Кеген аудандық мәслихатының "2025 жылғы 29 желтоқсандағы Кеген ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы № 41-186 шешіміне" өзгерістер еңгізу туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 45-213 шешімі
Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы "Кеген ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 41-186 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220931болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін.
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 291 639 мың теңге;
салықтық түсімдер 1 891 615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 28 776 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 30 108 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 341 140 мың теңге;
2) шығындар 11 668 512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 81 244 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 113 381 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 458 117 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 41-186 "О бюджете Кегенского района на 2026-2028 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 26 мая 2026 года № 45-213
Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести следующие изменения в решение Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 41-186 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 220931) "О бюджете Кегенского района на 2026-2028 годы"
1. пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
Районный бюджет на 2026-2028 годы утвердить соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) Доходы составили 10 291 639 тысяч тенге;
налоговые поступления 1 891 615 тысяч тенге;
неналоговые поступления 28 776 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 30 108 тысяч тенге;
поступления от трансфертов 8 341 140 тысяч тенге;
2) расходы 11 668 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 81 244 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 113 381 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Доходы от продажи государственных финансовых активов составляют 0 тенге;
поступления от реализации государственных финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета составляет (-) 1 458 117 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 458 117 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 525 991мың теңге;
қарыздарды өтеу 113 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 45 507 мың теңге.
2. Кеген ауданы әкімдігінің 2026 жылға 2026 жылға арналған резерві 49 079 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакциясында жазылсын.
Кеген аудандық мәслихатының төрағасы А. Нұғман
Кеген ауданы мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 45-213 шешіміне қосымша

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета составляет 1 458 117 тысяч тенге, в том числе:
поступления от займов 1 525 991 тысячи тенге;
погашение займов 113 381 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 45 507 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв Кегенского районного акимата на 2026 год в размере 49 079 тысячи тенге.
3. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
Председатель Кегенского районного маслихата А. Нұғман
Приложение к решению Кегенского районного маслихата от 26 мая
2026 года № 45-213

40 439
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 562
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 140
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 284
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
81 276
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 894
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
112 483
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 483
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 014
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
44 197
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 345
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 927
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 733 139
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 188 514
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 991 640
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 991 640
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 196 874
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
44 962
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 200
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
310 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
840 712
2
Коммуналдық шаруашылық
1 265 437
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 265 437
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

40 439
006
Помощь в жилищной сфере.
1 562
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных исполнительных органов.
16 140
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому.
2 284
014
Социальное обслуживание на дому для нуждающихся граждан.
81 276
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедической помощью, сурдо- и тифлотехническими средствами, предметами первой необходимости, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации инвалида, а также санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника и сурдопереводчика.
119 894
9
Иные услуги в сфере социальной помощи и социального обеспечения
112 483
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 483
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
43 014
028
Услуги для лиц из групп риска, оказавшихся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы его применения
44 197
011
Оплата услуг по расчету, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 345
050
Обеспечение прав лиц с инвалидностью и улучшение качества жизни в Республике Казахстан
19 927
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 000
094
Предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
4 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 733 139
1
Жилищное хозяйство
4 188 514
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 991 640
098
Приобретение жилых помещений из коммунального жилищного фонда
2 991 640
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 196 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
44 962
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 200
033
Проектирование, развитие и (или) благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
310 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
840 712
2
Коммунальное хозяйство
1 265 437
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 265 437
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения