"Талғар ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 52-211 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 наурыздағы № 55-229 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Талғар ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 52-211 Талғар аудандық мәслихатының шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 453 019 мың теңге:
салықтық түсімдер – 24 467 154 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 092 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 331 524 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 561 407 мың теңге;
2) шығындар – 46 695 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66 998 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер –0 теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 52-211 "О бюджете Талгарского района на 2026-2028 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 5 марта 2026 года № 55-229
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 52-211 "О бюджете Талгарского района на 2026-2028 годы" следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 453 019 тысяч тенге:
налоговые поступления – 24 467 154 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 092 934 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 331 524 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 14 561 407 тысяч тенге;
2) затраты – 46 695 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66 998 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 129 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы – 309 104 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 309 104 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 91 370 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 270 724 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

5) дефицит бюджета – 309 104 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 309 104 тысячи тенге:
поступление займов – 129 750 тысяч тенге;
погашение займов – 91 370 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 270 724 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

74 693
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 562
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 747
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 721
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
156 369
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 308 052
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
294 527
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194 527
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 248
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 494
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 988
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
81 797
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
100 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
100 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 653 274
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 996 036
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 017 462
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
431 521
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
199 768
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 386 173
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
978 574
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
109 951
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
868 623
2
Коммуналдық шаруашылық
2 657 238
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

74 693
006
Оказание жилищной помощи
1 562
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 747
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 721
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156 369
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 308 052
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
294 527
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194 527
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 248
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 494
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
46 988
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
81 797
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
100 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
100 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 653 274
1
Жилищное хозяйство
3 996 036
467
Отдел строительства (города областного значения)
3 017 462
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
431 521
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
199 768
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 386 173
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
978 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
109 951
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
868 623
2
Коммунальное хозяйство
2 657 238
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)