.​edu.​au
281.
Мердок университеті (Murdoch University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​murdoch.​edu.​au
282.
RMIT университеті (RMIT University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​rmit.​edu.​au
283.
Blue Mountains IRN қонақ үй менеджменті мектебі (Blue Mountains IRN Hotel Management School)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​blu​emou​ntai​ns.​edu.​au
284.
Австралия католик университеті (Australian Catholic University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​acu.​edu.​au
285.
Гриффит университеті (Griffith University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​gri​ffit​h.​edu.​au
286.
Ла Троб университеті (La Trobe University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​latrobe.​edu.​au
287.
Зальцбург Моцартеум университеті (University Mozarteum Salzburg)
Аустрия Республикасы
https://​www.​moz.​ac.​at/​en
288.
Вена ветеринариялық медицина университеті (University of Veterinary Medicine Vienna)
Аустрия Республикасы
https://​www.​vet​medu​ni.​ac.​at
289.
Вена табиғи ресурстар және өмір ғылымдары университеті (Universität für Bodenkultur Wien)
Аустрия Республикасы
https://​www.​boku.​ac.​at

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года № 176 "О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 27 марта 2026 года № 150
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года № 176 "О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34272) следующие изменения и дополнения:
в списке ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2024-2026 годы, утвержденном указанным приказом:
в ведущих зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения по всем специальностям:
строку, порядковый номер 59 изложить в следующей редакции:
"
59.
Университет Лестера (University of Leicester)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​le.​ac.​uk/
";
строки, порядковые номера 155, 185, 206 исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"
280.
Университет Эдит Коуэн (Edith Cowan University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​ecu.​edu.​au
281.
Университет Мердока (Murdoch University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​murdoch.​edu.​au
282.
Университет RMIT (RMIT University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​rmit.​edu.​au
283.
Школа гостиничного менеджмента Blue Mountains IRN (BMIHMS) (Blue Mountains IRN Hotel Management School)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​blu​emou​ntai​ns.​edu.​au
284.
Австралийский католический университет (Australian Catholic University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​acu.​edu.​au
285.
Университет Гриффита (Griffith University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​gri​ffit​h.​edu.​au
286.
Университет Ла Троб (La Trobe University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​latrobe.​edu.​au
287.
Университет Моцартеум Зальцбурга (University Mozarteum Salzburg)
Австрийская Республика
https://​www.​moz.​ac.​at/​en
288.
Венский университет ветеринарной медицины (University of Veterinary Medicine Vienna)
Австрийская Республика
https://​www.​vet​medu​ni.​ac.​at
289.
Венский университет природных ресурсов и наук о жизни (Universität für Bodenkultur Wien)
Австрийская Республика
https://​www.​boku.​ac.​at

290.
Орталық Еуропа университеті (Central European University)
Аустрия Республикасы
https://​www.​ceu.​edu
291.
Вена музыка және орындаушылық өнер университеті (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Аустрия Республикасы
https://​www.​mdw.​ac.​at
292.
Турин политехникалық университеті (Politecnico di Torino)
Италия Республикасы
https://​www.​polito.​it
293.
Пиза жоғары қалыпты мектебі (Scuola Normale Superiore di Pisa)
Италия Республикасы
https://​www.​sns.​it/​it
294.
Луиджи Боккони атындағы коммерция университеті (Bocconi University)
Италия Республикасы
https://​www.​uni​bocc​oni.​eu
295.
Венециядағы Ка’ Фоскари университеті (Ca' Foscari University of Venice)
Италия Республикасы
https://​www.​unive.​it
296.
Қасиетті Жүрек католиктік университеті (Università Cattolica del Sacro Cuore)
Италия Республикасы
https://​www.​unicatt.​it
297.
Римдегі "Тор Вергата" университеті (University of Rome “Tor Vergata”)
Италия Республикасы
https://​www.​uni​roma​2.​it
298.
Еуропалық университеттік институт (European University Institute)
Италия Республикасы
https://​www.​eui.​eu
299.
Луисс Гвидо Карли университеті (Luiss Guido Carli University)
Италия Республикасы
https://​www.​luiss.​it
300.
Венеция IUAV сәулет университеті (Università IUAV di Venezia)
Италия Республикасы
https://​www.​iuav.​it
301.
Милан университеті (University of Milan)
Италия Республикасы
https://​www.​unimi.​it
302.
Пиза университеті (University of Pisa)
Италия Республикасы
https://​www.​unipi.​it
303.
Эмили Карр өнер және дизайн университеті (Emily Carr University of Art and Design)
Канада
https://​www.​ecuad.​ca
304.
Кингстон қаласындағы Куинс университеті (Queen's University at Kingston)
Канада
https://​www.​queensu.​ca
305.
Гуэлф университеті (University of Guelph)
Канада
https://​www.​uog​uelp​h.​ca
306.
Гонконг білім беру университеті (The Education University of Hong Kong)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​eduhk.​hk/​en/
307.
Гонконг орындаушылық өнер академиясы (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​hkapa.​edu
308.
Қытай ауыл шаруашылығы университеті (China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​en.​cau.​edu.​cn/
309.
Нанкин ауыл шаруашылығы университеті (Nanjing Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​english.​njau.​edu.​cn/​mainm.​htm
310.
Қытай тау-кен ісі және технология университеті (China University of Mining and Technology)
Қытай Халық Республикасы
https://​global.​cumt.​edu.​cn/

290.
Центрально-Европейский университет (Central European University)
Австрийская Республика
https://​www.​ceu.​edu
291.
Венский университет музыки и исполнительских искусств (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Австрийская Республика
https://​www.​mdw.​ac.​at
292.
Туринский политехнический университет (Politecnico di Torino)
Итальянская Республика
https://​www.​polito.​it
293.
Высшая нормальная школа Пизы (Scuola Normale Superiore di Pisa)
Итальянская Республика
https://​www.​sns.​it/​it
294.
Университет коммерции имени Луиджи Боккони (Bocconi University)
Итальянская Республика
https://​www.​uni​bocc​oni.​eu
295.
Университет Ка’ Фоскари в Венеции (Ca' Foscari University of Venice)
Итальянская Республика
https://​www.​unive.​it
296.
Католический университет Святого Сердца (Università Cattolica del Sacro Cuore)
Итальянская Республика
https://​www.​unicatt.​it
297.
Университет Рима "Тор Вергата" (University of Rome “Tor Vergata”)
Итальянская Республика
https://​www.​uni​roma​2.​it
298.
Европейский университетский институт (European University Institute)
Итальянская Республика
https://​www.​eui.​eu
299.
Университет Луисс Гвидо Карли (Luiss Guido Carli University)
Итальянская Республика
https://​www.​luiss.​it
300.
Венецианский университет архитектуры IUAV (Università IUAV di Venezia)
Итальянская Республика
https://​www.​iuav.​it
301.
Миланский университет (University of Milan)
Итальянская Республика
https://​www.​unimi.​it
302.
Пизанский университет (University of Pisa)
Итальянская Республика
https://​www.​unipi.​it
303.
Университет искусства и дизайна Эмили Карр (Emily Carr University of Art and Design)
Канада
https://​www.​ecuad.​ca
304.
Университет Куинс в Кингстоне (Queen's University at Kingston)
Канада
https://​www.​queensu.​ca
305.
Университет Гуэлфа (University of Guelph)
Канада
https://​www.​uog​uelp​h.​ca
306.
Университет образования Гонконга (The Education University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика
https://​www.​eduhk.​hk/​en/
307.
Гонконгская академия исполнительских искусств (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Китайская Народная Республика
https://​www.​hkapa.​edu
308.
Китайский сельскохозяйственный университет (China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​en.​cau.​edu.​cn/
309.
Нанкинский сельскохозяйственный университет (Nanjing Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​english.​njau.​edu.​cn/​mainm.​htm
310.
Китайский университет горного дела и технологий (China University of Mining and Technology)
Китайская Народная Республика
https://​global.​cumt.​edu.​cn/

311.
Қытайдың орталық бейнелеу өнері академиясы (China Central Academy of Fine Arts)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​cafa.​edu.​cn
312.
Хуачжун ауыл шаруашылығы университеті (Huazhong Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​hzau.​edu.​cn
313.
Солтүстік-Батыс ауыл және орман шаруашылығы университеті (Northwest Agriculture and Forestry University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​nwafu.​edu.​cn
314.
Оңтүстік Қытай ауыл шаруашылығы университеті (South China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​scau.​edu.​cn
315.
Оңтүстік-Шығыс университеті (Southeast University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​seu.​edu.​cn
316.
Шанхай музыка консерваториясы (Shanghai Conservatory of Music, SHCM)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​shc​musi​c.​edu.​cn
317.
Макао туризм университеті (Macao University of Tourism, UTM)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​utm.​edu.​mo/
318.
Бейжің шетел тілдері университеті (Beijing Foreign Studies University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​bfsu.​edu.​cn
319.
Қытай геология ғылымдары университеті (China University of Geosciences)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​cug.​edu.​cn
320.
Қытай халық университеті (Renmin University of China)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​ruc.​edu.​cn
321.
Қытай ғылым академиясы университеті (University of Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​ucas.​ac.​cn
322.
Окленд технологиялық университеті (Auckland University of Technology)
Жаңа Зеландия
https://​www.​aut.​ac.​nz
323.
Мэсси университеті (Massey University)
Жаңа Зеландия
https://​www.​massey.​ac.​nz
324.
Данияның Корольдік музыка академиясы (The Royal Danish Academy of Music)
Дания Корольдігі
https://​www.​dkdm.​dk/​en
325.
Ольборг университеті (Aalborg University)
Дания Корольдігі
https://​www.​aau.​dk
326.
Копенгаген бизнес мектебі (Copenhagen Business School)
Дания Корольдігі
https://​www.​cbs.​dk
327.
Корк университеттік колледжі (University College Cork)
Ирландия
https://​www.​ucc.​ie
328.
Комильяс папалық университеті (Universidad Pontificia Comillas)
Испания Корольдігі
https://​www.​com​illa​s.​edu
329.
Сан-Поль-де-Мар қонақжайлылық және туризм университеттік мектебі (Escuela Universitaria de Hostelería y Turismo de Sant Pol de Mar)
Испания Корольдігі
https://​www.​santpol.​edu.​es/​en/
330.
Каталония халықаралық университеті (Universitat Internacional de Catalunya, UIC)
Испания Корольдігі
https://​www.​uic.​es
331.
Мадрид политехникалық университеті (Universidad Politécnica de Madrid, UPM)
Испания Корольдігі
https://​www.​upm.​es

311.
Центральная академия изящных искусств Китая (China Central Academy of Fine Arts)
Китайская Народная Республика
https://​www.​cafa.​edu.​cn
312.
Хуачжунский сельскохозяйственный университет (Huazhong Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​hzau.​edu.​cn
313.
Северо-Западный университет сельского и лесного хозяйства (Northwest Agriculture and Forestry University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​nwafu.​edu.​cn
314.
Южно-Китайский сельскохозяйственный университет (South China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​scau.​edu.​cn
315.
Юго-Восточный университет (Southeast University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​seu.​edu.​cn
316.
Шанхайская консерватория музыки (Shanghai Conservatory of Music, SHCM)
Китайская Народная Республика
https://​www.​shc​musi​c.​edu.​cn
317.
Университет туризма Макао (Macao University of Tourism, UTM)
Китайская Народная Республика
https://​www.​utm.​edu.​mo/
318.
Пекинский университет иностранных языков (Beijing Foreign Studies University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​bfsu.​edu.​cn
319.
Китайский университет геонаук (China University of Geosciences)
Китайская Народная Республика
https://​www.​cug.​edu.​cn
320.
Китайский народный университет (Renmin University of China)
Китайская Народная Республика
https://​www.​ruc.​edu.​cn
321.
Университет Китайской академии наук (University of Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
https://​www.​ucas.​ac.​cn
322.
Оклендский технологический университет (Auckland University of Technology)
Новая Зеландия
https://​www.​aut.​ac.​nz
323.
Университет Мэсси (Massey University)
Новая Зеландия
https://​www.​massey.​ac.​nz
324.
Королевская датская академия музыки (The Royal Danish Academy of Music)
Королевство Дания
https://​www.​dkdm.​dk/​en
325.
Ольборгский университет (Aalborg University)
Королевство Дания
https://​www.​aau.​dk
326.
Копенгагенская школа бизнеса (Copenhagen Business School)
Королевство Дания
https://​www.​cbs.​dk
327.
Университетский колледж Корка (University College Cork)
Республика Ирландия
https://​www.​ucc.​ie
328.
Папский университет Комильяс (Universidad Pontificia Comillas)
Королевство Испания
https://​www.​com​illa​s.​edu
329.
Университетская школа гостиничного дела и туризма Сан-Поль-де-Мар (Escuela Universitaria de Hostelería y Turismo de Sant Pol de Mar)
Королевство Испания
https://​www.​santpol.​edu.​es/​en/
330.
Международный университет Каталонии (Universitat Internacional de Catalunya, UIC)
Королевство Испания
https://​www.​uic.​es
331.
Мадридский политехнический университет (Universidad Politécnica de Madrid, UPM)
Королевство Испания
https://​www.​upm.​es

373.
Қазан (Еділ өңірі) федералдық университеті (Kazan (Volga region) Federal University)
Ресей Федерациясы
https://​kpfu.​ru
374.
Ресей халықтар достығы университеті (RUDN University)
Ресей Федерациясы
https://​www.​rudn.​ru
375.
Курто өнер институты (The Courtauld Institute of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​cou​rtau​ld.​ac.​uk/
376.
Архитектура қауымдастығы — сәулет мектебі (Architectural Association School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​aas​choo​l.​ac.​uk
377.
Борнмут университеті (Bournemouth University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​bou​rnem​outh.​ac.​uk
378.
Крэнфилд университеті (Cranfield University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​cra​nfie​ld.​ac.​uk
379.
Сахналық сөйлеу және драма орталық мектебі (Central School of Speech & Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​cssd.​ac.​uk
380.
Дерби университеті (University of Derby)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​derby.​ac.​uk
381.
Данди университеті (University of Dundee)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​dundee.​ac.​uk
382.
Голдсмитс, Лондон университеті (Goldsmiths, University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gold.​ac.​uk
383.
Глазго өнер мектебі (Glasgow School of Art, GSA)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gsa.​ac.​uk/
384.
Гилдхолл музыка және драма мектебі (Guildhall School of Music and Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gsmd.​ac.​uk/
385.
Хаддерсфилд университеті (University of Huddersfield)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​hud.​ac.​uk
386.
Хериот-Уатт университеті (Heriot-Watt University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​hw.​ac.​uk/
387.
Ливерпуль Джон Мурс университеті (Liverpool John Moores University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​ljmu.​ac.​uk/
388.
Лондон бизнес мектебі (London Business School)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​london.​edu
389.
Манчестер сәулет мектебі (Manchester School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​msa.​ac.​uk/
390.
Корольдік өнер колледжі (Royal College of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rca.​ac.​uk/

373.
Казанский (Приволжский) федеральный университет (Kazan (Volga region) Federal University)
Российская Федерация
https://​kpfu.​ru
374.
Российский университет дружбы народов (RUDN University)
Российская Федерация
https://​www.​rudn.​ru
375.
Институт искусств Курто (The Courtauld Institute of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​cou​rtau​ld.​ac.​uk/
376.
Архитектурная ассоциация — Школа архитектуры (Architectural Association School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​aas​choo​l.​ac.​uk
377.
Борнмутский университет (Bournemouth University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​bou​rnem​outh.​ac.​uk
378.
Крэнфилдский университет (Cranfield University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​cra​nfie​ld.​ac.​uk
379.
Центральная школа сценической речи и драмы (Central School of Speech & Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​cssd.​ac.​uk
380.
Университет Дерби (University of Derby)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​derby.​ac.​uk
381.
Университет Данди (University of Dundee)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​dundee.​ac.​uk
382.
Голдсмитс, Лондонский университет (Goldsmiths, University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gold.​ac.​uk
383.
Школа искусств Глазго (Glasgow School of Art, GSA)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gsa.​ac.​uk/
384.
Гилдхоллская школа музыки и драмы (Guildhall School of Music and Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gsmd.​ac.​uk/
385.
Университет Хаддерсфилда (University of Huddersfield)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​hud.​ac.​uk
386.
Университет Хериот-Уатт (Heriot-Watt University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​hw.​ac.​uk/
387.
Ливерпульский университет имени Джона Мурса (Liverpool John Moores University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​ljmu.​ac.​uk/
388.
Лондонская школа бизнеса (London Business School)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​london.​edu
389.
Манчестерская школа архитектуры (Manchester School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​msa.​ac.​uk/
390.
Королевский колледж искусств (Royal College of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rca.​ac.​uk/

391.
Корольдік музыка колледжі (Royal College of Music)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rcm.​ac.​uk/
392.
Шотландия Корольдік консерваториясы (Royal Conservatoire of Scotland)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rcs.​ac.​uk/
393.
Корольдік Солтүстік музыка колледжі (RNCM)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rncm.​ac.​uk/
394.
Стратклайд университеті (University of Strathclyde)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​strath.​ac.​uk
395.
Суррей университеті (University of Surrey)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​surrey.​ac.​uk/
396.
Тринити-Лабан музыка және би консерваториясы (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​tri​nity​laba​n.​ac.​uk/
397.
Лондон университетінің Шығыс және Африка зерттеулері мектебі (SOAS University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​soas.​ac.​uk/
398.
Лондон қалалық университеті (City University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​city.​ac.​uk
399.
Лафборо университеті (Loughborough University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​lboro.​ac.​uk
400.
Оксфорд Брукс университеті (Oxford Brookes University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​brookes.​ac.​uk
401.
Ройял Холлоуэй Лондон университеті (Royal Holloway University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​roy​alho​llow​ay.​ac.​uk
402.
Суонси университеті (Swansea University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​swansea.​ac.​uk
403.
Калифорния өнер институты (California Institute of the Arts)
Америка Құрама Штаттары
https://​calarts.​edu
404.
Гавайи университеті, Маноа (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Америка Құрама Штаттары
https://​manoa.​hawaii.​edu
405.
Орегон штаттық университеті (Oregon State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​ore​gons​tate.​edu
406.
Оңтүстік Каролина университеті (University of South Carolina)
Америка Құрама Штаттары
https://​sc.​edu
407.
Көрнекі өнер мектебі (School of Visual Arts, SVA)
Америка Құрама Штаттары
https://​sva.​edu
408.
ArtCenter дизайн колледжі (Art Center College of Design)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​art​cent​er.​edu/
409.
Буффалодағы университет, SUNY (University at Buffalo, SUNY)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​buffalo.​edu

391.
Королевский музыкальный колледж (Royal College of Music)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rcm.​ac.​uk/
392.
Королевская консерватория Шотландии (Royal Conservatoire of Scotland)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rcs.​ac.​uk/
393.
Королевский северный колледж музыки (RNCM)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rncm.​ac.​uk/
394.
Университет Стратклайда (University of Strathclyde)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​strath.​ac.​uk
395.
Университет Суррея (University of Surrey)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​surrey.​ac.​uk/
396.
Консерватория музыки и танца Тринити-Лабан (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​tri​nity​laba​n.​ac.​uk/
397.
Школа востоковедения и африканистики Лондонского университета (SOAS University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​soas.​ac.​uk/
398.
Городской университет Лондона (City University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​city.​ac.​uk
399.
Университет Лафборо (Loughborough University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​lboro.​ac.​uk
400.
Университет Оксфорд Брукс (Oxford Brookes University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​brookes.​ac.​uk
401.
Лондонский университет Ройял Холлоуэй (Royal Holloway University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​roy​alho​llow​ay.​ac.​uk
402.
Университет Суонси (Swansea University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​swansea.​ac.​uk
403.
Калифорнийский институт искусств (California Institute of the Arts)
Соединенные Штаты Америки
https://​calarts.​edu
404.
Гавайский университет в Маноа (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Соединенные Штаты Америки
https://​manoa.​hawaii.​edu
405.
Университет штата Орегон (Oregon State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​ore​gons​tate.​edu
406.
Университет Южной Каролины (University of South Carolina)
Соединенные Штаты Америки
https://​sc.​edu
407.
Школа визуальных искусств (School of Visual Arts, SVA)
Соединенные Штаты Америки
https://​sva.​edu
408.
Колледж дизайна ArtCenter (Art Center College of Design)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​art​cent​er.​edu/
409.
Университет в Буффало, SUNY (University at Buffalo, SUNY)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​buffalo.​edu

410.
Кертис музыка институты (Curtis Institute of Music)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​curtis.​edu/
411.
Флорида халықаралық университеті (Florida International University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​fiu.​edu
412.
Айова штаттық университеті (Iowa State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​iastate.​edu/
413.
Джульярд мектебі (Juilliard School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​jui​llia​rd.​edu/
414.
Канзас штаттық университеті (Kansas State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​k-​state.​edu
415.
Колорадо тау-кен мектебі (Colorado School of Mines)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​mines.​edu/
416.
Солтүстік Каролина штаттық университеті (North Carolina State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ncsu.​edu
417.
The New School университеті (The New School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​new​scho​ol.​edu/
418.
The New School жанындағы Парсонс дизайн мектебі (Parsons School of Design at The New School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​new​scho​ol.​edu/​parsons/
419.
Нью-Мексико тау-кен ісі және технология институты (New Mexico Institute of Mining and Technology)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​nmt.​edu
420.
Пратт институты (Pratt Institute)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​pratt.​edu/
421.
Род-Айленд дизайн мектебі (Rhode Island School of Design, RISD)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​risd.​edu/
422.
Чикаго өнер институтының мектебі (School of the Art Institute of Chicago, SAIC)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​saic.​edu/
423.
Саванна өнер және дизайн колледжі (Savannah College of Art and Design)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​scad.​edu/
424.
Техас технологиялық университеті (Texas Tech University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ttu.​edu
425.
Орталық Флорида университеті (University of Central Florida)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ucf.​edu
426.
Джорджия университеті (The University of Georgia)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​uga.​edu
427.
Невада университеті, Лас-Вегас (University of Nevada, Las Vegas)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unlv.​edu/
428.
Невада университеті, Рино (University of Nevada, Reno)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unr.​edu
429.
Теннесси университеті, Ноксвилл (The University of Tennessee, Knoxville)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​utk.​edu
430.
Вирджиния политехникалық институты және мемлекеттік университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​vt.​edu
431.f
Небраска университеті — Линкольн (University of Nebraska–Lincoln)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unl.​edu

410.
Институт музыки Кертиса (Curtis Institute of Music)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​curtis.​edu/
411.
Международный университет Флориды (Florida International University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​fiu.​edu
412.
Университет штата Айова (Iowa State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​iastate.​edu/
413.
Джульярдская школа (Juilliard School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​jui​llia​rd.​edu/
414.
Университет штата Канзас (Kansas State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​k-​state.​edu
415.
Колорадская горная школа (Colorado School of Mines)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​mines.​edu/
416.
Университет штата Северная Каролина (North Carolina State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ncsu.​edu
417.
Университет The New School (The New School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​new​scho​ol.​edu/
418.
Школа дизайна Парсонс при The New School (Parsons School of Design at The New School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​new​scho​ol.​edu/​parsons/
419.
Институт горного дела и технологий Нью-Мексико (New Mexico Institute of Mining and Technology)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​nmt.​edu
420.
Институт Пратта (Pratt Institute)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​pratt.​edu/
421.
Школа дизайна Род-Айленда (Rhode Island School of Design, RISD)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​risd.​edu/
422.
Школа Института искусств Чикаго (School of the Art Institute of Chicago, SAIC)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​saic.​edu/
423.
Колледж искусства и дизайна Саванны (Savannah College of Art and Design)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​scad.​edu/
424.
Техасский технологический университет (Texas Tech University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ttu.​edu
425.
Университет Центральной Флориды (University of Central Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ucf.​edu
426.
Университет Джорджии (The University of Georgia)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​uga.​edu
427.
Университет Невады в Лас-Вегасе (University of Nevada, Las Vegas)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unlv.​edu/
428.
Университет Невады в Рино (University of Nevada, Reno)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unr.​edu
429.
Университет Теннесси в Ноксвилле (The University of Tennessee, Knoxville)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​utk.​edu
430.
Вирджинский политехнический институт и государственный университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​vt.​edu
431.
Университет Небраски — Линкольн (University of Nebraska–Lincoln)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unl.​edu

432.
Колорадо штаты университеті (Colorado State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​col​osta​te.​edu
433.
Сиракуз университеті (Syracuse University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​syr​acus​e.​edu
434.
Хьюстон университеті (University of Houston)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​uh.​edu
435.
Миссури университеті, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​mis​sour​i.​edu
436.
Сан-Паулу штаттық университеті (UNESP)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​www.​unesp.​br
437.
Кампинас мемлекеттік университеті (Universidade Estadual de Campinas – Unicamp)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​www.​unicamp.​br
438.
Рио-де-Жанейро федералдық университеті (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​ufrj.​br
439.
Берлиндегі Ханс Айслер атындағы музыка жоғары мектебі (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​hfm-​berlin.​de
440.
Бохумдағы Рур университеті (Ruhr-Universität Bochum)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​ruhr-​uni-​bochum.​de
441.
Хоэнхайм университеті (University of Hohenheim)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​uni-​hoh​enhe​im.​de
442.
Киль қаласындағы Христиан Альбрехт атындағы университет (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​uni-​kiel.​de
443.
Фрайберг тау-кен академиясы – техникалық университет (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​tu-​fre​iber​g.​de
444.
Берлин өнер университеті (Universität der Künste Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​udk-​berlin.​de
445.
Лейпцигтегі Феликс Мендельсон-Бартольди атындағы музыка және театр жоғары мектебі (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​hmt-​leipzig.​de
446.
UCSI университеті (UCSI University)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​ucs​iuni​vers​ity.​edu.​my
447.
Басқару және ғылым университеті (Management and Science University)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​msu.​edu.​my
448.
Тейлорс университеті (Taylor's University)
Малайзия Федерациясы
https://​uni​vers​ity.​taylors.​edu.​my
449.
Малайя университеті (Universiti Malaya)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​um.​edu.​my
450.
Путра Малайзия университеті (Universiti Putra Malaysia)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​upm.​edu.​my
451.
Малайзия технологиялық университеті (Universiti Teknologi Malaysia)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​utm.​my
452.
Петронас технологиялық университеті (Universiti Teknologi PETRONAS)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​utp.​edu.​my

432.
Университет штата Колорадо (Colorado State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​col​osta​te.​edu
433.
Сиракузский университет (Syracuse University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​syr​acus​e.​edu
434.
Хьюстонский университет (University of Houston)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​uh.​edu
435.
Университет Миссури, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​mis​sour​i.​edu
436.
Государственный университет штата Сан-Паулу (UNESP)
Федеративная Республика Бразилия
https://​www.​unesp.​br
437.
Государственный университет Кампинаса (Universidade Estadual de Campinas – Unicamp)
Федеративная Республика Бразилия
https://​www.​unicamp.​br
438.
Федеральный университет Рио-де-Жанейро (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Федеративная Республика Бразилия
https://​ufrj.​br
439.
Высшая школа музыки имени Ханса Айслера в Берлине (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​hfm-​berlin.​de
440.
Рурский университет в Бохуме (Ruhr-Universität Bochum)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​ruhr-​uni-​bochum.​de
441.
Университет Хоэнхайма (University of Hohenheim)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​uni-​hoh​enhe​im.​de
442.
Университет имени Христиана Альбрехта в Киле (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​uni-​kiel.​de
443.
Фрайбергская горная академия – Технический университет (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Федеративная Республика Германия
https://​tu-​fre​iber​g.​de
444.
Университет искусств Берлина (Universität der Künste Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​udk-​berlin.​de
445.
Высшая школа музыки и театра имени Феликса Мендельсона-Бартольди в Лейпциге (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​hmt-​leipzig.​de
446.
Университет UCSI (UCSI University)
Федерация Малайзия
https://​www.​ucs​iuni​vers​ity.​edu.​my
447.
Университет управления и науки (Management and Science University)
Федерация Малайзия
https://​www.​msu.​edu.​my
448.
Университет Тейлорс (Taylor's University)
Федерация Малайзия
https://​uni​vers​ity.​taylors.​edu.​my
449.
Малайский университет (Universiti Malaya)
Федерация Малайзия
https://​www.​um.​edu.​my
450.
Университет Путра Малайзии (Universiti Putra Malaysia)
Федерация Малайзия
https://​www.​upm.​edu.​my
451.
Технологический университет Малайзии (Universiti Teknologi Malaysia)
Федерация Малайзия
https://​www.​utm.​my
452.
Технологический университет Петронас (Universiti Teknologi PETRONAS)
Федерация Малайзия
https://​www.​utp.​edu.​my

453.
Ювяскюля университеті (University of Jyväskylä)
Финляндия Республикасы
https://​www.​jyu.​fi
454.
Тампере университеті (Tampere University)
Финляндия Республикасы
https://​www.​tuni.​fi
455.
Хельсинки өнер университетінің Сибелиус академиясы (Sibelius Academy, University of the Arts Helsinki)
Финляндия Республикасы
https://​www.​uniarts.​fi/​en/​units/​sib​eliu​s-​academy/
456.
Турку университеті (University of Turku)
Финляндия Республикасы
https://​www.​utu.​fi
457.
Лион ұлттық жоғары музыка және би консерваториясы (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Француз Республикасы
https://​www.​cnsmd-​lyon.​fr
458.
Париж ұлттық жоғары музыка және би консерваториясы (CNSMDP)
Француз Республикасы
https://​www.​con​serv​atoi​rede​pari​s.​fr/​en
459.
Ұлттық жоғары сәндік өнер мектебі (ENSAD) (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs)
Француз Республикасы
https://​www.​ensad.​fr
460.
Париж жоғары коммерциялық мектебі (HEC Paris)
Француз Республикасы
https://​www.​hec.​edu
461.
INSEAD бизнес мектебі (INSEAD, France)
Француз Республикасы
https://​www.​insead.​edu
462.
Францияның аграрлық ғылымдар институты "L'Institut Agro" (L'Institut Agro)
Француз Республикасы
https://​www.​ins​titu​t-​agro.​fr
463.
Париж 1 Пантеон — Сорбонна университеті (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Француз Республикасы
https://​www.​pan​theo​nsor​bonn​e.​fr/
464.
Vatel қонақжайлылық мектебі (Hotel School Vatel)
Француз Республикасы
https://​www.​vatel.​com/
465.
Альфор ұлттық ветеринария мектебі (École Nationale Vétérinaire d’Alfort)
Француз Республикасы
https://​www.​vet-​alfort.​fr
466.
Әлеуметтік ғылымдар жоғары мектебі (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales – EHESS)
Француз Республикасы
https://​www.​ehess.​fr
467.
Еуропалық бизнес мектебі ESCP (ESCP Europe)
Француз Республикасы
https://​www.​escp.​eu
468.
ESSEC бизнес мектебі (ESSEC Business School)
Француз Республикасы
https://​www.​essec.​edu
469.
IMI Люцерн қонақжайлылық менеджменті институты (IMI-Luzern – IRN Hotel Management School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​imi-​luzern.​com/
470.
Les Roches қонақжайлылық саласындағы жаһандық білім беру мекемесі (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцария Конфедерациясы
https://​les​roch​es.​edu/
471.
Сезар Ритц колледждері (Cesar Ritz Colleges)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ces​arri​tzco​lleg​es.​edu/​en/
472.
Швейцария аспаздық өнер академиясы (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​cul​inar​yart​sswi​tzer​land.​com/​en/
473.
EHL қонақжайлылық бизнес мектебі (EHL Hospitality Business School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ehl.​edu/

453.
Университет Ювяскюля (University of Jyväskylä)
Финляндская Республика
https://​www.​jyu.​fi
454.
Университет Тампере (Tampere University)
Финляндская Республика
https://​www.​tuni.​fi
455.
Академия Сибелиуса Университета искусств Хельсинки (Sibelius Academy, University of the Arts Helsinki)
Финляндская Республика
https://​www.​uniarts.​fi/​en/​units/​sib​eliu​s-​academy/
456.
Университет Турку (University of Turku)
Финляндская Республика
https://​www.​utu.​fi
457.
Лионская национальная высшая консерватория музыки и танца (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Французская Республика
https://​www.​cnsmd-​lyon.​fr
458.
Парижская национальная высшая консерватория музыки и танца (CNSMDP)
Французская Республика
https://​www.​con​serv​atoi​rede​pari​s.​fr/​en
459.
Национальная высшая школа декоративных искусств (ENSAD) (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs)
Французская Республика
https://​www.​ensad.​fr
460.
Высшая коммерческая школа Парижа (HEC Paris)
Французская Республика
https://​www.​hec.​edu
461.
Бизнес-школа INSEAD (INSEAD, France)
Французская Республика
https://​www.​insead.​edu
462.
Институт аграрных наук Франции "L'Institut Agro" (L'Institut Agro)
Французская Республика
https://​www.​ins​titu​t-​agro.​fr
463.
Университет Париж 1 Пантеон — Сорбонна (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Французская Республика
https://​www.​pan​theo​nsor​bonn​e.​fr/
464.
Школа гостиничного бизнеса Vatel (Hotel School Vatel)
Французская Республика
https://​www.​vatel.​com/
465.
Национальная ветеринарная школа Альфора (École Nationale Vétérinaire d’Alfort)
Французская Республика
https://​www.​vet-​alfort.​fr
466.
Высшая школа социальных наук (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales – EHESS)
Французская Республика
https://​www.​ehess.​fr
467.
Европейская школа бизнеса ESCP (ESCP Europe)
Французская Республика
https://​www.​escp.​eu
468.
Бизнес-школа ESSEC (ESSEC Business School)
Французская Республика
https://​www.​essec.​edu
469.
Институт гостиничного менеджмента IMI Люцерн (IMI-Luzern – IRN Hotel Management School)
Швейцарская Конфедерация
https://​imi-​luzern.​com/
470.
Les Roches — глобальная школа гостиничного образования (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцарская Конфедерация
https://​les​roch​es.​edu/
471.
Колледжи Сезара Ритца (Cesar Ritz Colleges)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ces​arri​tzco​lleg​es.​edu/​en/
472.
Академия кулинарных искусств Швейцарии (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​cul​inar​yart​sswi​tzer​land.​com/​en/
473.
Школа гостиничного бизнеса EHL (EHL Hospitality Business School)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ehl.​edu/

474.
Glion жоғары білім беру институты (Glion Institute of Higher Education)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​glion.​edu/
475.
Монтре қонақ үй менеджменті институты – HIM (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​him-​bus​ines​s-​school.​com/​en/
476.
Қонақжайлылық және туризм менеджменті швейцариялық институты (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​htmi.​ch
477.
SHMS Швейцария қонақ үй менеджменті мектебі (SHMS – Swiss Hotel Management School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​shms.​com/​en/
478.
Vetsuisse ветеринария факультеті (Bern & Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​vet​suis​se.​unibe.​ch/​index_​eng.​html
479.
Цюрих өнер университеті (Zurich University of the Arts, ZHdK)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​zhdk.​ch
480.
Женева қонақжайлылық мектебі (Ecole Hôtelière de Genève)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ehg.​ch
481.
Бизнес және қонақ үй менеджменті мектебі - BHMS (Business and Hotel Management School – BHMS)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​bhms.​ch
482.
Санкт-Галлен университеті (University of St. Gallen)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​unisg.​ch
483.
Претория университеті (University of Pretoria)
Оңтүстік Африка Республикасы
https://​www.​up.​ac.​za
484.
Витватерсранд университеті (University of the Witwatersrand)
Оңтүстік Африка Республикасы
https://​www.​wits.​ac.​za/
485.
Чилидің Папалық католик университеті (Pontificia Universidad Católica de Chile)
Чили Республикасы
https://​www.​uc.​cl
486.
Чили университеті (Universidad de Chile)
Чили Республикасы
https://​www.​uchile.​cl
487.
Кюсю университеті (Kyushu University)
Жапония
https://​www.​kyushu-​u.​ac.​jp
488.
Рицумэйкан университеті (Ritsumeikan University)
Жапония
https://​www.​rit​sume​i.​ac.​jp
489.
Токио медицина және стоматология университеті (TMDU)
Жапония
https://​www.​tmd.​ac.​jp/​english/
490.
Цукуба университеті (University of Tsukuba)
Жапония
https://​www.​tsukuba.​ac.​jp
491.
Токио ауыл шаруашылығы және технология университеті (Tokyo University of Agriculture and Technology)
Жапония
https://​www.​tuat.​ac.​jp
492.
Васэда университеті (Waseda University)
Жапония
https://www.waseda.jp
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;

474.
Институт высшего образования Glion (Glion Institute of Higher Education)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​glion.​edu/
475.
Институт гостиничного менеджмента Монтре – HIM (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​him-​bus​ines​s-​school.​com/​en/
476.
Швейцарский институт управления гостиничным и туристическим бизнесом (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​htmi.​ch
477.
Швейцарская школа гостиничного менеджмента SHMS (SHMS – Swiss Hotel Management School)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​shms.​com/​en/
478.
Факультет ветеринарной медицины Vetsuisse (Bern & Zurich)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​vet​suis​se.​unibe.​ch/​index_​eng.​html
479.
Цюрихский университет искусств (Zurich University of the Arts, ZHdK)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​zhdk.​ch
480.
Женевская школа гостиничного менеджмента (Ecole Hôtelière de Genève)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ehg.​ch
481.
Школа бизнеса и гостиничного менеджмента BHMS (Business and Hotel Management School – BHMS)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​bhms.​ch
482.
Университет Санкт-Галлена (University of St. Gallen)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​unisg.​ch
483.
Университет Претории (University of Pretoria)
Южно-Африканская Республика
https://​www.​up.​ac.​za
484.
Университет Витватерсранда (University of the Witwatersrand)
Южно-Африканская Республика
https://​www.​wits.​ac.​za/
485.
Папский католический университет Чили (Pontificia Universidad Católica de Chile)
Республика Чили
https://​www.​uc.​cl
486.
Университет Чили (Universidad de Chile)
Республика Чили
https://​www.​uchile.​cl
487.
Университет Кюсю (Kyushu University)
Япония
https://​www.​kyushu-​u.​ac.​jp
488.
Университет Рицумэйкан (Ritsumeikan University)
Япония
https://​www.​rit​sume​i.​ac.​jp
489.
Токийский медицинский и стоматологический университет (TMDU)
Япония
https://​www.​tmd.​ac.​jp/​english/
490.
Университет Цукуба (University of Tsukuba)
Япония
https://​www.​tsukuba.​ac.​jp
491.
Токийский университет сельского хозяйства и технологий (Tokyo University of Agriculture and Technology)
Япония
https://​www.​tuat.​ac.​jp
492.
Университет Васэда (Waseda University)
Япония
https://​www.​waseda.​jp
".
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 16 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16 марта 2026 года.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек