"EMA Ltd" жеке компаниясына жер учаскесіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 109 қаулысы
"Абай облысы Жаңасемей ауданның жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынған материалдарды қарап, Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 69-бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "EMA Ltd" жеке компаниясының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 02/03-41 хаты негізінде, Жаңасемей ауданы, Шаған кентінен оңтүстікке қарай 4 км жерде орналасқан кадастрлык нөмері 23-340-182, жалпы алаңы 1 га "EMA Ltd" жеке компаниясына селекциялық-гибридтік орталықтың кірме жолдарын пайдалану және оларға қызмет көрсету мақсатында, жер учаскесін 3 жыл мерзімге шектеулі нысаналы пайдалану қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "EMA Ltd" жеке компаниясының жұмыстарды бастар алдында жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер пайдаланушымен Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіпте жер учаскесін шектеулі пайдалану шартын жасасын.
3. "Абай облысы Жаңасемей ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаулыға қол қойылғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікте тұрған және жер пайдалануға берілмеген жер учаскесін шектеулі нысаналы пайдалану шартын жасасын.
4. "EMA Ltd" жеке компаниясы жұмыстар жүргізу барысында жер учаскесіне келтірілген бұзушылықтар болған жағдайда, жер учаскесін бастапқы мақсатына сәйкес пайдалануға жарамды күйге келтіруді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ж. Ж. Сайлаубековке жүктелсін.
Аудан әкімінің м. а С. Омаргазин

Об установлении публичного сервитута на земельный участок частной компании "EMA Ltd"
Постановление акимата района Жаңасемей области Абай от 15 апреля 2026 года № 109
Рассмотрев материалы, представленные государственным учреждением "Отдел земельных отношений района Жаңасемей области Абай", в соответствии со статьей 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. На основании письма частной компании "EMA Ltd" от 3 марта 2026 года № 02-03/41 "EMA Ltd" установить публичный (сервитут) право ограниченного целевого пользования сроком на 3 года на земельного участка площадью 1 га, кадастровый номер 23-340-182, расположенные на территории района Жанасемей, в 4 км южнее п. Чаган, для пользования и обслуживания подъездных дорог Селекционно-гибридного центра.
2. Обязать частной компании "EMA Ltd" перед началом работ заключить договор ограниченного пользования земельным участком с землепользователем по месту нахождения земельного участка.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений района Жаңасемей области Абай" после подписания постановления заключить в установленном законодательством порядке договор ограниченного пользования земельным участком, находящимся в государственной собственности и не предоставленным в землепользование.
4. Рекомендовать частной компании "EMA Ltd" при нарушении земель в ходе работ приводить в пригодное для использования по назначению состояние.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Сайлаубекова Ж. Ж.
И. о акима района С. Омаргазин