Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 39/223 "2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2026 жылғы 23 ақпандағы № 41/234 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 39/223 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220325 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Кеңгір ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150 827 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 641 мың теңге;
трансферттер түсімі – 86 233 мың теңге;
2) шығындар – 165 769 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 942 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 942 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 942 мың теңге."
2-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Талап ауылдық округінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 698 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 104 925 мың теңге;
2) шығындар – 113 096 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 398 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу –0 теңге;

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 26 декабря 2025 года № 39/223 "О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 23 февраля 2026 года № 41/234
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата от 26 декабря 2025 года № 39/223 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 220325) "О бюджете сельских округов на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кенгирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 827 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 953 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 641 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 233 тысяч тенге;
2) затраты – 165 769 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 942 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 942 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 942 тенге."
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Талапского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 698 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 773 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 104 925 тысяч тенге;
2) затраты – 113 096 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 398 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 398 мың теңге."
3-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Сарыкеңгір ауылдық округінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 211 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 64 911 мың теңге;
2) шығындар – 66 211 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге."

используемые остатки бюджетных средств – 4 398 тысяч тенге."
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Сарыкенгирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2028 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 211 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 64 911 тысяч тенге;
2) затраты – 66 211 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашения займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге."