Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 151 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, салықтық емес төлемдер есебінен қалыптастырылатын бюджеттен тыс қорлардың қолма қол ақшаны бақылау шоттары және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 152 бұйрықтарына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 15 шiлдедегi № 480 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 151 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасында:
1 "Салықтық түсімдер" санатында:
04 "Меншiкке салынатын салықтар" сыныбында:
3 "Жер салығы" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 10-ерекшелікпен толықтырылсын:
"10 Алатау қаласы аумағының шегіндегі жер учаскелеріне қатысты – жеке қосалқы шаруашылық, бағбандық, бау-бақша, жеке тұрғын үй және саяжай құрылысын жүргізуге арналған жер учаскелерін қоспағанда, заңды тұлғалардан, сондай-ақ жеке тұлғалардан алынатын жер салығы мен жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы";
07 "Басқа да салықтар" сыныбында:
1 "Басқа да салықтар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 11-ерекшелікпен толықтырылсын:
"11 Алатау қаласы әкімшілігінің бюджетіне есепке жатқызылатын басқа да салықтық түсімдер";
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, бюджеттен тыс қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 85-ерекшелікпен толықтырылсын:
"85 Алатау қаласының әкімшілік пен Алатау қаласы әкімшіліктің органдары салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, әкімшілік актілердің орындалуын қамтамасыз ету шаралары";
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбында:

О внесении изменения и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 151 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 4 апреля 2025 года № 152 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольными счетами наличности Национального фонда Республики Казахстан, внебюджетных фондов, формируемых за счет неналоговых платежей, и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 15 июля 2026 года № 480
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 15.07.2026.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 151 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 04 "Hалоги на собственность":
в подклассе 3 "Земельный налог":
дополнить спецификой 10 следующего содержания:
"10 Земельный налог и плата за пользование земельными участками с юридических лиц, а также физических лиц, за исключением земельных участков для ведения личного подсобного хозяйства, садоводства, огородничества, индивидуального жилищного и дачного строительства – в отношении земельных участков в пределах территории города Алатау";
в классе 07 "Прочие налоги":
в подклассе 1 "Прочие налоги":
дополнить спецификой 11 следующего содержания:
"11 Прочие налоговые поступления, зачисляемые в бюджет администрации города Алатау";
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, во внебюджетные фонды":
дополнить спецификой 85 следующего содержания:
"85 Штрафы, пени, санкции, взыскания, меры обеспечения исполнения административных актов, налагаемых администрацией города Алатау и органами администрации города Алатау";
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
в подклассе 1 "Прочие неналоговые поступления":