"Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 16 мамырдағы № 307 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7375 болып тіркелген)мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесінде:
3-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік мекемелер "Қаржылық есептілік нысандарын, кезеңділігін және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 230 бұйрығымен бекітілген (бұдан әрі - № 230 бұйрық) нысандар бойынша жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік мекемелердің мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жөнінде ақпараты және жылдық қаржылық есептілігі электрондық форматта (бұдан әрі – электрондық есеп) ұсынылады. Электрондық есеп Тізілімнің веб-порталындағы жеке кабинетте тапсыруға қалыптастырылады;
5. Мемлекеттік заңды тұлғалар Тізілімге электрондық есепті мынадай тәртіпте ұсынады:
1) электрондық есеп Тізілімнің веб-порталындағы жеке кабинетте жасалады. Тізілімнің веб-порталындағы жеке кабинетте жұмыс істеу нәтижесінде оған ұлттық куәландыру орталығы берген мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық сандық қолтаңбасы қойылатын осы Әдістеменің 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізу нәтижелері жөніндегі ақпараты және № 230 бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік мекемелердің жылдық қаржылық есептілігі бар файлдар қалыптастырылады; 2) сәйкестендіргіші бар электрондық есепті түгендеуді, паспорттауды және қайта бағалауды өткізу туралы мемлекеттік заңды тұлғаның сканирленген шешімін бекітіп, Тізілімнің веб-порталындағы жеке кабинетте бар функционалды пайдалана отырып, Тізілімнің құрылымына есепті жөнелту және енгізу үшін жібереді.";
11-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2026 года № 307
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7375) следующие изменения и дополнение:
в Единой методике ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества, утвержденной указанным приказом:
абзац третий пункта 3 изложить в следующей редакции:
"государственные учреждения предоставляют годовую финансовую отчетность по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 230 "Об утверждении форм, периодичности и правил составления и представления финансовой отчетности" (далее-приказ № 230).";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Информация по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества, и годовая финансовая отчетность государственных учреждений предоставляются в электронных форматах (далее - электронный отчет). Электронный отчет формируется к сдаче в личном кабинете веб-портала Реестра;
5. Государственные юридические лица представляют электронный отчет в Реестр в следующем порядке:
1) составляют электронный отчет в личном кабинете веб-портала Реестра. В результате работы в личном кабинете веб-портала Реестра формируются файлы с информацией по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящей Методике, и годовой финансовой отчетностью государственных учреждений по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к приказу № 230, которые подписываются электронной цифровой подписью государственного юридического лица, выданной национальным удостоверяющим центром;
2) направляют электронный отчет с идентификатором, прикрепив к нему сканированное решение государственного юридического лица о проведении инвентаризации, паспортизации и переоценки, используя имеющийся в личном кабинете веб-портала Реестра функционал для отправки и включения отчета в структуру Реестра.";
в пункте 11:
часть первую изложить в следующей редакции:

"11. Мемлекеттік мекемелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 16 сәуірдегі № 169 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасына сәйкес мүлікті түгендеуді жүргізеді.";
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекемелер қайта бағалау моделін қолданған немесе активтерді бағалаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 223 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидалары және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 191 бұйрығымен бекітілген Есеп саясатына сәйкес мүлікті қайта бағалауды жүргізеді.";
көрсетілген бірыңғай әдістемеге 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірыңғай әдістемеге 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он бесінші және он жетінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң колданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 307 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері
деректерін енгізудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай әдістемесіне 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www. e-qazyna.kz.

"11. Государственные учреждения проводят инвентаризацию имущества в соответствии с Правилами проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2025 года № 169.";
часть третью изложить в следующей редакции:
"Государственные учреждения проводят переоценку имущества в соответствии с Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 223 и учетной политикой, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2025 года № 191 в случае применения модели переоценки или в случаях оценки активов.";
приложение 1 к указанной Единой методике изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 2, 3 и 4 к указанной Единой методике изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятнадцатого и семнадцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 307
Приложение 1
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета в
реестр государственного
имущества, а также проведение
инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного
имущества
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www. e-qazyna.kz.

Әкімшілік нысанның атауы: 20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ЖА
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
мың теңге
Мүлік түрі
Саны
Алғашқы құн
Жинақталған амортизация
Құнсызданудан шығындар

Наименование административной формы: Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20__года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-СИ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные юридические лица
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбор: в электронном виде.
тысяч тенге
Тип имущества
Количество
Первоначальная стоимость
Накопленная амортизация
Убыток от обесценения

3. Беру қондырғылары
Электр беру және байланыс қондырғылары
Трансмиссиялар және құбыр өткізгіштері
4. Көлік құралдары
Теміржол көлігінің жылжымалы құрамы
Су көлігі
Автомобиль көлігі
Әуекөлігі
Аткөлігі
Өндірістіккөлік
Спорттық көлік
5. Машиналар және жабдық
Күш машиналары және жабдық
Жұмыс машиналары және жабдық
Өлшеу аспаптары
Реттеуші аспаптар және қондырғылар
Лабораториялықжабдық
Компьютерлік жабдық
Медициналық жабдық
Кеңсе жабдығы
Өзге де машиналар және жабдық
6. Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал*
Құралдар
Өндірістік мүкәммал және керек-жарақтар
Шаруашылық мүкәммал
Өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал
7. Өзге де негізгі құралдар
Көгалдандыр-атын, сәндік отырғызулар жасанды көпжылдық отырғызулар
Жерлерді жақсарту бойынша күрделі шығындар
Өзге де мүкәммал
Жұмыс малы
Өзге де негізгі құралдар
8. Инвестициялық жылжымайтын мүлік**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
Жер
х
9. Биологиялық активтер
Жануарлар
Көпжылдық отырғызулар
10. Материалдық емес активтер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Авторлық құқықтар
Лицензиялық келісім
Патенттер
Цифрлық активтер
х
х
х
Өзге де материалдық емес активтер
11.Мемлекетке тиесілі цифрлық объектілер
х
х
х
Цифрлық ресурстар
х
х
х
Бағдарламалық қамтамасыз ету
х
х
х
Интернет-ресурс және цифрлық инфрақұрылым
х
х
х
12. Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Ескертпелер:
* осы тармақты мемлекеттік кәсіпорындардың толтыруы міндетті емес;
** жүргізілген паспорттау бойынша ақпаратты көрсете отырып;
*** "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - ААҮ)
анықтаған немесе мемлекеттік мүлік тізілімінде ААҮ белгіленген тәртіппен автоматы
түрде есептелген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны көрсетіледі;
x бұл жайғасым толтыруға жатпайды.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және
қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат" қосымшада берілген.
Атауы ___________________________ Мекенжайы___________________
Телефон
Электрондық пошта мекенжайы
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН - бизнес- сәйкестендіру нөмірі
Нысанға қосымша
"20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Индекс: 1-ЖА, кезеңділік: жыл сайын)

3. Передаточные устройства
Устройства электропередачи и связи
Трансмиссии и трубопроводы
4. Транспортные средства
Подвижной состав железнодорожного транспорта
Водный транспорт
Автомобильный транспорт
Воздушный транспорт
Гужевой транспорт
Производственный транспорт
Спортивный транспорт
5. Машины и оборудование
Силовые машины и оборудование
Рабочие машины и оборудование
Измерительные приборы
Регулирующие приборы и устройства
Лабораторное оборудование
Компьютерное оборудование
Медицинское оборудование
Офисное оборудование
Прочие машины и оборудование
6. Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь*
Инструменты
Производственный инвентарь и принадлежности
Хозяйственный инвентарь
Прочий производственный и хозяйственный инвентарь
7. Прочие основные средства
Озеленительные, декоративные насаждения и искусственные многолетние насаждения
Капитальные затраты по улучшению земель
Прочий инвентарь
Рабочий скот
Прочие основные средства
8. Инвестиционная недвижимость **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
9. Биологические активы
Животные
Многолетние насаждения
10. Нематериальные активы
Программное обеспечение
Авторские права
Лицензионное соглашение
Патенты
Цифровые активы
х
х
х
Прочие нематериальные активы
11. Цифровые объекты, принадлежащие государству
х
х
х
Цифровые ресурсы
х
х
х
Программное обеспечение
х
х
х
Интернет-ресурс и цифровая инфраструктура
х
х
х
12. Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Примечания:
* данный пункт не обязателен для заполнения государственными предприятиями;
** с указанием информации по проведенной паспортизации;
*** отражается по кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, определенной Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – ПДГ) или автоматически рассчитанной в реестре государственного имущества по аналогии с порядком, установленным ПДГ;
х данная позиция не подлежит заполнению.
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20__года" приведено в Приложении к форме.
Наименование ________________
Адрес ____________________
Телефон
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) ________________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20___ года"
(Индекс: 1-СИ, периодичность: ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпараттың нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1- бағанында мүлік түрлері көрсетілген.
4. Нысанның 2 - бағанында мүліктің саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында теңгерімге қою кезінде алғашқыда танылған мүліктің бастапқы құны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында пайдалану кезеңінде мүліктің жинақталған тозуы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мүліктің теңгерім құны оның өтелетін құнынан асатын сома көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында жинақталған амортизация мен құнсызданудан болған шығын шегерілгеннен кейін мүлік есепке алынатын құн көрсетіледі (3 - баған - 4-баған - 5-баған).
9. Нысанның 7- бағанында қайта бағалау сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында қайта бағалаудан кейінгі теңгерім құны көрсетіледі (6-баған + 7-баған).
11. Нысанның 9-бағанында техникалық паспорттары бар объектілер саны көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында есепті жылы паспорттау жүргізілген объектілер саны көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында паспорттау жүргізіуі қажет объектілер саны көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 307 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері
деректерін енгізудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www. e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- АҚ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Мемлекеттік заңды тұлға қызметкерлерінің саны
Бекітілген нормативтерге сәйкес үй-жайдың ауданы, ш. м.
Үй-жайдың нақты ауданы, ш. м.
Бекітілген нормативтерге сәйкес мемлекеттік заңды тұлғаны орналастыру үшін қажетті аудан, ш. м.
1
2
3
4
5
6
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат"
қосымшада берілген.
Атауы ___________________________ Мекенжайы___________________
Телефон
Электрондық пошта мекенжайы
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН - бизнес- сәйкестендіру нөмірі
Ш.м. – шаршы метр
Нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат"
(Индекс: 1- АҚ, кезеңділігі: жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сводной информации по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20 ___ года (далее - Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указаны типы имущества.
4. В столбце 2 Формы указывается количество имущества.
5. В столбце 3 Формы указывается первоначальная стоимость имущества, первоначально признанная при постановке на баланс.
6. В столбце 4 Формы указывается износ имущества, накопленный за период пользования.
7. В столбце 5 Формы указывается сумма, на которую балансовая стоимость имущества превышает его возмещаемую стоимость.
8. В столбце 6 Формы указывается стоимость, по которой учитывается имущество после вычета накопленной амортизации и убытков от обесценения (столбец 3 - столбец 4 - столбец 5).
9. В столбце 7 Формы указывается сумма переоценки.
10. В столбце 8 Формы указывается балансовая стоимость после переоценки (столбец 6 + столбец 7).
11. В столбце 9 Формы указывается количество объектов, по которым имеются технические паспорта.
12. В столбце 10 Формы указывается количество объектов, по которым проведена паспортизация в отчетном году.
13. В столбце 11 Формы указывается количество объектов, по которым требуется проведение паспортизации.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 307
Приложение 2
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета в
реестр государственного
имущества, а также проведение
инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного
имущества
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www. e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные юридические лица
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбор: в электронном виде.
№ п/п
Наименование помещения
Численность сотрудников государственного юридического лица
Площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
Фактически занимаемая площадь помещения, кв.м.
Необходимая площадь для размещения государственного юридического лица в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
1
2
3
4
5
6
Примечание:
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений" приведено в Приложении к форме.
Наименование ________________
Адрес ____________________
Телефон
Адрес электронной почты
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ___________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) __________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
БИН – бизнес-идентификационный номер
Кв.м. – квадратный метр
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений"
(Индекс: 1-ПП, периодичность: ежегодно)

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат" нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында үй-жайдың атауы көрсетіледі, атап айтқанда мемлекеттік заңды тұлғалары орналасқан әрбір жеке үй-жай толтырылады.
5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік заңды тұлғалардың қызметшілері саны, атап айтқанда осы үй-жайға орналасқан мемлекеттік заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында бекітілген нормативтеріне сәйкес үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның нақты алып отырған алаңы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында бекітілген нормативтерге сәйкес орналастыруға арналған мемлекеттік заңды тұлғаларға қажетті алаң көрсетіледі (6-баған, егер 5-бағанда көрсетілген мән 4-бағанында көрсетілген мәннен аз болса толтырылады).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 307 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері
деректерін енгізудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www. e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- АА
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
р/с №
Ғимараттың немесе үй-жайдың атауы
Ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері
Ғимараттың кадастрлық нөмірі
Ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың бір бөлігі немесе ғимараттағы үй-жайлар және сол сияқты)
Мемлекеттік заңды тұлғаны орналастыру туралы мәліметтер
Мемлекеттік заңды тұлға орналасқан ғимараттың немесе үй-жайдың ауданы, ш. м.
Жалға берілетін алаңның 1 ш. м. құны, теңге *
Ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша шығыстар, бір айға, теңге *
Есепті жылы ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша шығыстар, теңге *
Жедел жүргізу немесе шаруашылық басқару құқығымен бекітілген ғимарат немесе үй-жай
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жайларында орналастырылған
Мемлекеттік емес заңды тұлғалардан және/немесе жеке тұлғалардан жалға алынған
Жалпы ауданы
Пайдалы аудан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпелер:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений" (далее - Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование помещения, в частности заполняется отдельно каждое помещение, в котором размещены государственные юридические лица.
5. В столбце 3 Формы указывается численность сотрудников государственного юридического лица, в частности количество сотрудников, размещенных в данном помещении.
6. В столбце 4 Формы указывается площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами.
7. В столбце 5 Формы указывается фактически занимаемая площадь помещения государственным юридическим лицом.
8. В столбце 6 Формы указывается необходимая государственному юридическому лицу площадь для размещения в соответствии с утвержденными нормативами (столбец 6 заполняется при условии, если значение, указанное в столбце 5 меньше значения, указанного в столбце 4).
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 307
Приложение 3
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета в
реестр государственного
имущества, а также проведение
инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного
имущества
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www. e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: Занимаемые площади зданий или помещений государственными юридическими лицами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ЗП
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные юридические лица
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбор: в электронном виде.
№ п/п
Наименование здания или помещения
Местонахождение здания или помещения
Кадастровый номер здания
Сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и так далее)
Сведения о размещении государственного юридического лица
Площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом, кв.м.
Стоимость за 1 кв.м. арендуемой площади, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за один месяц, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за отчетный год, тенге *
Здание или помещение, закреплено на праве оперативного ведения или хозяйственного управления
Размещено в помещениях других государственных юридических лиц
Арендовано у негосударственных юридических лиц и/или физических лиц
Общая площадь
Полезная площадь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечания:

* 11, 12 және 13 бағандарды жалға алынатын үй-жайы бар болған жағдайда
мемлекеттік мекемелер ғана толтырады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-
жайлардың алаңдары" қосымшада берілген.
Атауы ___________________________ Мекенжайы___________________
Телефон
Электрондық пошта мекенжайы
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН - бизнес- сәйкестендіру нөмірі
Ш.м. – шаршы метр
Нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат"
(Индекс: 1-АА, кезеңділігі:жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.) көрсетіледі.
8. Нысанның 6, 7, 8 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлғаның орналастырылуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Нысанның 9, 10 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлға алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың жалпы және пайдалы алаңы көрсетіледі.
10. Нысанның 11-бағанында жалға алынған алаңның 1 шаршы метрі үшін құны көрсетіледі.
11. 12-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
12. 13-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 307 бұйрығына 4-қосымша
Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері
деректерін енгізудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www. e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- АЖ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
р/с №
Мемлекеттік заңды тұлғаның атауы
Қызметтік немесе кезекші
(оның ішінде автобустар)
Маркасы, моделі, модификациясы
Мемлекеттік нөмірі
Қозғалтқыш көлемі, текше см
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Автокөліктің тиесілігі туралы мәліметтер
Автокөлікті жалға алу бойынша шығыстар, бір айға, теңге
Автокөлікті жалға алу бойынша шығыстар, есепті жыл үшін, теңге
Жедел немесе шаруашылық басқару құқығына бекітілген автомобиль
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың пайдалануына берілді
Мемлекеттік емес заңды тұлғалардан және (немесе) жеке тұлғалардан жалға алынатын
7
8
9
10
11
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат"
қосымшада берілген.
Атауы ___________________________ Мекенжайы___________________
Телефон
Электрондық пошта мекенжайы
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН - бизнес- сәйкестендіру нөмірі
Текше см – текше сантиметр
Нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат"
(Индекс: 1- АЖ, кезеңділігі:жыл сайын)

* столбцы 11, 12 и 13 заполняются только государственными учреждениями при наличии арендуемого помещения.
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Занимаемые площади зданий или помещений государственными юридическими лицами" приведено в Приложении к форме.
Наименование ________________
Адрес ____________________
Телефон
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ___________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) __________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
БИН – бизнес-идентификационный номер
Кв.м. – квадратный метр
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами"
(Индекс: 1-ЗП, периодичность: ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами" (далее - Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование здания или помещения.
5. В столбце 3 Формы указывается местонахождение здания или помещения, согласно классификатору административно-территориальных объектов.
6. В столбце 4 Формы указывается кадастровый номер здания или помещения.
7. В столбце 5 Формы указываются сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.).
8. В столбцах 6, 7, 8 Формы указываются сведения о размещении государственного юридического лица.
9. В столбцах 9 и 10 Формы указывается общая и полезная площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом.
10. В столбце 11 Формы указывается стоимость за 1 квадратный метр арендуемой площади.
11. В столбце 12 указываются расходы по аренде здания или помещения за один месяц, в тенге.
12. В столбце 13 указываются расходы по аренде здания или помещения за отчетный год, в тенге.
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 307
Приложение 4
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета в
реестр государственного
имущества, а также проведение
инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного
имущества
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www. e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОА
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные юридические лица
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбор: в электронном виде.
№ п/п
Наименование государственного юридического лица
Служебный или дежурный
(в том числе автобусы)
Марка, модель, модификация
Государственный номер
Объем двигателя, куб. см
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сведения о принадлежности автомобиля
Расходы по аренде автомобиля, за один месяц, тенге
Расходы по аренде автомобиля, за отчетный год, тенге
Автомобиль, закрепленный на праве оперативного или хозяйственного управления
Предоставлено в пользование другими государственными юридическими лицами
Арендуемое у негосударственных юридических лиц и (или) физических лиц
7
8
9
10
11
Примечание: Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями" приведено в Приложении к форме.
Наименование _______________________ Адрес _______________________
Телефон
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ___________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) __________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
БИН – бизнес-идентификационный номер
Куб.см. – кубический сантиметр
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями"
(Индекс: 1- ОА, периодичность: ежегодно)

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1 - бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2 - бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3 - бағанында қызметтік немесе кезекші автомобиль (оның ішінде автобустар) көрсетіледі.
6. Нысанның 4 - бағанында автомобильдің маркасы, моделі, модификациясы көрсетіледі.
7. Нысанның 5 - бағанында автомобильдің мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында автомобиль қозғалтқышының көлемі текше см көрсетіледі.
9. Нысанның 7, 8, 9 - бағандарында автомобильдің жабдықтары туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 10 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
11. 11 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 307 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік мүлік тізіліміне
есепке алу объектілері
деректерін енгізудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www. e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Цифрлық активтер туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- ЦА
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік заңды тұлғалар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с №
Цифрлық активтің түрі
Цифрлық активтің технологиялық негізі
Бірегей сәйкестендіргіш
Құқықтық режим
Мемле-кеттік басқару органы
Цифрлық активтерді шығару бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға (жеке кәсіпкер)
Мемлекеттік меншік құқығының пайда болу негізі
Теңгерімге қою күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Цифрлық активтер туралы ақпарат" қосымшада берілген.
Атауы ___________________________ Мекенжайы___________________
Телефон
Электрондық пошта мекенжайы
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____________
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН - бизнес- сәйкестендіру нөмірі
Нысанға қосымша
"Цифрлық активтер туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Индекс: 1-ЦА, кезеңділігі: жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями" (далее - Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование государственного юридического лица.
5. В столбце 3 Формы указывается служебный или дежурный автомобиль (в том числе автобусы).
6. В столбце 4 Формы указывается марка, модель, модификация автомобиля.
7. В столбце 5 Формы указывается государственный номер автомобиля.
8. В столбце 6 Формы указывается объем двигателя автомобиля в куб. см.
9. В столбцах 7, 8, 9 Формы указываются сведения о принадлежности автомобиля.
10. В столбце 10 указываются расходы по аренде автомобиля за один месяц, в тенге.
11. В столбце 11 указываются расходы по аренде автомобиля за отчетный год, в тенге.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 307
Приложение 5
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета в
реестр государственного
имущества, а также проведение
инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного
имущества
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www. e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: Информация по цифровым активам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ЦА
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственные юридические лица
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбор: в электронном виде.
№ п/п
Вид цифрового актива
Технологическая основа цифрового актива
Уникальный идентификатор
Правовой режим
Орган государственного управления
Юридическое лицо (Индивидуальный предприниматель) осуществляющий деятельность по выпуску цифровых активов
Основание возникновения права государственной собственности
Дата постановки на баланс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по цифровым активам" приведено в Приложении к форме.
Наименование __________________________ Адрес ________________________
Телефон
Адрес электронной почты
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) ______________________________________________
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по цифровым активам"
(Индекс: 1-ЦА, периодичность: ежегодно)

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме "Цифрлық активтер бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1- бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның цифрлық активінің түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында цифрлық активтің технологиялық негізі (блокчейн / ақпараттық жүйе) көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында бірегей сәйкестендіргіш көрсетіледі (hash / token ID).
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның цифрлық активінің құқықтық режимі көрсетіледі (қамтамасыз етілген / қамтамасыз етілмеген).
8. Нысанның 6-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның мемлекеттік басқару органы көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында цифрлық активтерді шығару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның (дара кәсіпкердің) атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында мемлекеттік меншік құқығының пайда болу негізі көрсетіледі.
11. Нысанның 9-бағанында теңгерімге қою күні көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по цифровым активам" (далее - Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается вид цифрового актива государственного юридического лица.
5. В столбце 3 Формы указывается технологическая основа цифрового актива (блокчейн / цифровая система).
6. В столбце 4 Формы указывается уникальный идентификатор (hash / token ID).
7. В столбце 5 Формы указывается правовой режим цифрового актива государственного юридического лица (обеспеченный / необеспеченный).
8. В столбце 6 Формы указывается орган государственного управления государственного юридического лица.
9. В столбце 7 Формы указывается наименование юридического лица (индивидуального предпринимателя) осуществляющего деятельность по выпуску цифровых активов.
10. В столбце 8 Формы указывается основание возникновения права государственной собственности.
11. В столбце 9 Формы указывается дата постановки на баланс.