Сыра мен сыра сусындарын таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 9 қаңтардағы № 16 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.02.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сыра мен сыра сусындарын таңбалауда қолданылатын сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшері қосылған құн салығынсыз бірлігіне 3,06 теңге мөлшерінде айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңда белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жіберу Шаруашылық құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" жүргізу ресми жариялау және Эталондық бақылау банкіне енгізу Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін;
2) осы бұйрықты алғаш ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрлігі

Об определении предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемого в маркировке пива и пивных напитков
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2026 года № 16
Вводится в действие с 1 февраля 2026 года.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 7-2 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить предельный размер стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемого в маркировке пива и пивных напитков в размере 3,06 тенге за единицу без налога на добавленную стоимость.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 февраля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан