Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 32/553-VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 сәуірдегі № 34/591-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 32/553-VIІI "2026-2028 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 945 188,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 079 706,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 555,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі – 2 831 927,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 595 927,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 524,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 125,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 601,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 337 737,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 337 737,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 108 125,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 712 281,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 266 419,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 32/553-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2026-2028 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 8 апреля 2026 года № 34/591-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 32/553-VIІI "О бюджете Жарминского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 945 188,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 079 706,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 555,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступления трансфертов – 2 831 927,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7 595 927,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 524,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 125,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 601,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 337 737,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 337 737,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 108 125,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 712 281,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 266 419,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Оспанбаев М.
Приложение к решению
Жарминского районного
маслихата

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 601 700,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 905,2
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
670,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 448 125,6
02
Қорғаныс
58 988,0
1
Әскери мұқтаждар
30 582,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 582,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 582,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
28 406,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 406,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 255,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 151,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 110 020,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
203 380,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203 380,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
203 380,0
2
Әлеуметтік көмек
816 442,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
816 442,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
110 807,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93 999,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 006,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
407 947,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 601 700,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
152 905,2
013
Капитальные расходы государственного органа
670,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 448 125,6
02
Оборона
58 988,0
1
Военные нужды
30 582,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 582,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 582,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 406,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 406,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 255,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 151,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 110 020,0
1
Социальное обеспечение
203 380,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 380,0
005
Государственная адресная социальная помощь
203 380,0
2
Социальная помощь
816 442,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
816 442,0
002
Программа занятости
0,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
110 807,0
006
Оказание жилищной помощи
4 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93 999,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 006,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
407 947,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

97 481,1
6
Жер қатынастары
77 080,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынасы бөлімі
77 080,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 680,1
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 401,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 401,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 401,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
149 118,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
149 118,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
149 118,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 087,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
94 804,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 226,1
12
Көлiк және коммуникация
554 160,0
1
Автомобиль көлiгi
499 160,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
499 160,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
359 627,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
136 787,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 745,7
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
55 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55 000,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
55 000,0
13
Басқалар
266 000,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0

97 481,1
6
Земельные отношения
77 080,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
77 080,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
66 680,1
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
10 400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 401,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 401,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 401,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
149 118,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
149 118,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
149 118,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41 087,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
94 804,6
015
Капитальные расходы государственного органа
13 226,1
12
Транспорт и коммуникации
554 160,0
1
Автомобильный транспорт
499 160,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
499 160,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
359 627,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
136 787,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 745,7
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
55 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 000,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
55 000,0
13
Прочие
266 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0