Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарында мүгедектігі бар адамдарға өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарымен берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету бойынша пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 141 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 233/НҚ бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 10-т. қараңыз.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарында мүгедектігі бар адамдарға өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарымен берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету бойынша пилоттық жоба (бұдан әрі - пилоттық жоба) іске қосылсын.
Пилоттық жобаны жүргізу субъектілері ретінде Ақтөбе (келісім бойынша), Қарағанды (келісім бойынша) және Павлодар (келісім бойынша) облыстарының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, Ақтөбе (келісім бойынша), Қарағанды (келісім бойынша) және Павлодар (келісім бойынша) облыстарының қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері айқындалсын.
2. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарының аумағында мүгедектігі бар адамдарға өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарымен берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету бойынша пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі (бұдан әрі – алгоритм) бекітілсін.
3. Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарының әкімдіктері пилоттық жобаны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
4. "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – ЕРДО) пилоттық жобаны әдіснамалық және техникалық қолдауды, цифрлық жүйелердің үздіксіз жұмыс істеуін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау саласындағы заңнамасының сақталуын қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ҰҒО):

О реализации пилотного проекта по обеспечению отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения, предоставляемым лицам с инвалидностью на условиях безвозмездного пользования и возврата в Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областях
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 апреля 2026 года № 141 и Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 233/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по обеспечению отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения, предоставляемым лицам с инвалидностью на условиях безвозмездного пользования и возврата в Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областях (далее – пилотный проект).
Определить в качестве субъектов проведения пилотного проекта управления координации занятости и социальных программ Актюбинской (по согласованию), Карагандинской (по согласованию) и Павлодарской (по согласованию) областей, городские, районные отделы занятости и социальных программ Актюбинской (по согласованию), Карагандинской (по согласованию) и Павлодарской (по согласованию) областей.
2. Утвердить Алгоритм реализации пилотного проекта по обеспечению отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения, предоставляемым лицам с инвалидностью на условиях безвозмездного пользования и возврата в Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областях (далее – алгоритм) согласно приложению к настоящему совместному приказу.
3. Акиматам Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областей принять меры по реализации пилотного проекта.
4. Акционерному обществу "Центр развития трудовых ресурсов" (далее – ЦРТР) обеспечить методологическую и техническую поддержку пилотного проекта, бесперебойное функционирование цифровых систем, соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832, а также законодательства Республики Казахстан в области персональных данных и их защите.
5. Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ННЦ):

1) пилоттық жобаны іске асыру өңірлерінде алгоритмге сәйкес пилоттық жобаны әдіснамалық сүйемелдеуді, техникалық көмекші (орнын толтырушы ) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарына және басқа да іс-шараларға әлеуметтік-техникалық сараптаманы ұйымдастыруды, жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) пилоттық жоба аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігін пилоттық жобаның нәтижелері туралы оны жетілдіру жөніндегі ұсыныстармен (бар болса) және қорытындылармен, сондай-ақ әлеуметтік-техникалық сараптаманың қорытындысына сәйкес мүгедектігі бар адамның техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға, арнаулы жүріп-тұру құралдарына жеке қажеттіліктерін айқындауды ескере отырып, абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу бөлігінде медициналық-әлеуметтік сараптаманың әлеуметтік-техникалық сараптамамен өзара іс-қимыл тетігі бойынша хабардар етсін.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) пилоттық жобаны іске асыруды және жүргізудің ай сайынғы мониторингін жүргізуді;
2) пилоттық жобаны ЕРДО және ҰҒО-мен бірлесіп әдіснамалық және консультациялық сүйемелдеуді қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Инклюзия департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі пилоттық жобаның қорытындысы бойынша "Мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу", "Мүгедектігі бар адамдарға техникалық қосымша (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу" және "Мүгедектігі бар адамдарды жүріп-тұрудың арнайы құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тиісті кіші түрлерін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізу жөнінде ұсыныстар енгізсін.
9. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.

1) обеспечить методологическое сопровождение пилотного проекта, организацию, проведение социально-технической экспертизы технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и других мероприятий в соответствии с алгоритмом в регионах реализации пилотного проекта;
2) по завершению пилотного проекта проинформировать Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан о результатах пилотного проекта с предложениями по его совершенствованию (при наличии) и выводами, а также по механизму взаимодействия медико-социальной экспертизы с социально-технической экспертизой в части разработки индивидуальной программы абилитации и реабилитации с учетом определения индивидуальных потребностей лица с инвалидностью в технических вспомогательных (компенсаторных) средствах, специальных средствах передвижения согласно заключению социально-технической экспертизы.
6. Комитету регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить:
1) реализацию и ежемесячный мониторинг проведения пилотного проекта;
2) консультативное сопровождение пилотного проекта совместно с ЦРТР и ННЦ.
7. Департаменту по инклюзии Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня подписания совместного приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
8. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по итогам пилотного проекта внести предложения по включению соответствующих подвидов государственных услуг "Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью", "Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами" и "Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения" в реестр государственных услуг.
9. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.

10. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді және 12 (он екі) ай ішінде қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
___________________ А. Ертаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
_____________________ Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақтөбе облысының әкімі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қарағанды облысының әкімі
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысының әкімі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 233/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 17 сәуірдегі
№ 141 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарында мүгедектігі бар адамдарға өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарымен берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету бойынша пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтөбе, Қарағанды және Павлодар облыстарында мүгедектігі бар адамдарға өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарымен берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету бойынша пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі (бұдан әрі – Алгоритм) мүгедектігі бар адамдарға жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен (бұдан әрі - ОТҚ) қамтамасыз ету бойынша өтеусіз пайдалану жағдайын және қайтару тәртібін айқындайды.
2. Осы Алгоритмнің 1-қосымшасына сәйкес өтеусіз пайдалануға және қайтарылуға жататын ОТҚ тізбесі Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 284 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 32984 болып тіркелген) бекітілген Мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышының негізінде қалыптастырылды.
3. Осы Алгоритмде, ұғымдар мен терминдер "Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі" 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 224-VII ЗРК Қазақстан Республикасының Кодексінде және өзге де нормативтік құқықтық актілерде қай мағынада қолданылған болса, сол мағынада пайдаланылады.
4. Мүгедектігі бар адамдарды ОТҚ қамтамасыз ету осы Алгоритмнің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен беруге арналған өтініш (бұдан әрі – өтініш) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 32993 болып тіркелген, бұдан әрі – № 287 бұйрық) бұйрығымен бекітілген Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларына сәйкес (бұдан әрі – АОЖБ) ОТҚ, осы Алгоритмнің (бұдан әрі – өтініш) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен және мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалту бағдарламасының әлеуметтік бөлігін өтеусіз пайдалану және қайтару шарттарында беруге арналған өтініш (бұдан әрі – өтініш) негізінде мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

10. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует в течение 12 (двенадцати) месяцев.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
____________ А. Ертаев
Заместитель Премьер -Министра -
Министр искусственного интеллекта и
цифрового развития Республики Казахстан
_______________Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Аким Актюбинской области
"СОГЛАСОВАН"
Аким Карагандинской области
"СОГЛАСОВАН"
Аким Павлодарской области
Утвержден
совместным приказом
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 апреля 2026 года
№ 233/НҚ и
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 17 апреля 2026 года № 141
Алгоритм реализации пилотного проекта по обеспечению отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения, предоставляемым лицам с инвалидностью на условиях безвозмездного пользования и возврата в Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм реализации пилотного проекта по обеспечению отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения, предоставляемым лицам с инвалидностью на условиях безвозмездного пользования и возврата в Актюбинской, Карагандинской и Павлодарской областях (далее – Алгоритм) определяет порядок обеспечения лиц с инвалидностью отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения (далее – ТСР) на условиях безвозмездного пользования и возврата.
2. Перечень ТСР, подлежащих безвозмездному пользованию и возврату согласно приложению 1 к настоящему алгоритму, сформирован на основании Классификатора технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью, утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 284 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32984).
3. В настоящем Алгоритме используются понятия и термины в том значении, в котором они употребляются в Социальном кодексе Республики Казахстан и иных нормативных правовых актах.
4. Обеспечение лиц с инвалидностью ТСР осуществляется за счет средств государственного бюджета на основании заявления на предоставление технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения на условиях безвозмездного пользования и возврата по форме согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму (далее – заявление) и социальной части индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (далее – ИПАР), в соответствии с Правилами обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32993, далее – Приказ № 287).

5. Осы Алгоритмде көзделген іс-шараларды іске асыру мақсатында үшінші тараптарды – заңды тұлғаларды, дара кәсіпкерлерді және өзге де ұйымдарды қоғамдық негізде тартуға жол беріледі.
Үшінші тұлғаларды тарту жобаны ұйымдастырушы тарапынан қаржылық міндеттемелерсіз жасалатын ынтымақтастық туралы меморандум негізінде жүзеге асырылады.
2-тарау. Мүгедектігі бар адамдарға берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға, арнаулы жүріп-тұру құралдарына әлеуметтік-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
6. ОТҚ әлеуметтік-техникалық сараптаманы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны құрған Әлеуметтік-техникалық сараптама комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) жүргізеді.
7. Әлеуметтік-техникалық сараптама (бұдан әрі – ӘТС) объективтілік, құзыреттілік, жан-жақтылық, сенімділік қағидаттарында мына:
мүгедектігі бар адамның өмір сүру сапасын және дербестік деңгейін жақсарту үшін ОТҚ қолданудың тиімділігін анықтау;
қолданылатын оңалту құралдарын жақсарту немесе ауыстыру бойынша ұсыныстар әзірлеу арқылы жүргізіледі.
8. ОТҚ мерзімінен бұрын ауыстыру туралы мәселені шешу үшін мүгедектігі бар адамның дербес өтініші негізінде ӘТС жүргізіледі.
2-Параграф. Мүгедектігі бар адамдарға берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға, арнаулы жүріп-тұру құралдарына әлеуметтік-техникалық сараптама жүргізу тәртібі
9. Мобильді азаматтар базасында өтініш берушінің абоненттік нөмірі туралы мәліметтер болған кезде, оның абоненттік құрылғысына "Е-Собес" автоматтандырылған цифрлық жүйесімен (бұдан әрі – "Е-Собес" АЦЖ) осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес комиссияға хабарласу қажеттілігі туралы смс-хабарлама:
ОТҚ пайдаланудың белгіленген мерзімі өткенге дейін үш ай бұрын;
мүгедектігі бар адамды АОЖБ сәйкес қажеттi техникалық және оңалту құрал-жабдықтарымен қамтамасыз ету үшiн қаржыландыру болмаған кезде жіберіледі.
10. Мүгедектігі бар адам комиссияға жүгінген кезде ӘТС өткізу орны, күні және уақыты туралы мәселе шешіледі.
ӘТС Комиссия орналасқан жерде немесе мүгедектігі бар адамның үйіне бару арқылы жүзеге асырылады.
11. Комиссия функционалдық жарамдылығын, техникалық жай-күйін талдауды, ақауларды анықтауды, эргономиканы, ОТҚ қауіпсіздігін, сондай-ақ мүгедектігі бар адам жүгінген күннен бастап 7 жеті жұмыс қүнінен аспайтын мерзімде оны пайдаланушының күнделікті өміріне әлеуметтік әсері мен ықпалдасу дәрежесін қамтитын мүгедектігі бар адамның жеке қажеттіліктеріне ОТҚ сәйкестігін кешенді бағалау негізінде ӘТС жүргізеді және:
ОТҚ қамтамасыз ету қажеттілігі;
ОТҚ жөндеу қажеттілігі;
ОТҚ мерзіміне қарай немесе қызмет ету мерзімі өткенге дейін ауыстыру қажеттілігі;
жыл сайынғы ӘТС өтетін ОТҚ одан әрі пайдалану мүмкіндігі туралы қорытынды шығарады.

5. В целях реализации мероприятий, предусмотренных настоящим Алгоритмом, допускается привлечение третьих сторон – юридических лиц, индивидуальных предпринимателей и иных организаций, на общественных началах.
Привлечение третьих лиц осуществляется на основании меморандума о сотрудничестве, заключаемого без финансовых обязательств со стороны организатора проекта.
Глава 2. Порядок организации и проведения социально-технической экспертизы отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью
Параграф 1. Общие положения
6. Социально-техническая экспертиза ТСР проводится Социально-технической экспертной комиссией (далее – Комиссия), созданной республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ННЦ).
7. Социально-техническая экспертиза (далее – СТЭ) ТСР проводится на принципах объективности, компетентности, комплексности, достоверности путем:
определения эффективности использования ТСР для улучшения качества жизни и уровня независимости лица с инвалидностью;
разработки рекомендаций по улучшению или замене используемых средств реабилитации.
8. Для решения вопроса досрочной замены ТСР СТЭ проводится на основании самостоятельного обращения лица с инвалидностью.
Параграф 2. Порядок проведения социально-технической экспертизы отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью
9. При наличии сведений об абонентском номере заявителя в базе мобильных граждан, на его абонентское устройство с автоматизированной цифровой системы "Е-Собес" (далее – АЦС "Е-Собес") направляется смс-уведомление о необходимости обращения на комиссию согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму:
за три месяца до истечения установленного срока пользования ТСР;
при отсутствии финансирования для обеспечения лица с инвалидностью ТСР, в котором он нуждается, согласно ИПАР.
10. При обращении лица с инвалидностью на комиссию решается вопрос о месте, дате и времени проведения СТЭ.
СТЭ осуществляется по месту расположения Комиссии или с выездом на дом лица с инвалидностью.
11. Комиссия на основании комплексной оценки соответствия ТСР индивидуальным потребностям лица с инвалидностью, включающей анализ функциональной пригодности, технического состояния, выявление дефектов, эргономики, безопасности ТСР, а также социального эффекта и степени интеграции в повседневную жизнь его пользователя в сроки не более 7 (семи) рабочих дней со дня обращения лица с инвалидностью производит СТЭ и выносит заключение о:
необходимости обеспечения ТСР;
необходимости ремонта ТСР;
необходимости замены ТСР по сроку или до истечения срока пользования;
возможности дальнейшего пользования ТСР с ежегодной СТЭ.

12. Комиссия шешім қабылдау кезінде мынадай өлшемшарттарды басшылыққа алады:
ОТҚ анықталған ақауларының сандық және сапалық құрамы, сондай-ақ олардың ОТҚ жұмыс істеу жағдайына және мүгедектігі бар адамның өміріндегі тұрақты шектеулердің орнын толтыру немесе жою бойынша ОТҚ функцияларын орындауға әсері;
ОТҚ өндіруші (өнім беруші) белгілеген (көрсететін) функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларына сәйкестігі (сәйкес келмеуі);
мүгедектігі бар адам әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатып алған тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнына өтемақы ретінде ұсынылатын кепілдік берілген соманың (бұдан әрі – кепілдік сома) құнымен салыстырғанда техникалық құралдарды жөндеуге жұмсалған шығындар;
мүгедектігі бар адамның антропометриялық деректерін сақтау (өзгерту).
13. Комиссияның ОТҚ жөндеу қажеттілігі туралы шешімі мынадай:
мүгедектігі бар адамның тыныс-тіршілігінің тұрақты шектеулерін өтеу немесе жою жөніндегі функцияларды орындауға, оның жұмыс қабілеттілігінің жай-күйіне әсер ететін ақауларды анықтау;
ОТҚ функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларына сәйкес келмеуі;
ағымдағы кезеңдегі ОТҚ кепілдік берілген құнының жартысынан төмен жөндеу құнын анықтау жағдайларында қабылданады.
14. ОТҚ белгіленген мерзімде немесе пайдалану мерзімі өткенге дейін ауыстыру қажеттілігі туралы Комиссияның шешімі мынадай:
осы Алгоритмнің 12-тармағында көрсетілген ақауларды және (немесе) сәйкессіздіктерді анықтаған;
ағымдағы кезеңдегі ОТҚ кепілдік берілген құнының жартысынан құны асқан;
ОТҚ-ны одан әрі пайдалану мүмкін еместігіне әкеп соққан мүгедектігі бар адамның антропометриялық деректері өзгерген жағдайда қабылданады.
15. ӘТС нәтижелері бойынша осы Алгоритмге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік-техникалық сараптаманың қорытындысы (бұдан әрі - ӘТС қорытындысы) беріледі.
16. Электрондық құжат нысанындағы ӘТС қорытындысы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық жүйесіне жіберіледі және мүгедектігі бар адамға қағаз жеткізгіште беріледі.
3-бөлім. Әлеуметтік-техникалық сараптама комиссиясы
17. Комиссия құрамына кемінде 7 адам кіреді және Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасы бойынша сараптамалық бағалау жүргізу үшін қажетті білімі мен тәжірибесі бар халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органның өкілдерінен, медициналық-әлеуметтік сараптамадан өтуге ұсынылғандарға ұқсас техникалық құралдарды (өнімдерді) өндіру және өндіру саласындағы мамандардан, медициналық және (немесе) техникалық білімі және (немесе) біліктілігі туралы құжаттармен расталған және (немесе) біліктілік туралы құжаттармен расталған мамандардан құрылады.

12. При принятии решения Комиссия руководствуется следующими критериями:
количественный и качественный состав выявленных неисправностей ТСР, а также их влияние на состояние работоспособности ТСР и выполнение ТСР функций по компенсации или устранению стойких ограничений жизнедеятельности лица с инвалидностью;
соответствие (несоответствие) ТСР функциональным, техническим, качественным и эксплуатационным характеристикам, установленным (указанным) производителем (поставщиком);
стоимость ремонта ТСР в сравнении с размером гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости товаров и (или) услуг, приобретаемых лицами с инвалидностью через портал социальных услуг (далее – гарантированная сумма);
сохранение (изменение) антропометрических данных лица с инвалидностью.
13. Решение Комиссии о необходимости ремонта ТСР принимается в случаях:
выявления неисправностей, оказывающих влияние на состояние его работоспособности, на выполнение функций по компенсации или устранению стойких ограничений жизнедеятельности лица с инвалидностью;
несоответствии ТСР функциональным, техническим, качественным и эксплуатационным характеристикам;
превышения стоимости ремонта менее половины величины гарантированной стоимости ТСР на текущий период.
14. Решение Комиссии о необходимости замены ТСР по сроку или до истечения срока пользования принимается в случаях:
выявления неисправностей и (или) несоответствий, указанных в пункте 12 настоящего Алгоритма;
превышения стоимости ремонта более половины величины гарантированной стоимости ТСР на текущий период;
изменения антропометрических данных лица с инвалидностью, приведших к невозможности дальнейшего использования ТСР.
15. По результатам СТЭ выдается заключение социально-технической экспертизы (далее – заключение СТЭ) по форме согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму.
16. Заключение СТЭ в форме электронного документа направляется в цифровую систему Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и на бумажном носителе выдается на руки лицу с инвалидностью.
Параграф 3. Социально-техническая экспертная комиссия
17. Состав Комиссии включает не менее 7 человек и формируется из числа представителей местного исполнительного органа по вопросам социальной защиты и занятости населения, специалистов в области производства и изготовления технических средств (изделий), аналогичных представленным для проведения социально-технической экспертизы ТСР, имеющих медицинское и (или) техническое образование и (или) квалификацию, подтвержденные документами об образовании и (или) о квалификации, выданными в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в сфере образования, обладающих знаниями и опытом, необходимыми для проведения экспертной оценки.

18. Арнайы білімді талап ететін жекелеген жағдайларда, оның ішінде медициналық қызмет саласында Комиссия құрамына медициналық ұйымдардың, қызмет көрсететін ұйымдардың мамандары, консультанттар, сараптамалық бағалау жүргізу үшін қажетті салаларда арнайы білімі бар сарапшылар енгізіледі.
19. Комиссия төрағасы (ол болмаған жағдайда Комиссия төрағасының орынбасары):
Комиссия қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және оның жұмысын ұйымдастырады;
Комиссия отырыстарын өткізу күндерін белгілейді;
Комиссия отырысын жүргізеді.
20. Комиссия хатшысы:
әлеуметтік-техникалық сараптама нәтижелері бойынша Комиссия отырыстарының хаттамаларын (бұдан әрі – хаттама) ресімдейді және оларды Комиссия мүшелеріне қол қоюға ұсынуды ұйымдастырады;
хаттамаларды жүргізеді, жинақтайды және сақтайды;
ӘТС қорытындысын жасайды.
21. Комиссия отырысы Комиссия мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
3-тарау. Мүгедектігі бар адамдарға берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға, арнаулы жүріп-тұруқұралдарын ауақытша өтеусіз пайдалану шарттарында қамтамасыз ету ерекшеліктері.
22. Қалалық басқармалар, жұмыспен қамту бөлімдері мүгедектігі бар адамдарға ОТҚ ауыстырудың белгіленген мерзімі өткеннен кейін өтеусіз пайдалану және қайтару, жөндеу, мерзімінен бұрын ауыстыру немесе ауыстыру, қайтару немесе одан әрі пайдалану тәртібі туралы хабарлайды.
23. Қайтару шарттарында ОТҚ өтеусіз пайдалану оларды ауыстыру шарттарын ескере отырып, "Е-Собес" АЦЖ-да тіркелген өтінішке сәйкес АОЖБ іс-шарасын іске асыру кезеңінде жүзеге асырылады.
1-параграф. Жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын ауыстыру.
24. ОТҚ ауыстыру (мерзімінен бұрын ауыстыру) ОТҚ техникалық жай-күйі туралы ӘТС қорытындысы негізінде жүзеге асырылады.
техникалық оңалту құралын пайдаланудың қалған мерзіміне ҰҒО мүгедектігі бар адамға қажетті ОТҚ, пайдаланылған ОТҚ жалға беру пунктінен (бұдан әрі – жалға беру пункті) береді.
Ауыстыру туралы шешім қабылданған кезде осы Алгоритмге 1-қосымшаның 1–7, 33–44-тармақтарында көрсетілген ОТҚ ауыстыру мерзімі аяқталмаған жағдайда, жалға беру пунктінде қажетті техникалық көлік құралы болмаған жағдайда, мерзімінен бұрын ауыстыруға әлеуметтік қызметтер порталы арқылы немесе № 228 бұйрыққа сәйкес мемлекеттік сатып алу арқылы жол беріледі.
25. Бұрын пайдаланылған ОТҚ ауыстыру кезінде техникалық құралдарды мүгедектігі бар адамдар ҰҒО-ға қайтаруы тиіс.
мүгедектігі бар адам қайтыс болған жағдайда, осы Алгоритмге 1-қосымшаның 23, 45–46-тармақтарында көрсетілген ОТҚ қоспағанда, қайтыс болған адамды жерлеуді ұйымдастыруды өз мойнына алған тұлғалар (жеке және заңды тұлғаларды қоспағанда) үш ай ішінде ҰҒО-ға (оның филиалдарына) қайтарылуға тиіс.

18. В отдельных случаях, требующих наличия специальных знаний, в том числе в сфере медицинской деятельности, в состав Комиссии включаются специалисты медицинских организаций, сервисных организаций, консультанты, эксперты, обладающие специальными знаниями в сферах, необходимыми для проведения экспертной оценки.
19. Председатель Комиссии (в его отсутствие – заместитель председателя Комиссии) осуществляет:
общее руководство деятельностью Комиссии и организует ее работу;
определяет даты заседаний Комиссии;
ведет заседания Комиссии.
20. Секретарь Комиссии:
оформляет протоколы заседаний Комиссии о результатах социально-технической экспертизы (далее – протокол) и организует их направление на подписание членам Комиссии;
осуществляет ведение, сбор и хранение протоколов;
формирует заключение СТЭ.
21. Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей членов Комиссии.
Глава 3. Особенности обеспечения лиц с инвалидностью отдельными техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения на условиях безвозмездного пользования и возврата
22. Горуправления, отделы занятости информируют лиц с инвалидностью о порядке безвозмездного пользования и возврата, проведения ремонта, досрочной замены или замены, возврата или дальнейшего пользования ТСР по истечении установленного срока их замены.
23. Безвозмездное пользование ТСР на условиях возврата осуществляется в течение срока реализации мероприятия ИПАР, согласно зарегистрированного заявления в АЦС "Е-Собес", с учетом сроков их замены.
Параграф 1. Замена отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения
24. Замена (досрочная замена) ТСР осуществляется на основании заключения СТЭ о техническом состоянии ТСР.
Лицу с инвалидностью на оставшийся срок эксплуатации выданного ранее средства реабилитации ННЦ выдает требуемое ТСР из пункта проката бывших в эксплуатации ТСР (далее – пункт проката).
В случае, если при вынесении решения о замене, срок замены ТСР, указанных в пунктах 1–7, 33–44 приложения 1 к настоящему Алгоритму, не истек, при отсутствии требуемого ТСР в пункте проката допускается досрочная замена через Портал социальных услуг или государственные закупки в соответствии с Приказом № 287.
25. При замене ТСР, бывших в эксплуатации, ТСР подлежат возврату лицами с инвалидностью в ННЦ.
В случае смерти лица с инвалидностью ТСР, за исключением ТСР, указанных в пунктах 23, 45–46, приложения 1 к настоящему Алгоритму, в течение трех месяцев подлежат возврату в ННЦ (его филиалы) лицами, взявшими на себя организацию погребения умершего (за исключением юридических лиц, индивидуальных предпринимателей).

26. Мүгедектігі бар адам немесе оның заңды өкілі ОТҚ өз бетінше алуға немесе қайтаруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары ОТҚ-ны оның тұрғылықты жеріне немесе тұратын жеріне жеткізуді қамтамасыз етеді.
1-параграф. Жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды және арнаулы жүріп-тұру құралдарын жөндеу
27. ОТҚ жұмыс істеу кезеңінде осы Алгоритмге 1-қосымшада көрсетілген ОТҚ жөндеу бойынша қызметтер көрсетіледі.
28. ОТҚ жөндеу қажеттілігі туралы шешім техникалық сараптама комиссиясының қорытындысы негізінде қабылданады.
ОТҚ жөндеу олардың қызмет ету мерзімі ішінде аккумуляторды екі реттен көп емес ауыстыра отырып, қажет болған жағдайда жөндеуге жататын әмбебап электрлі мүгедектер арбасын қоспағанда, жеткізушінің кепілдік мерзімі өткеннен кейін олардың қызмет ету мерзімі ішінде бір рет жүзеге асырылады.
29. Үш жұмыс күні ішінде ОТҚ жөндеу қажеттілігі туралы шешім қабылданған кезде ҰҒО қызмет көрсететін ұйымдарға ОТҚ жөндеу жұмыстарын жүргізу қажеттігі туралы хат жолдайды.
Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары қажет болған жағдайда жөндеуге жататын ОТҚ сервистік орталықтарға және кері қарай жеткізуді ұйымдастырады.
30. ОТҚ жөндеу мынадай:
жиырма жұмыс күніне дейін – күрделі жөндеу;
он жұмыс күніне дейін – орташа жөндеу;
бес жұмыс күніне дейін – ұсақ жөндеу мерзімінде жүзеге асырылады.
31. Осы Алгоритмге 1-қосымшаның 33–44-тармақтарында ОТҚ жөндеу кезінде ҰҒО мүгедектігі бар адамға ОТҚ жалға беру пунктінен береді.
32. ҰҒО сервистік орталықтардан жөнделген ОТҚ келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мүгедектігі бар адамның абоненттік құрылғысына смс-хабарлама жіберу арқылы ОТҚ алу қажеттілігі туралы хабарлайды.
33. Мүгедектігі бар адамдарды жаңа ОТҚ-мен қамтамасыз ету, олар жөндеуі жүргізілген күннен бастап кемінде бір жыл өткен соң ғана жүзеге асырылады.
1-параграф. Жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды және арнаулы жүріп-тұру құралдарын жалға беру тәртібі
34. ӘТС қорытындысы негізінде бұрын пайдаланылған ОТҚ ҰҒО құрған жалға беру пункттеріне беріледі.
35. Жалға беру пункттері өз қызметін осы Алгоритмнің 5-қосымшасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға берілетін жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын жалға беру пункті туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) сәйкес жүзеге асырады.
36. ҰҒО Ереженің 3-қосымшасына сәйкес ОТҚ қабылдау-беруді және қайтаруды есепке алу журналында электрондық түрде және қағаз жеткізгіште ОТҚ беруді және қайтаруды есепке алуды жүргізеді.

26. При отсутствии у лица с инвалидностью или его законного представителя возможности самостоятельно получить или вернуть ТСР местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения обеспечивают доставку ТСР до места жительства или места его пребывания.
Параграф 2. Ремонт отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения
27. В период срока эксплуатации ТСР предоставляются услуги по ремонту ТСР, указанных в приложении 1 к настоящему Алгоритму.
28. Решение о необходимости ремонта ТСР принимается на основании заключения СТЭ.
Ремонт ТСР производится по истечении гарантийного срока поставщика один раз в период срока их эксплуатации, за исключением кресла-коляски с электроприводом универсальной, которая подлежит ремонту при необходимости с заменой аккумулятора не более двух раз в период срока эксплуатации.
29. При вынесении решения о необходимости ремонта ТСР в течение трех рабочих дней ННЦ направляет в сервисные организации письмо о необходимости проведения ремонта ТСР.
Местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения организуют, при необходимости, доставку ТСР, подлежащих ремонту, в сервисные центры и обратно.
30. Ремонт ТСР осуществляется в следующие сроки:
до двадцати рабочих дней – крупный ремонт;
до десяти рабочих дней – средний ремонт;
до пяти рабочих дней – мелкий ремонт.
31. На время ремонта ТСР, указанных в пунктах 33–44 приложения 1 к настоящему Алгоритму, ННЦ выдает лицу с инвалидностью ТСР из пункта проката.
32. ННЦ в течение трех рабочих дней со дня поступления из сервисных центров отремонтированных ТСР сообщает посредством смс-уведомления на абонентское устройство лица с инвалидностью о необходимости получения ТСР.
33. Обеспечение лиц с инвалидностью новыми ТСР осуществляется не ранее чем через год после проведения их ремонта.
Параграф 3. Порядок предоставления отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения в прокат
34. На основании заключения СТЭ бывшие в эксплуатации ТСР передаются в пункты проката, созданные ННЦ.
35. Пункты проката осуществляют свою деятельность в соответствии с Положением о пункте проката отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью (далее – Положение) согласно приложению 5 к настоящему Алгоритму.
36. ННЦ ведет учет выдачи и возврата ТСР в электронном виде и на бумажном носителе в журнале учета приема-передачи и возврата ТСР, согласно приложению 3 к Положению.

1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Халықты әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – ҰҒО) жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын (бұдан әрі – ОТҚ) жалға беру пунктінің жұмыс істеу тәртібін белгілейді.
2. Жалға беру пунктін құрудың негізгі мақсаты мүгедектігі бар адамдарға ОТҚ уақытша пайдалануға ұсыну болып табылады.
3. Жалға беру пунктін ОТҚ қоры мүгедектігі бар адамдар пайдалануда болған, қызмет көрсетуге жарамды ОТҚ қабылдау арқылы қалыптастырылады. Қайырымдылық көздерiнен алынған ОТҚ қорын қалыптастыруға рұқсат етiледi.
4. ОТҚ жалға беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүгедектігі бар адамдар немесе оның заңды өкілінің және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жалға беру заттарын уақытша пайдалануға беру туралы шарттың (бұдан әрі – Шарт) ҰҒО-ға (олардың филиалдарына) берген өтініші негізінде жүзеге асырылады.
5. Жекелеген ОТҚ уақытша пайдалануға беру тегін жүзеге асырылады. Оңалтудың техникалық құралдарын қабылдағаннан немесе жалға беру пунктіне қайтарғаннан кейін олар дезинфекциялануға жатады.
6. Жекелеген ОТҚ-ға жүгіну, оларды беру және қайтару туралы мәліметтер осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ОТҚ қабылдау-беруді және қайтаруды есепке алудың электрондық журналына енгізіледі және цифрлық жүйеде сақталады.
7. Жекелеген ОТҚ-ны уақытша пайдалануға беру уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Жалға беру пунктінің жекелеген ОТҚ уақытша пайдалануға беруі мынадай жағдайларда:
1) әлеуметтік қызметтер порталы арқылы ОТҚ бастапқы алғанға дейін;
ауыстыруға (ауыстыру мерзімінің аяқталуына, мерзімінен бұрын ауыстыруға немесе дұрыс жұмыс істемеуіне) байланысты әлеуметтік қызметтер порталы арқылы ОТҚ алғанға дейін жүзеге асырылады.
9. Шарт бір жылға жасалады (кейіннен ұзарту санын шектемей, ұқсас шарт жасасу нысанында ұзартумен).
10. ОТҚ жалға беру осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ОТҚ қабылдау-беру актісімен ресімделеді.
11. Техникалық оңалту құралдарын беруді және қабылдауды техникалық оңалту құралдарын қолдану және пайдалану бойынша қажетті білімі, машықтары мен дағдылары бар жалға беру пунктінің қызметкері жүзеге асырады.
12. Жалға беру пунктінің қызметкері жекелеген ОТҚ беру кезінде мүгедектігі бар адамға және оның заңды өкіліне ОТҚ пайдалану кезіндегі пайдалану ережелерін және қауіпсіздік шараларын түсіндіреді.

1. Настоящее положение устанавливает порядок деятельности пункта проката отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения (далее – ТСР), который создается при республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ННЦ).
2. Основной целью создания пункта проката является обеспечение предоставления лицам с инвалидностью во временное пользование ТСР.
3. Фонд ТСР пунктов проката формируется за счет приема у лиц с инвалидностью исправных ТСР, бывших в употреблении. Допускается формирование фонда ТСР, поступивших из благотворительных источников.
4. Предоставление ТСР в прокат осуществляется на основании заявления, поданного лицом с инвалидностью или его законным представителем по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению в ННЦ (их филиалы) и договора о предоставлении во временное пользование предметов проката (далее – Договор) согласно приложению 2 к настоящему Положению.
5. Предоставление отдельных ТСР во временное пользование осуществляется бесплатно. После приема или возврата технических средств реабилитации в пункт проката они подлежат дезинфекции.
6. Сведения об обращении за отдельными ТСР, их выдаче и возврате вносятся в электронный журнал учета приема-передачи и возврата ТСР по форме согласно приложению 3 к настоящему Положению и хранятся в цифровой системе.
7. Предоставление отдельных ТСР во временное пользование осуществляется в порядке, установленном уполномоченным органом.
8. Предоставление отдельных ТСР пунктом проката во временное пользование осуществляется в случаях:
1) до их первичного получения через портал социальных услуг;
2) до их получения через портал социальных услуг в связи с заменой (истечение срока замены, досрочной замены или неисправность).
9. Договор составляется на один год (с последующим продлением в виде заключения аналогичного договора без ограничения количества пролонгаций).
10. Выдача ТСР в прокат оформляется актом приема-передачи ТСР по форме согласно приложению 4 к настоящему Положению.
11. Выдачу и прием технических средств реабилитации осуществляет работник пункта проката, обладающий необходимыми знаниями, умениями и навыками по применению технических средств реабилитации и пользованию ими.
12. При выдаче отдельных ТСР работник пункта проката разъясняет лицу с инвалидностью и его законному представителю правила эксплуатации и техники безопасности при пользовании ТСР.

13. ОТҚ мүгедектігі бар адамның жеке ерекшеліктерін ескере отырып таңдалады, ақаусыз күйде жалға беріледі, ОТҚ жарамдылығын тексеру мүгедектігі бар адамның немесе оның заңды өкілінің немесе оның жақын ортасындағы адамның қатысуымен жүргізіледі.
14. Мүгедектігі бар адамға немесе оның заңды өкілі ОТҚ-ны өз бетінше алуға немесе қайтаруға мүмкіндігі болмаса, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар ОТҚ жеткізуді қамтамасыз етеді.
15. Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін пайдаланушы ОТҚ-ны жалға беру пунктіне жақсы жағдайда қайтарады.
16. Мүгедектігі бар адамға Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін АОЖБ-ға сәйкес жеке ОТҚ алған жағдайда, АОЖБ-ға сәйкес оңалту жабдығы берілген күннен бастап бір аптадан кешіктірілмей ОТҚ жалға беру пунктіне қайтарылады.
17. Жалға беру пункті туралы ақпарат:
1) жергiлiктi атқарушы органдардың және өзге де ұйымдардың әлеуметтiк қызмет көрсету ұйымдарының ғимаратындағы ақпараттық тақталарда;
2) әлеуметтік қызметтер порталында орналастырылады.
18. Құрылымында жалға беру пункті құрылған ҰҒО (оның филиалдары) азаматтарға ОТҚ алу және пайдалану мәселелері бойынша консультациялар береді, жалға беру пунктінің жұмыс уақытын өңірлік ерекшеліктерге қарай, оның ішінде кешкі уақытта, демалыс және мереке күндерінде белгілейді.
19. Жалға беру пункті қызметкерлерінің қызметін бақылауды құрамында жалға беру пункті құрылған ҰҒО (оның филиалдары) басшысы жүзеге асырады.
20. Жалға беру пункттерін ОТҚ қамтамасыз ету мониторингін ҰҒО (оның филиалдары) жүзеге асырады.
Жеке техникалық көмекші
(орнын толтырушы)
құралдарды, арнаулы
жүріп-тұру құралдарын
жалға беру пункті туралы
ережеге
1-қосымша
Нысан
ҰҒО басшысына
(олардың филиалы)
________________
________________
Мәлімдеме жеке техникалық қолдау көрсету туралы (орнын толтырушы) құралдар, жалға берілетін арнаулы жүріп-тұру құралдары
Тегі _______________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
Туған күні:________________________________________________________________
Мүгедектігі________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі:
________________________________________
Құжат нөмірі: ____________
берген: _______________________
Берілген күні: "____" __________________________ ______ жыл
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________________
Облыс: ___________________________________________________________
_________________________________________________қала (аудан)
ауыл: __________________________________ көшесі (шағын аудан) _____________ үй
________ пәтер _______________
Телефон ___________________________________________
Жалға алуүшін жеке ОТҚ алу үшін құжаттарды қабылдауды сұраймыз
______________________________________________________________________
(жеке тұлғаны оңалту және оңалту бойынша жеке бағдарламаның іс-шарасының түрін
көрсетіңіз, бұл кезде: мүгедектер арбасын, мүгедекті арбаны ұсыну кезінде: _______ кг,
бойы ________ см, жамбас шеңбері ________ см.
Өтінішке қоса берілетін құжаттар тізімі:
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескерту
1
2
3
Осы Алгоритмнің 1-қосымшасына сәйкес жеке техникалық құралдарды ауыстырудың белгіленген мерзімі өткеннен кейін тегін пайдалану, жөндеу, мерзімінен бұрын ауыстыру немесе ауыстыру, қайтару немесе одан әрі пайдалану тәртібі туралы хабарланады.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өзімнің жеке деректерімді жинауға және өңдеуге, мүгедектігі бар адамдарды оңалту және абилитациялау жеке бағдарламасына сәйкес оңалту қаражатын және қызметтерін көрсету үшін құжаттарды дайындау үшін қажетті цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"____" ___________ 20____ ж.
________________________________________________________________
(өтініш берушінің (заңды өкілінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы
_________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы)"____"____________ 20____ж.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
(кесу сызығы)
Азаматтың __________________________________ өтініші қабылданды.
Өтінішті қабылдаған күні "____" ___________ 20 ___._________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және қолы).
Жеке техникалық көмекші
(орнын толтырушы)
құралдарды, арнаулы
жүріп-тұру құралдарын
жалға беру пункті туралы
ережеге
2-қосымша
Уақытша пайдалануға жалға беру берілетін заттарды беру туралы шарт №___
к._________________
"__" _____________20__ ж.
Азамат ________________________________________________,
ЖСН _______________________жеке куәлік_____________________________,
бұдан әрі "Алушы" деп аталатын, бір жағынан және _____________________________________________
_____________________________________, бұдан әрі "Жалға беру пункті" деп аталатын,
_____________________________________________________________________________ ұсынатын,
______________________________________________________
негізінде әрекет ететін, екінші жағынан, бұдан әрі ұжымдық түрде "Тараптар"
деп аталатын, осы шартты мынадай түрде жасады:

13. ТСР подбираются с учетом индивидуальных особенностей лица с инвалидностью, выдаются в прокат в исправном состоянии, проверка исправности ТСР проводится в присутствии лица с инвалидностью или его законного представителя или лица из числа ближайшего окружения.
14. При отсутствии у лица с инвалидностью или его законного представителя возможности самостоятельно получить или вернуть ТСР местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения обеспечивают доставку ТСР.
15. По истечении срока действия Договора пользователь возвращает ТСР в пункт проката в исправном состоянии.
16. В случае получения лицом с инвалидностью отдельных ТСР в соответствии с ИПАР до истечения срока Договора, ТСР возвращаются в пункт проката, не позднее чем в недельный срок со дня обеспечения средством реабилитации согласно ИПАР.
17. Информация о пункте проката размещается:
1) на информационных стендах в помещениях организаций социального обслуживания местных исполнительных органов и иных организаций;
2) на портале социальных услуг.
18. ННЦ (его филиалы), в структуре которого создан пункт проката, осуществляет консультирование граждан по вопросам получения и использования ТСР, устанавливает время работы пункта проката, исходя из региональных особенностей, в том числе в вечернее время, выходные и праздничные дни.
19. Контроль за деятельностью работников пункта проката осуществляется руководителем ННЦ (его филиалы), в структуре которого создан пункт проката.
20. Мониторинг обеспеченности пункта проката ТСР осуществляется ННЦ (его филиалами).
Приложение 1
к Положению о пункте проката
отдельных технических
вспомогательных
(компенсаторных)
средств, специальных
средств передвижения
Форма
Руководителю ННЦ
(их филиала)
_________________________
_________________________
Заявление о предоставлении отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения в прокат
Фамилия __________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество (при его наличии) __________________________________________
Дата рождения: ____________________________________________________
Инвалидность _____________________________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность: ____________________________
Номер документа: ____________
кем выдан: _____________________________
Дата выдачи: "____" _____________ ______ года
Индивидуальный идентификационный номер: __________________________
Aдрес постоянного местожительства (регистрации):
Область __________________________________________________________
город (район) _____________ село: __________________________________
улица (микрорайон)_____________ дом ________ квартира _______________
Телефон ___________________________________________
Прошу принять документы для получения отдельных ТСР в прокат __________________________________________________________________
(указать вид мероприятия индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью)
При подаче заявления на обеспечение: креслами-колясками, креслом- стулом с
санитарным оснащением указать:
вес _______ кг, рост ________ см, объем бедер ________ см.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
Проинформирован(а) о порядке безвозмездного пользования, проведения ремонта, досрочной замены или замены, возврата или дальнейшего пользования по истечении установленного срока замены отдельных ТСР в соответствии с приложением 1 настоящего Алгоритма
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, необходимых для оформления документов для предоставления средств и услуг реабилитации в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации
лица с инвалидностью.
"____"___________ 20____ года.
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись заявителя (законного представителя)
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего заявление)
"____"____________ 20____ года.
– – – – – – – – – – – – – – – –– – – – – – – – – – – – – – –– – – – – – – – – – –
(линия отреза)
Заявление гражданина __________________________________принято.
Дата принятия заявления "____" ___________ 20 ___ года.
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего заявление)
Приложение 2
к Положению о пункте проката
отдельных технических
вспомогательных
(компенсаторных)
средств, специальных
средств передвижения
Договор №___ о предоставлении во временное пользование предметов проката
г. _________________
"___" _____________20__ г.
Гражданин(ка) __________________________________________________,
ИИН_______________________ уд. личности__________________________,
именуемый(ая) в дальнейшем "Получатель", с одной стороны, и ___________________________________________
_________________________________________, именуемое в дальнейшем "Пункт проката", в лице _________________________________________ ___________________________________________________, действующего на основании ____________________________________________________, с другой стороны, вместе именуемые в дальнейшем "Стороны", заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Жалға беру Алушыға техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдары
(бұдан әрі – ОТҚ) уақытша иелену және пайдалану үшін тегін береді.
___________________________________________________________________
(ОТҚ атауы, инвентарлық нөмірі)
20__ жылғы "___" ________ бастап 20___ жылғы "_______" __________ дейінгі кезеңге _____ дана мөлшерінде беріледі.
1.2. ОТҚ _________________________ дана _________________________________________________ негізінде беріледі.
1.3. Алушыға Шарт бойынша берілген ОТҚ мүгедектігі бар адамды оңалту мақсатында пайдаланылады _________________________________________________
(Толық аты-жөні)
1.4. Тараптар Шарт бойынша берілген техникалық құралдар мен жабдықтардың баланстық құны
_________________________________ (____________________________________________________________________) теңгені құрайтынына келісті.
1.5. ОТҚ жұмысқа жарамдылығын Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес қабылдау-тапсыру
актісін ресімдей отырып, алушының қатысуымен Жалға беру пункті тексереді.
2. Тараптардың міндеттемелері
2.1. Жалға беру пункті мыналарға:
2.1.1. Алушыға уақытша иеленуге және пайдалануға жарамды ОТҚ беруге;
2.1.2. Алушының қатысуымен ОТҚ жұмысқа жарамдылығын тексеруге;
2.1.3. Алушыны ОТҚ пайдалану және сақтау қағидаларымен, қауіпсіздік техникалары қағидаларымен таныстыруға міндеттенеді;
2.1.4. Алушының ОТҚ пайдалану және оларға техникалық қызмет көрсету қағидаларын бұзуына байланысты емес, уақытша пайдалануға берілген ОТҚ істен шыққан жағдайда, істен шыққан ОТҚ қолда бар басқа ұқсас, жұмысқа жарамды ОТҚ ауыстырады. ОТҚ ауыстыру мүмкін болмаған жағдайда шарт бұзылды деп есептеледі және ОТҚ жалға беру пунктіне қайтарылады.
2.2. Алушы міндеттенеді:
2.2.1. ОТҚ-ны жарамды күйде ұстауға, ОТҚ-ны мақсатына сәйкес пайдалануға, ОТҚ-ны басқа тұлғалардың пайдалануына бермеуге, ОТҚ-ны бөлшектемеуге және жөндеуге болмайды;
2.2.2. Осы Шарттың 1.1-тармағында көрсетілген мерзім аяқталғаннан кейін ОТҚ жалға беру пунктіне жарамды күйде қайтаруға міндетті.
3. Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және ОТҚ жалға беру орнына қайтарылғанға дейін әрекет етеді.
3.2. Осы Шартпен реттелмеген барлық мәселелер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі. Келіспеушіліктерді келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар сот тәртібімен шешіледі.

1. Предмет договора
1.1. Пункт проката предоставляет Получателю безвозмездно во временное владение и пользование технические вспомогательные (компенсаторные) средства, специальные средства передвижения (далее – ТСР)
__________________________________________________________________
(наименование ТСР, инвентарный номер)
в количестве _____ шт. сроком с "___" ________ 20__ г. по "_______" __________ 20___ г.
1.2. ТСР предоставляется на основании ___________________________________________________________________________шт ______________________________________________________
1.3. ТСР, предоставленное Получателю по Договору, используется для реабилитационных целей лица с инвалидностью __________________________________________________
(ФИО)
1.4. Стороны пришли к соглашению, что балансовая стоимость ТСР, предоставленного по Договору, составляет_______________________________ (_______________________________________________________________________) тенге.
1.5. Исправность ТСР проверена пунктом проката в присутствии Получателя с оформлением акта приема-передачи согласно приложению 3 настоящего Положения, являющегося неотъемлемой частью Договора.
2. Обязанности Сторон
2.1. Пункт проката обязует:
2.1.1. предоставить во временное владение и пользование Получателю пригодное к эксплуатации ТСР;
2.1.2. проверить исправность ТСР в присутствии Получателя;
2.1.3. ознакомить Получателя с правилами эксплуатации и хранения ТСР, правилами техники безопасности;
2.1.4. В случае выхода из строя ТСР, переданного во временное пользование, не вследствие нарушения Получателем правил эксплуатации и содержания технического средства реабилитации, заменить вышедшее из строя ТСР другим имеющимся в наличии однородным исправным ТСР. В случае отсутствия возможности замены ТСР действие договора считается прекращенным, ТСР возвращается в пункт проката.
2.2. Получатель обязуется:
2.2.1. Поддерживать ТСР в исправном состоянии, использовать ТСР в соответствии с его назначением, не передавать ТСР в пользование другим лицам, не производить разборку и ремонт ТСР;
2.2.2. По истечении срока, указанного в п.1.1. настоящего Договора, возвратить ТСР в пункт проката в исправном состоянии.
3. Заключительные положения
3.1. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания и действует до возвращения ТСР в пункт проката.
3.2. Все вопросы, не урегулированные настоящим Договором, решаются путем переговоров между Сторонами. В случае невозможности разрешения разногласий путем переговоров они подлежат разрешению в судебном порядке.

3.3. Осы Шарт әрқайсысының бірдей заңды күші бар екі данада - әрбір Тарап үшін бір дана қол қойылды.
4. Тараптардың мәліметтері мен қолдары
Мекеме
БСН___________________________
БСК_________________________________
Заңды мекенжайы_________________
Қолы ___________ /_____________/
Алушы
ЖСН ______________________
Тіркеу мекенжайы_________________________________
Нақты тұрғылықты мекенжайы_____________________
Келісімнің екінші данасын алған:
"_____" __________ 202 ж. ______________________ ___________________
күні қол қойылған қол транскрипт
Мен ОТҚ пайдалану және сақтау қағидаларымен таныспын:
"_____" __________ 202 ж.______________________ ___________________
күні қол қойылған қол транскрипт
№_____ ҚОСЫМША КЕЛІСІМ
202__ жылғы "___" _______ № _____ уақытша пайдалануға жалға берілетін заттарды беру туралы шартқа
ж. __________
"___" ______ 202_ ж.
Азамат ________________________________________________,
ЖСН_____________________ жеке басын куәландыратын құжат __________________________,
бұдан әрі Алушы ____________________________________________________________________,
(Аты-жөні, туған жылы)
бір жағынан және ______________________________________________________
_________________________________________________, бұдан әрі Жалға беру пункті деп аталатын,
_____________________________ _________________________________________________ білдіретін,
___________________________________________ негізінде әрекет ететін, екінші жағынан, бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын
осы қосымша келісімді (бұдан әрі – Шарт) 201__ жылғы "___" _______ № _____ шартқа (бұдан әрі – Шарт) мыналар бойынша:
1. Шарттың _____ тармағына өзгерістер енгізілсін және ол мынадай редакцияда жазылсын:
"______________________________________________________________".
2. Шарттың осы Келісімге әсер етпейтін барлық басқа шарттары өзгеріссіз күшінде қалады.
3. Осы Шарт Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
4. Осы Шарт әрбір Тарап үшін бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
5. Осы Шарт Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін әрекет етеді.
ТАРАПТАРДЫҢ МӘЛІМЕТТЕРІ МЕН ҚОЛДАРЫ
мекеме
БИН_________________________________
БИК_________________________________
Заңды мекенжайы_________________
Қолы ___________ /_____________/ Алушы
ЖСН ______________________
Тіркеу мекенжайы_________________________________
Нақты тұрғылықты мекенжайы_____________________
Жеке техникалық көмекші
(орнын толтырушы)
құралдарды, арнаулы
жүріп-тұру құралдарын
жалға беру пункті туралы
ережеге
3-қосымша
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын қабылдауды, беруді және қайтаруды тіркеу журналы
Мүгедектігі бар адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
мекенжайы және телефон нөмірі
Жеке басын куәландыратын және мүгедектікті анықтайтын құжаттар
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құрылғыны, арнаулы жүріп-тұру құралдарын беру үшін негіз
Шифр
Саны
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құрылғыны, арнаулы жүріп-тұруқұралын берген қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құрылғыны, арнаулы жүріп-тұруқұралын қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жеке техникалық көмекші
(орнын толтырушы)
құралдарды, арнаулы көлік
құралдарын жалға беру пункті
туралы ережеге
4-қосымша
Акт жеке техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды қабылдау және беру арнайы көлік құралдары __________20____ ж. уақытша пайдалануға жалға берілетін заттарды беру туралы шартқа №_____20_____ бастап
р/с
Уақытша пайдалануға берілген ОТҚ атауы
ОТҚ баланстық құны
Саны
беру кезінде
қайтып келгенде
Барлығы:
Мен __________________________________________________________________ растаймын (алушы/сенімді тұлға, заңды өкіл жеке өзі толтырады)
Сіз ОТҚ-ның техникалық сипаттамаларымен, пайдалану және сақтау ережелерімен (ОТҚ бойынша пайдалану нұсқаулары), оның ішінде қолдануға қарсы көрсетілімдермен таныс екеніңізді.
Акт әрбір тарап үшін бір данадан екі данада жасалады және шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Берген:
_______________________________
_______________________________
(лауазымы) (ұйымның атауы)
______________ _______________________________
(қолы) М.П. (толық аты-жөні)
Қабылдады:
____________________________________________
(Толық аты-жөні)
____________________________________________
(қолы)
Қайтару белгісі:
_______________________________
Тапсырды:
_______________________________
(Толық аты-жөні)
_______________________________
(қолы)
________________________________
Қабылдады:
________________________________
(лауазымы) (ұйымның атауы)
_____________ ________________
(қолы) (аты-жөні)
М.О. Күні_________________

3.3. Настоящий Договор подписан в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, - по одному для каждой из Сторон.
4. Реквизиты и подписи Сторон
Учреждение
БИН________________________
БИК________________________
Юридический адрес_________________
Подпись ___________ /_____________/
Получатель
ИИН __________________________
Адрес регистрации____________________
Адрес фактического проживания_________________________
Второй экземпляр договора получил: "_____" __________ 202 г
______________________ ___________________       дата
подпись                  расшифровка подписи
С правилами эксплуатации и хранения ТСР ознакомлен:
"_____" __________ 202 г ______________________ ___________________
дата                   подпись                   расшифровка подписи
ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ СОГЛАШЕНИЕ №_____
к Договору о предоставлении во временное пользование предметов проката №_____ от "___" _______ 202__ г.
г. ____________
"___" ______ 202_ года
Гражданин(ка) __________________________________________________,
ИИН___________________ уд.личности__________________________,
именуемый(ая) в дальнейшем Получатель
____________________________________________________________________,
(ФИО, дата рождения)
с одной стороны, и ___________________________________________
_________________________________________, именуемое в дальнейшем Пункт проката, в лице _________________________________________ ___________________________________________________, действующего на основании ____________________________________________________, с другой стороны, вместе именуемые в дальнейшем "Стороны",
заключили настоящее дополнительное соглашение (далее - Соглашение) к договору №_____ от "___" _______ 201__ г. (далее – "Договор") о нижеследующем:
1. Внести изменения в п. _____ Договора и изложить его в следующей редакции:
"____________________________________________________________".
2. Все остальные условия Договора, не затронутые настоящим Соглашением, остаются в силе без изменений.
3. Настоящее Соглашение является неотъемлемой частью Договора.
4. Настоящее Соглашение составлено в 2-х (двух) экземплярах, по одному для каждой их Сторон.
5. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента подписания Сторонами и действует до окончания действия Договора.
РЕКВИЗИТЫ И ПОДПИСИ СТОРОН
Учреждение
БИН________________________
БИК________________________
Юридический адрес_________________
Подпись ___________ /_____________/ Получатель
ИИН __________________________
Адрес регистрации____________________
Адрес фактического проживания_________________________
Приложение 3
к Положению о пункте проката
отдельных технических
вспомогательных
(компенсаторных)
средств-, специальных
средств передвижения
Журнал учета приема-передачи и возврата технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица с инвалидностью
Aдрес прописки и телефон
Документы, удостоверяющие личность, и об установлении инвалидности
Основание для выдачи технического вспомогательного (компенсаторного) средства, специального средства передвижения
Шифр
Кол-во
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника, выдавшего техническое вспомогательное (компенсаторное) средство, специальное средство передвижения.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника, принявшего техническое вспомогательное (компенсаторное) средство, специальное средство передвижения.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Положению о пункте проката
отдельных технических
вспомогательных
(компенсаторных)
средств, специальных
средств передвижения
Акт приема-передачи отдельных технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения от __________20____г.
к Договору о предоставлении во временное пользование предметов проката №____от ______20_____г.
№ п/п
Наименование ТСР, передаваемого во временное пользование
Балансовая стоимость ТСР
Количество
при передаче
при возврате
Итого:
Я_____________________________________________________________________подтверждаю, (заполняется лично получателем/доверенным лицом, законным представителем)
что ознакомлен с техническими характеристиками, правилами эксплуатации и хранения ТСР (инструкцией по эксплуатации ТСР), в т.ч. с противопоказаниями к применению.
Акт составлен в двух экземплярах, по одному для каждой из сторон, и является неотъемлемой частью договора.
Выдал: ____________________________
(должность)
____________________________
(наименование организации)
____________________________
(подпись)
М.П. (ФИО)
Получил: _______________________________
(ФИО)
_______________________________
(подпись)
Отметка о возврате:
Сдал: _______________________________
(ФИО)
_______________________________
(подпись)
Принял: _______________________________
(должность)
________________________________
(наименование организации)
_____________ __________________
(подпись) ________________________________
(ФИО)
М.П. Дата___________________
_________________________________________