Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 44-196 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 47-208 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 44-196 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №221143 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 40 664 мың теңге:
салықтық түсiмдер 27 572 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 13 092 мың теңге;
2) шығындар 41 053 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 389 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 389 мыңтеңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 389 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5,6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 46 563 мың теңге:
салықтық түсiмдер 24 765 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 21 798 мың теңге;
2) шығындар 56 134 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 9 751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 9 751 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 751 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 44-196 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2026-2028 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 3 апреля 2026 года № 47-208
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года №44-196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №221143) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 40 664 тысяч тенге:
налоговые поступления 27 572 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 13 092 тысячи тенге;
2) затраты 41 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 389 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 389 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 389 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5,6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 46 563 тысяч тенге:
налоговые поступления 24 765 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 21 798 тысячи тенге;
2) затраты 56 134 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 9 751 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 751 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 751 тысяча тенге
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 168 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 168 мың теңге.
23. 2026-2028 жылдарға арналған Шиен ауылдық округінің бюджетітиісінше осы шешімнің 67, 68, 69-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 54 446 мың теңге:
салықтық түсiмдер 27 184 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 27 262 мың теңге;
2) шығындар 55 338 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 892 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 892 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 892мың теңге.
24. 2026-2027 жылдарға арналған Шолаққарғалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 70, 71, 72-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 321 034 мың теңге:
салықтық түсiмдер 320 919 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 115 мың теңге;
2) шығындар 325 322 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 288 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 288 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 288 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, құқықтық тәртіп, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, депутаттық этика мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2026 жылғы 03 сәуірдегі
"Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы"
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 44-196 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 47-208 шешіміне
1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 168 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 168 тысяч тенге.
23. Утвердить бюджет Шиенского сельского округа на 2026-2028 годысогласно приложениям 67, 68, 69-к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 54 446 тысяч тенге:
налоговые поступления 27 184 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 27 262 тысяч тенге;
2) затраты 55 338 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 892 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
892 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 892 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Шолаккаргалинского сельского округа на
2026-2028 годы согласно приложениям 70, 71, 72 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 321 034 тысяч тенге:
налоговые поступления 320 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 115 тысяч тенге;
2) затраты 325 322 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 288 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 288 тысячатенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 288 тысяча тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67,70к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "экономики, бюджета, правопорядка, борьбы с коррупцией, депутатской этики".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от "03" апреля 2026 года № 47-208 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 44-196 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2026-2028 годы"
Приложение 1
к решению Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-187
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
187
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
187
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
187
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
187
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
187
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 03 сәуірдегі "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы"
2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 44-196 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 47-208 шешіміне
4-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 44-196 шешіміне
10-қосымша
Ақтерек ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
2
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
-187
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
187
8
Используемые остатки бюджетных средств
187
01
Остатки бюджетных средств
187
1
Свободные остатки бюджетных средств
187
01
Свободные остатки бюджетных средств
187
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от "03" апреля 2026 года № 47-208 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 30 декабря
2025 года № 44-196 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2026-2028 годы"
Приложение 10 к решению Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 44-196
Бюджет Актерекского сельского округа на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
III.Доходы