Балық ресурстары және басқа да су жануарлары дериваттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 12 қаңтардағы № 8 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-60) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:

Об утверждении перечня дериватов рыбных ресурсов и других водных животных
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 января 2026 года № 8
В соответствии с подпунктом 508-60) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:

1. Қоса беріліп отырған Балық ресурстары және басқа да су жануарлары дериваттарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

1. Утвердить прилагаемый перечень дериватов рыбных ресурсов и других водных животных.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Сапаров
бұйрығына қосымша
Балық ресурстары және басқа да су жануарлары дериваттарының тізбесі
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының дериваттары
1
Уылдырық
2
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының қаны
3
Балықтың шоғалы (гонадалары)
4
Су жануарларының цисталары (жұмыртқалары)
5
Қабыршық
6
Балықтардың және басқа су жануарларының ішкі органдары
7
Май (балық және басқа су жануарлары)
8
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының сүйектері
9
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының терісі
10
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының шеміршектері
11
Балық ресурстары және басқа да су жануарларының желбезектері

2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после его официального опубликования.
Министр А. Сапаров
Приложение к приказу
Перечень дериватов рыбных ресурсов и других водных животных
Дериваты рыбных ресурсов и других водных животных
1
Икра
2
Кровь рыбных ресурсов и других водных животных
3
Молоки рыб (гонады)
4
Цисты (яйца) водных животных
5
Чешуя
6
Внутренние органы рыб и других водных животных
7
Жир (рыбий и других водных животных)
8
Кости рыбных ресурсов и других водных животных
9
Кожа рыбных ресурсов и других водных животных
10
Хрящи рыбных ресурсов и других водных животных
11
Плавники рыбных ресурсов и других водных животных