Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мемлекеттік кірістер органдарының салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтерді ұсыну жөніндегі өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 2 маусымдағы № 228 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 3 маусымдағы № 358 бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Салық кодексі 45-бабының 6-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мемлекеттік кірістер органдарының салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтерді ұсыну жөніндегі өзара іс-қимыл қағидалары бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қаржы министрлігінің кейбір бірлескен бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті (бұдан әрі – ҚР ЕХӘҚМ ЦМҚАД) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
4. ҚР ЕХӘҚМ ЦМҚАД мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау және Қаржы вице-министрлеріне жүктелсін.
6. Осы бірлескен бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
___________________ А. Ертаев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________________М. Тәкиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 3 маусымдағы
№ 358 мен
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2026 жылғы 2 маусымдағы
№ 228
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мемлекеттік кірістер органдарының салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтерді ұсыну жөніндегі өзара іс-қимыл қағидалары

Об утверждении Правил взаимодействия по представлению органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 июня 2026 года № 228 и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2026 года № 358
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 6 статьи 45 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия по представлению органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну.
2. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министерства финансов согласно приложению к настоящему совместному приказу.
3. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ДЦАГУ МТСЗН РК) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить, направление копии настоящего совместного приказа на казахском и русском языках, в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. ДЦАГУ МТСЗН РК и Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров труда и социальной защиты населения и финансов Республики Казахстан.
6. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
__________А. Ертаев
Министр финансов Республики Казахстан ____________М. Такиев
Министр финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2026 года № 358 и
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 228
Правила взаимодействия по представлению органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мемлекеттік кірістер органдарының салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтерді ұсыну жөніндегі өзара іс-қимыл қағидаларын (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 45-бабы 6-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – МКК) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне (бұдан әрі – ЕХӘҚМ) салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтерді салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатынсыз ұсыну тәртібін белгілейді (бұдан әрі – Мәліметтер).
2. Мәліметтер ЕХӘҚМ-ға Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 246-бабының 5-тармағына және 248-бабының 10-тармағына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының заңдарында жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 143-1) тармақшасында көзделген функцияларды жүзеге асыру үшін ұсынылады.
3. Осы Қағидалар шеңберінде мемлекеттік органдар арасындағы мәліметтермен алмасу жөніндегі цифрлық өзара іс-қимылға Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтер жатпайды.
Мемлекеттік кірістер органдарының ЕХӘҚМ-ға ұсынатын Мәліметтерінің тізбесі осы бірлескен бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітіледі.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері
4. Мәліметтер ЕХӘҚМ және МКК цифрлық жүйелер мен деректер қорын интеграциялау арқылы МКК электрондық түрде ұсынылады.
5. Жеке тұлғаның кірісі бұрын жіберілген Мәліметтер бойынша азаю жағына түзетілген жағдайда, өзгертілген мәліметтер ұсынылады. Мәліметтерді жаңарту кезеңі — онлайн/нақты уақыт режимінде.
6. ЕХӘҚМ мен МКК осы Қағидалар шеңберінде пайдаланылатын цифрлық жүйелерге қолжетімділіктің үздіксіз берілуін қамтамасыз етеді.
7. ЕХӘҚМ мен МКК цифрлық жүйелер арқылы берілетін деректердің өзектілігі мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
8. ЕХӘҚМ осы Қағидалар шеңберінде алынған Мәліметтердің құпиялылығын қамтамасыз етеді.
9. Мәліметтерге қол жеткізген тұлғалар оларды өз қызметтік міндеттерін орындау кезеңінде де, оларды орындау аяқталғаннан кейін де жария етуге жатпайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия по представлению органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну (далее − Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 6 статьи 45 Налогового кодекса Республики Казахстан, устанавливают порядок взаимодействия по представлению Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД) Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – МТСЗН) сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) (далее – Сведения).
2. Сведения представляются МТСЗН для выполнения задач и осуществления функций, возложенных на них законами Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 5 статьи 246, пунктом 10 статьи 248 Социального кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании", а также предусмотренных подпунктом 143-1) статьи 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Цифровому взаимодействию по обмену сведениями между государственными органами в рамках настоящих Правил не подлежат сведения, составляющие государственные секреты Республики Казахстан.
Перечень представляемых органами государственных доходов МТСЗН Сведений утвержден согласно приложению к настоящему совместному приказу.
Глава 2. Порядок и сроки представления Сведений
4. Сведения представляются КГД в электронном виде посредством интеграции цифровых систем и базы данных МТСЗН и КГД.
5. В случаях корректировки дохода физического лица в сторону уменьшения, по ранее направленным Сведениям, представляются измененные сведения. Период обновления сведений Online/режим реального времени.
6. МТСЗН и КГД обеспечивают бесперебойное представление доступа к цифровым системам, используемым в рамках настоящих Правил.
7. МТСЗН и КГД обеспечивают актуализацию и достоверность данных, передаваемых посредством цифровых систем.
Глава 3. Заключительные положения
8. МТСЗН обеспечивает конфиденциальность Сведений, полученных в рамках настоящих Правил.
9. Сведения не подлежат разглашению лицами, имеющими доступ к ним, как в период исполнения ими своих обязанностей, так и после завершения их исполнения.

10. Қойылған мақсаттарға қол жеткізілгеннен кейін және практикалық қажеттілігі жойылған жағдайда алынған Мәліметтер Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген "Шектеулі таратылатын қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларына" сәйкес айқындалған тәртіппен жойылуға жатады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігіне
мемлекеттік кірістер
органдарының салық төлеуші
(салық агенті) туралы салық
құпиясын құрайтын
мәліметтерді ұсыну жөніндегі
өзара іс-қимыл қағидаларына
қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне мемлекеттік кірістер органдарының салық төлеуші (салық агенті) туралы салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесі
р/с
Салықтық құпияны құрайтын мәліметтер атауы
1.
Бюджетпен есеп айырысулар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша (СТ шінің дербес шотынан көшірме үзінді) жағдайы
2.
Салық агенті аударған ЖТС сомасы және кезеңдер бойынша жұмыскерлер саны (жартыжылдық, жыл)
3.
ДК және жеке практикамен айналысатын адамдардың салық кезең ішіндегі жылдық жиынтық кірісі/(түзетулерді ескере отырып) кірістер сомасы
4.
Салық агенті ЖТ кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген табыстардың сомасы
5.
Кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша жеке тұлғаға салық агенті есептеген ЖТС сомасы
6.
Салық агенті ЖК кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген міндетті зейнетақы жарнасының сомасы
7.
Салық агенті ЖТ кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген әлеуметтік аударымдар сомасы
8.
Салық агенті ЖТ кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша есептеген міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы
9.
ДК, ЗТ (ЖСН/БСН), ДК атауы, кәсіпкерліктің түрі (дара, бірлескен, ЗТ белгісі, тіркеу есебінің типі: тіркеу есебінің коды, типі және атауы (анықтамалық 1), ДК/ЗТ бастапқы тіркеу күні, орналасқан жерінің мекенжайы, ДК/ЗТ тіркеуден алу күні, есептен шығару себебінің коды (анықтамалық 2), қазақ және орыс тілдерінде есептен шығару себебі, (анықтамалық 2), МКО КНО коды, МКО БСН, қазақ және орыс тілдерінде МКО атауы).
10.
ДК басшысы туралы мәліметтер (қазақ және орыс тілдерінде басшының ТАӘ, басшының туған күні).
11.
Кезеңдер (тоқсан, жартыжылдық, жыл) бойынша жеке тұлға үшін салық агенті есептеген әлеуметтік салық сомасы
12.
Кезеңдер (ай) бойынша алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде әлеуметтік аударымдар, міндетті зейнетақы жарналары, медициналық сақтандыруға міндетті әлеуметтік аударымдар, ЖТС, ДК әлеуметтік салығы, арнайы мобильдік қосымшаны пайдалана отырып АСР қолданатын өзін-өзі жұмыспен қамтығандарға АСР қолданатын сомалар туралы мәліметтер
13.
Бірлескен кәсіпкерлік туралы мәліметтер (ЖСН, қазақ және орыс тілдерінде басшының ТАӘ, бірлескен кәсіпкерлік мүшесінің туған күні)
14.
Салық есептілігін ұсынуды тоқтата тұру, ұзарту және қайта бастау туралы (тоқтата тұрудың басталу және аяқталу күні, қайта басталу күні, тоқтата тұруды ұзартудың басталу және аяқталу күні) мәліметтер
15.
ЭҚНЖ туралы (негізгі ЭҚНЖ коды, негізгі ЭҚНЖ есепке алу және есептен шығару күні, қазақ және орыс тілдерінде негізгі ЭҚНЖ атауы) мәліметтер
16.
Экономикалық қызметтің қайталама түрі туралы (қайталама ЭҚЖЖ коды, қайталама ЭҚНЖ есепке алу және есептен шығару күні, қазақ және орыс тілдерінде қайталама ЭҚНЖ атауы) мәліметтер
17.
ДК/ЗТ тіркеу деректері туралы мәліметтер (ЖСН/БСН, атауы, кәсіпкерлік түрі (жеке, бірлескен), ЗТ белгісі, тіркеу есебінің типі: тіркеу есебінің коды, типі және атауы (анықтамалық 1), бастапқы тіркеу күні, орналасқан жерінің мекенжайы, тіркеуден шығару күні, есептен шығару себебінің коды (анықтамалық 2), қазақ және орыс тілдерінде есептен шығару себебі (анықтамалық 2), мемлекеттік кірістер органының коды (бұдан әрі - МКО), МКО БСН, қазақ және орыс тілдеріндегі МКО атауы)
18.
ДК басшысы туралы мәліметтер (қазақ және орыс тілдерінде ТАӘ, басшының туған күні)
19.
Әрекетсіз ДК, ЗТ туралы мәліметтер (ӘСТТ-ға енгізу және СТТН-дан шығару күні)
20.
ДК/ ЗТ және өзін-өзі жұмыспен қамтыған тұлғаның АСР туралы мәліметтер (АСР коды, қазақ және орыс тілдерінде АСР атауы, АСР қолданысының басталу күні, АСР қолданысының аяқталу күні)
21.
БКМ туралы мәліметтер (БКМ моделі, БКМ тіркеу карточкасының нөмірі, БКМ тіркеу карточкасының берілген күні, БКМ зауыттық нөмірі, пайдалану орны)
Ескерту: аббревиатуралардың транскрипциясы:
АСР – арнайы салық режимі;
ӘСТТ – әрекетсіз салық төлеушілердің тізілімі;
БКМ – бақылау-кассалық машина;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ДК – дара кәсіпкер;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖТ – жеке тұлға;
ЖТС – жеке табыс салығы;
ЗТ – заңды тұлға;
МКО – мемлекеттік кірістер органы;
СА – салық төлеуші;
СТТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
ЭҚНЖ – Экономикалық қызметтің негізгі жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 3 маусымдағы
№ 358
және
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2026 жылғы 2 маусымдағы
№ 228 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қаржы министрлігінің кейбір бірлескен бұйрықтарының күші жойылған тізбесі

10. После достижения целей и утраты практической необходимости, полученные Сведения подлежат уничтожению в порядке, определенном Правилами отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней".
Приложение
к Правилам взаимодействия
по представлению органами
государственных доходов
Министерству труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
сведений о налогоплательщике
(налоговом агенте),
составляющих
налоговую тайну
Перечень представляемых органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну
№ п/п
Наименование сведений, составляющих налоговую тайну
1.
Состояние расчетов с бюджетом, а также по социальным платежам (выписка из лицевого счета НП)
2.
Сумма ИПН, перечисленного налоговым агентом, и численности работников по периодам (полугодие, год)
3.
Совокупный годовой доход/доходы (с учетом корректировок) ИП и лиц, занимающихся частной практикой, полученный за налоговый период
4.
Сумма доходов, начисленных налоговым агентом ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
5.
Сумма ИПН, исчисленного налоговым агентом за ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
6.
Сумма обязательного пенсионного взноса, исчисленного налоговым агентом ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
7.
Сумма социальных отчислений, исчисленных налоговым агентом за ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
8.
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, исчисленных налоговым агентом за ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
9.
Сведения о регистрационных данных ИП, ЮЛ (ИИН/БИН), наименование ИП, вид предпринимательства (индивидуальное, совместное), признак ЮЛ, тип регистрационного учета: код, тип и наименование регистрационного учета (справочник 1), дата первичной регистрации ИП/ЮЛ, адрес местонахождения, дата снятия с регистрации ИП/ЮЛ, код причины снятия с учета (справочник 2), причина снятия с учета на казахском и русском языках (справочник 2), код КНО ОГД, БИН ОГД, наименование ОГД на казахском и русском языках).
10.
Сведения о руководителе ИП (ФИО руководителя на казахском и русском языках, дата рождения руководителя).
11.
Сумма социального налога, исчисленного налоговым агентом за ФЛ по периодам (квартал, полугодие, год)
12.
Сведения о полученных доходах, в том числе сведения о сумме социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, обязательных социальных отчислений на медицинское страхование, ИПН, социального налога ИП, применяющих СНР с использованием специального мобильного приложения, самозанятых, применяющих СНР по периодам (месяц)
13.
Сведения о совместном предпринимательстве (ИИН, ФИО руководителя на казахском и русском языках, дата рождения члена совместного предпринимательства)
14.
Сведения о приостановлении, продлении и возобновлении представления налоговой отчетности (дата начала и окончания приостановления, дата возобновления, дата начала и окончания продления приостановления)
15.
Сведения о виде ОКЭД (код основного ОКЭД, дата учета и снятия с учета основного ОКЭД, наименование основного ОКЭД на казахском и русском языках)
16.
Сведения о вторичном виде экономической деятельности (код вторичного ОКЭД, дата учета и снятия с учета вторичного ОКЭД, наименование вторичного ОКЭД на казахском и русском языках)
17.
Сведения о регистрационных данных ИП/ЮЛ (ИИН/БИН, наименование, вид предпринимательства (индивидуальное, совместное), признак ЮЛ, тип регистрационного учета: код, тип и наименование регистрационного учета (справочник 1), дата первичной регистрации, адрес местонахождения, дата снятия с регистрации, код причины снятия с учета (справочник 2), причина снятия с учета на казахском и русском языках (справочник 2), код органа государственных доходов (далее - ОГД), БИН ОГД, наименование ОГД на казахском и русском языках)
18.
Сведения о руководителе ИП (ФИО на казахском и русском языках, дата рождения руководителя)
19.
Сведения о бездействующих ИП, ЮЛ (дата включения в РБН и исключения из РНН)
20.
Сведения о СНР ИП/ЮЛ и самозанятого лица (код СНР, наименование СНР на казахском и русском языках, дата начала действия СНР, дата окончания действия СНР)
21.
Сведения о ККМ (модель ККМ, номер регистрационной карточки ККМ, дата выдачи регистрационной карточки ККМ, заводской номер ККМ, место использования)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНР – специальный налоговый режим;
РБН – реестр бездействующих налогоплательщиков;
ККМ – контрольно-кассовая машина;
БИН – бизнес- идентификационный номер;
ИП – индивидуальный предприниматель;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ФЛ – физическое лицо;
ИПН – индивидуальный подоходный налог;
ЮЛ – юридическое лицо;
ОГД – орган государственных доходов;
НА – налогоплательщик;
РНН - регистрационный номер налогоплательщика;
ФИО – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
ОКЭД – основной классификатор экономической деятельности.
Приложение
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2026 года № 358
и Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 228
Перечень утративших силу некоторых совместных приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министерства финансов

1. "Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді беру қағидаларын және ұсынатын мәліметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 700 бірлескен бұйрығы.
2. "Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді беру қағидаларын және ұсынатын мәліметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 700 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 410 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 134 бірлескен бұйрығы.
3. "Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді беру қағидаларын және ұсынатын мәліметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 700 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 13 ақпандағы № 167 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 ақпандағы № 41 бірлескен бұйрығы.

1. Совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений".
2. Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 410 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 апреля 2021 года № 134 "О внесении изменения в совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений".
3. Совместный приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2023 года № 167 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 февраля 2023 года № 41 "О внесении изменений и дополнений в Совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений".