"Семей қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 52/277-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 56/299-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 52/277-VIII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 508 771,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 60 339 625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 582 644,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 032 450,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 554 052,5 мың теңге;
2) шығындар – 107 645 017,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 761,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 761,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 17 680 484,5 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 18 декабря 2025 года № 52/277-VІII "О бюджете города Семей на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 17 апреля 2026 года № 56/299-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2026 - 2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 52/277 – VІII, следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложению 1, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 508 771,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 60 339 625,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 582 644,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 032 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 554 052,5 тысяч тенге;
2) затраты – 107 645 017,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 761,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 761,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 17 680 484,5 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -17 680 484,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 350 625,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 228 687,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 558 546,3 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Е. Сагандыков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -17 680 484,5 тысяч тенге:
поступление займов – 25 350 625,2 тысяч тенге;
погашение займов – 15 228 687,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 558 546,3 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата города Семей Е. Сагандыков
Приложение к решению

286 155,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
655 290,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
901 032,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 024 062,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
350 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 071 782,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
899 282,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
358 158,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 235,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 089,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
259 714,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
228 808,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 278,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
172 500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
52 789 440,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 593 598,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 516 363,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 693 067,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 823 295,5
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 276 192,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
833 980,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

286 155,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
655 290,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
901 032,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 024 062,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
350 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 071 782,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
899 282,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
358 158,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 235,0
021
Капитальные расходы государственного органа
21 089,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
259 714,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
228 808,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 278,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
172 500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
52 789 440,0
1
Жилищное хозяйство
19 593 598,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 516 363,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 693 067,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 823 295,5
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 276 192,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
833 980,4
003
Капитальные расходы государственного органа