Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 57-2 "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 60-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы №57-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде №219812 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8142629 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6044859 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 109048 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 1936722 мың теңге;
2) шығындар – 8182542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 168941 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64609 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 57-2 "О районном бюджете на 2026 – 2028 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 18 февраля 2026 года № 60-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Байзакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2026 – 2028 годы" от 22 декабря 2025 года №57-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219812) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 , в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8142629 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6044859 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 109048 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1936722 тысяч тенге;
2) затраты – 8182542 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 168941 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64609 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 208854 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 208854 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2026 жылғы 18 ақпандағы
№ 60-2 шешіміне 1 қосымша
Байзақ аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 57-2 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

5) дефицит бюджета (профицит) – - 208854 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 208854 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байзакского районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 18 февраля 2026 года № 60-2
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 22 декабря 2025 года № 57-2
Районный бюджет на 2026год
Категория
Класс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Под
класс
1. Доходы

1420029
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
140533
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67000
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
48458
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
105119
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
188627
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12378
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67785
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
110009
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65045
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17100
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
52255
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
512802
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25868
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1876739
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
169000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
169000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
844368
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
200000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
644368
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
863371
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

1420029
005
Государственная адресная социальная помощь
140533
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
67000
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
48458
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
105119
006
Оказание жилищной помощи
5350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
188627
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12378
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67785
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
110009
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65045
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17100
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
52255
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
512802
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25868
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1700
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
1876739
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
169000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
169000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
844368
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
200000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
644368
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
863371
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения