"Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53-214 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 58-246 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53 - 214 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 091 942 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 910 055 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 178 835 мың теңге;
2) шығындар 4 094 275 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 333 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 333 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 957 446 мың теңге:
салықтық түсімдер 862 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 94 469 мың теңге;
2) шығындар 958 999 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 553 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 553 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 553 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 53-214 "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22 мая 2026 года № 58-246
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 53-214 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 4 091 942 тысячи тенге:
налоговые поступления 3 910 055 тысяч тенге;
неналоговые поступления 3 052 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 178 835 тысяч тенге;
2) затраты 4 094 275 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 333 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 333 тысячи тенге.
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
2) доходы 957 446 тысяч тенге:
налоговые поступления 862 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 94 469 тысяч тенге;
2) затраты 958 999 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 553 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 553 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 553 тысячи тенге.
3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер 1 128 715 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 022 904 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 105 811 мың теңге;
2) шығындар 1 135 996 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 281 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 281 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 281 мың теңге.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Бесағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 951 312 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 730 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 198 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 220 844 мың теңге;
2) шығындар 1 966 348 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 036 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 15 036 мың теңге.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Бесқайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 396 675 мың теңге:
салықтық түсімдер 396 471 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге;
2) шығындар 402 487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 815 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 815 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

1) доходы 1 128 715 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 022 904 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 105 811 тысяч тенге;
2) затраты 1 135 996 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 281 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 281 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 281 тысяча тенге.
4. Утвердить бюджет Бесагашского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 1 951 312 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 730 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления 198 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 220 844 тысячи тенге;
2) затраты 1 966 348 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 036 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 15 036 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Бескайнарского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 396 672 тысячи тенге:
налоговые поступления 396 471 тысяча тенге;
неналоговые поступления 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 0 тенге;
2) затраты 402 487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 815 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 815 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 838 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 838 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 838 мың теңге.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Нұра ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 259 802 мың теңге:
салықтық түсімдер 254 043 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 5 759 мың теңге;
2) шығындар 259 808 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 мың теңге.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2 172 949 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 168 754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 202 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 2 993 мың теңге;
2) шығындар 2 183 151 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 10 202 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 10 202 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 10 202 мың теңге.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Тұздыбастау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 536 859 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 527 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 195 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 8 683 мың теңге;
2) шығындар 1 590 171 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 838 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 838 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 838 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Нуринского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 259 802 тысячи тенге:
налоговые поступления 254 043 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 5 759 тысяч тенге;
2) затраты 259 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 2 172 949 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 168 754 тысячи тенге;
неналоговые поступления 1 202 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 2 993 тысячи тенге;
2) затраты 2 183 151 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 10 202 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 10 202 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 10 202 тысячи тенге.
11. Утвердить бюджет Туздыбастауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 1 536 859 тысяч тенге
налоговые поступления 1 527 981 тысяча тенге;
неналоговые поступления 195 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 8 683 тысячи тенге;
2) затраты 1 590 171 тысяча тенге;

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0