Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 8-55-253 "Ұйғыр ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 наурыздағы № 8-58-270 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 8-55-253 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 -тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шонжы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 493 684 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 493 684 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге.
2) шығындар 523 684 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 30 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 30 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 30 000 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Сүмбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 163 265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 808 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 143 457 мың теңге;
2) шығындар 165 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу0теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 2 235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 235 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 2 235 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Қырғызсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 30 декабря 2026 года № 8-55-253 "О бюджетах сельских округов Уйгурского района на 2026-2028 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 20 марта 2026 года № 8-58-270
Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Уйгурского района на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года № 8-55-253 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Шонжынского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 493 684 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 493 684 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге.
2) затраты 523 684 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 30 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 30 000 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 30 000 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Сумбинского сельского округа на 2026-2028 годы согласноприложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 163 265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 19 808 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 143 457 тысяч тенге;
2) затраты 165 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 2 235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 235 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 235 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Киргизсайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 537 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 3 537 мың теңге.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Тиірмен ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 149 945 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 21 330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 128 615 мың теңге;
2) шығындар 150 944 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу0теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 999 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 999 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 999 мың теңге.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтам ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 123 423 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 588 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 110 835 мың теңге;
2) шығындар 123 797 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 374 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 374 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 374 мың теңге.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Дардамты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 123 633 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 123 633 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге.
2) шығындар 137 735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу0теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 537 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 537 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Тиирменского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 149 945 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 21 330 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 128 615 тысяч тенге;
2) затраты 150 944 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 999 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 999 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 999 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Актамского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 123 423 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 588 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 110 835 тысяч тенге;
2) затраты 123 797 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 374 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 374 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 374 тысячи тенге.
8. Утвердить бюджет Дардамтинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 123 633 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 123 633 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге.
2) затраты 137 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 5 460 мың теңге.
14. 2026-2028 жылдарға арналған Шарын ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 40, 41, 42-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 127 504 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 59 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 67 854 мың теңге;
2) шығындар 132 604 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу0теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер0 теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 5 100 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 100 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 5 100 мың теңге.
15. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40-қосымшаларын осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
16. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
Ұйғыр аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
20 наурыздағы
№ 8-58-270 шешіміне
1-қосымша
Ұйғыр аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
30 желтоқсандағы
№ 8-55-253 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Шонжы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың
теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер
493 684
1
Салықтық түсімдер
493 684
01
Табыс салығы
313 500
2
Жеке табыс салығы
313 500
04
Меншiкке салынатын салықтар

используемые остатки бюджетных средств 5 460 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Шарынского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 40, 41, 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 127 504 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 59 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 67 854 тысячи тенге;
2) затраты 132 604 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 5 100 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 100 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 100 тысяч тенге.
15. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14 к настоящему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение 1 к решению
Уйгурского районного
маслихата от 20 марта
2026 года № 8-58-270
Приложение 1 к решению
Уйгурского районного
маслихата от 30 декабря
2026 года № 8-55-253
Бюджет Шонжынского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы
493 684
1
Налоговые поступления
493 684
01
Подоходный налог
313 500
2
Индивидуальный подоходный налог
313 500
04
Hалоги на собственность

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0