Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2025 жылдың 22 желтоқсандағы № 44-5 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2026 жылғы 24 ақпандағы № 48-6 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 44-5 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5802349 мың теңге;
салықтық түсімдер -4856870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -41041 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10500 мың теңге;
трансферттер түсімі -893938 мың теңге;
2) шығындар -5904081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -46839 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -138400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -148571 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Т. Рыскулова от 22 декабря 2025 года № 44-5 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 24 февраля 2026 года № 48-6
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 44-5 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5802349 тысяч тенге;
налоговые поступления – 4856870 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41041 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 10500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 893938 тысяч тенге;
2) затраты – 5904081 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 46839 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 138400 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета - -148571 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -148571 мың теңге;
қарыздар түсімі - 138400 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 101732 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының міндетін уақытша атқарушы М. Мейманханов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 148571 тысяч тенге;
поступление займов- 138400 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 101732 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности председателя районного маслихата М. Мейманханов
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова

26658
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1299048
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402072
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
402072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
610614
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
82175
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4950
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100757
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2725
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134021
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
285986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86240
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200122
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
35339
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
148783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
360092
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73438
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
73438
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
282585
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
282585
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

26658
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1299048
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402072
005
Государственная адресная социальная помощь
402072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
610614
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
82175
006
Оказание жилищной помощи
4950
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100757
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2725
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134021
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
285986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200122
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы
35339
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
360092
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73438
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
73438
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
282585
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
282585
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)