Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 41-2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 ақпандағы № 44-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 41-2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4045289 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2853987 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19618 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 767 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1170917 мың теңге;
2) шығындар – 3512876,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36049 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110287 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 496363,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -496363,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 110287 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 822238 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 41-2-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 13 февраля 2026 года № 44-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 41-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4045289 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2853987 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19618 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 767 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1170917 тысяч тенге;
2) затраты – 3512876,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36049 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110287 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74238 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 496363,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -496363,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110287 тысяч тенге;
погашение займов – 822238 тысяч тенге;

19463
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
255171
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29857
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
176582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176582
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1294
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13162
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
98258
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
402559,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
173000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
173000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
143000
2
Коммуналдық шаруашылық
229559,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19093,5
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
19093,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
210466
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
210466
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
740890
1
Мәдениет саласындағы қызмет
153317
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
153317
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
153317
2
Спорт
7105
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7105
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2127
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2675
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

19463
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
255171
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
176582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63868
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1294
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13162
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
98258
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
402559,2
1
Жилищное хозяйство
173000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
173000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
143000
2
Коммунальное хозяйство
229559,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19093,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
19093,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
210466
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
210466
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
740890
1
Деятельность в области культуры
153317
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
153317
003
Поддержка культурно-досуговой работы
153317
2
Спорт
7105
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7105
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2127
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2675
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях