Мақаншы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30-213/VIII "Мақаншы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2026 жылғы 23 ақпандағы № 34-237/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30-213/VIII "Мақаншы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақаншы ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 834 760,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 715 826,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 734,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 82 436,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 030 764,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 202 760,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 124,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 713,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 589,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 584 876,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 30-213/VIII
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 23 февраля 2026 года № 34-237/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 30-213/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Мақаншы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 834 760,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 715 826,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 734,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 82 436,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 030 764,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 202 760,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 124,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 713,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 589,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 584 876 ,0 тысяч тенге;

6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 1 584 876,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 584 876,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 713,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 647 589,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) ненефтяной дефицит ( профицит) бюджета – 1 584 876,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 584 876,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 713,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 647 589,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

181 386,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
181 386,0
2
Әлеуметтiк көмек
300 392,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300 392,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46 976,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 306,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 974,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 136,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
293 012,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
288 212,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 591,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
246 221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 800,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 800,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 475 215,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
150 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
110 000,0

181 386,0
005
Государственная адресная социальная помощь
181 386,0
2
Социальная помощь
300 392,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300 392,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46 976,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 306,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 974,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 136,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
10 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
293 012,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
288 212,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 591,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
246 221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 800,0
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
4 800,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 475 215,0
1
Жилищное хозяйство
150 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объект кондоминиума
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
110 000,0
054
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках поддержки устойчивого развития и роста Республики Казахстан
0,0