Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 285 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 317 шешімі
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 285 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219727 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 160 206 949 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 490 709 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 275 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 000 теңге;
арнаулы түсімдер – 8 053 897 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102 355 439 мың теңге;
2) шығындар – 158 460 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 781 306 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 771 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 990 096 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 964 657 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 964 657 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 235 285 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 285 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 15 апреля 2026 года № 317
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 285 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 219727) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 160 206 949 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 490 709 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 275 904 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 000 тенге;
специальные поступления – 8 053 897 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102 355 439 тысяч тенге;
2) затраты – 158 460 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 781 306 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 771 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 990 096 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 964 657 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 964 657 тысяч тенге:
поступление займов – 6 235 285 тысяч тенге;

12 300
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
25 864
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
39 450
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 081 154
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
26 000
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
15 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
173 500
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
4 500
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
100 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 330 700
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
55 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 169 772
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 200 000
2
Су шаруашылығы
1 077 854
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 077 854
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
92 367
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
67 954
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
917 533
3
Орман шаруашылығы
399 819
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
399 819
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
399 819
4
Балық шаруашылығы
10 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау

12 300
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
25 864
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
39 450
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 081 154
002
Субсидирование развития семеноводства
26 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
15 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
173 500
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
4 500
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
100 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 330 700
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
55 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 169 772
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 200 000
2
Водное хозяйство
1 077 854
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 077 854
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
92 367
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
67 954
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
917 533
3
Лесное хозяйство
399 819
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
399 819
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
399 819
4
Рыбное хозяйство
10 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства