Өткізу бойынша айналымдар қосылған құн салығынан босатылатын, Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды жөндеу бойынша, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 27 қаңтардағы № 47 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 525-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын, Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды жөндеу бойынша, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, көрсетілетін қызметтер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 27 қаңтардағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілген
Өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын, Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды жөндеу бойынша, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, көрсетілетін қызметтер тізбесі
Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі - ЕАЭО) мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды жөндеу бойынша, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, көрсетілетін қызметтер тізбесі мынадай:
1) Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген әуе көлік құралын, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, жөндеу бойынша;
2) Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген темір жол көлік құралын, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, жөндеу бойынша;

Об утверждении Перечня услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств – членов Евразийского экономического союза, включая его восстановление, замену составных частей, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2026 года № 47
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 525 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств – членов Евразийского экономического союза, включая его восстановление, замену составных частей, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр М. Такиев
Утвержден приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 января 2026 года № 47
Перечень услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, включая его восстановление, замену составных частей, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Перечень услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), включая его восстановление, замену составных частей разработан в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 525 Налогового кодекса Республики Казахстан и включает следующие услуги:
1) по ремонту воздушного транспортного средства, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, включая его восстановление, замену составных частей;
2) по ремонту железнодорожного транспортного средства, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, включая его восстановление, замену составных частей;

3) Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген ішкі су көлік құралын, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, жөндеу бойынша;
4) Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген теңіз көлік құралын, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, жөндеу бойынша;
5) Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген өздігінен қозғалатын суасты снарядтарын (торпедаларын) және кеме гидравликасының жабдықтарын (бұйымдарын) құралын, оны қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін ауыстыруды қоса алғанда, жөндеу бойынша қызмет түрлерін де қамтиды.

3) по ремонту внутреннего водного транспортного средства, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, включая его восстановление, замену составных частей;
4) по ремонту морского транспортного средства, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, включая его восстановление, замену составных частей;
5) по ремонту самодвижущихся подводных снарядов (торпед) и оборудования (изделий) судовой гидравлики, ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, включая его восстановление, замену составных частей.