Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 44-248 "Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы № 51-298 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 44-248 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219281 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 792 970 379 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 76 886 365 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 34 293 555 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 261 528 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 1 680 737 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 679 848 194 мың теңге;
2) шығындар – 784 991 772 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 873 741 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 569 705 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 695 964 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 356 730 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 4 356 730 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 45 251 864 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 45 251 864 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте Алматы агломерациясын дамыту мақсатында Алматы қаласының бюджетінен 11 240 692 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін.";

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 44-248 "Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 17 июня 2026 года № 51-298
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы" от 15 декабря 2025 года № 44-248 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219281) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 792 970 379 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 76 886 365 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34 293 555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 261 528 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 1 680 737 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 679 848 194 тысяч тенге;
2) затраты – 784 991 772 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 873 741 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 569 705 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 695 964 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 356 730 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 356 730 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -45 251 864 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 45 251 864 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год поступления трансфертов из бюджета города Алматы в сумме 11 240 692 тысяч тенге в целях развития Алматинской агломерации.";

көрсетілген шешімнің 9.1. - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9.1. Алматы облысы бойынша 2026 жылға мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы 41 592 182 мың теңге сомасында мақұлдансын, оның ішінде:
жалға берілетін тұрғын үй сатып алуға 34 580 928 мың теңге;
энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғыртуға 2 011 254 мың теңге;
кредиттік тұрғын үй сатып алуға 5 000 000 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

пункт 9.1. указанного решения изложить в новой редакции:
"9.1. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2026 год в сумме 41 592 182 тысяч тенге, в том числе на:
приобретение арендного жилья 34 580 928 тысяч тенге;
модернизацию энергетического и коммунального секторов 2 011 254 тысяч тенге;
приобретение кредитного жилья 5 000 000 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облыстық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы "Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 44-248 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 51-298 шешіміне қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 44-248 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Алматы облысының 2026 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Маслихата К. Байгоджаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от 17 июня 2026 года № 51-298 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 44-248 "Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы"
Приложение 1 утвержденное решением Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 44-248 "Об областном бюджете Алматинской области на 2026-2028 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

3 329 334
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
261 524
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
605 297
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 000 947
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 686 715
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 560 258
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
24 230
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
5 839
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
760 335
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 914 453
004
Білім беру объектілерін күрделі жөндеу
11 914 453
05
Денсаулық сақтау
18 803 959
2
Халықтың денсаулығын қорғау
8 620 422
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 427 502
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
563 027
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
32 353
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 350 624
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
543
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 480 955
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 642 775
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
2 642 775
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 550 145
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 550 145
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 476 489
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 476 489
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 476 489
4
Емханалар
554 916
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
554 916
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

3 329 334
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
261 524
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
605 297
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 000 947
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 686 715
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 560 258
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
24 230
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 839
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
760 335
271
Управление строительства области
11 914 453
004
Капитальный ремонт объектов образования
11 914 453
05
Здравоохранение
18 803 959
2
Охрана здоровья населения
8 620 422
253
Управление здравоохранения области
3 427 502
006
Услуги по охране материнства и детства
563 027
007
Пропаганда здорового образа жизни
32 353
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 350 624
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
543
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 480 955
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 642 775
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
2 642 775
271
Управление строительства области
2 550 145
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 550 145
3
Специализированная медицинская помощь
3 476 489
253
Управление здравоохранения области
3 476 489
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 476 489
4
Поликлиники
554 916
253
Управление здравоохранения области
554 916
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

10 668 912
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
980 952
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
917 739
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
382 798
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 198
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
49 111
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
386 400
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
30 187
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
66 045
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
63 213
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 213
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
43 839 052
1
Тұрғын үй шаруашылығы
160 000
772
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы
160 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
160 000
2
Коммуналдық шаруашылық
43 679 052
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 439 698
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 439 698
771
Облыстың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
36 038 312
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 544
004
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
60 318
005
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
835 229
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000
012
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
107 624
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
34 146 770
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу

10 668 912
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
980 952
256
Управление координации занятости и социальных программ области
917 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
382 798
007
Капитальные расходы государственного органа
3 198
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
49 111
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
386 400
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
30 187
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
66 045
276
Управление по защите прав детей области
63 213
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
63 213
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
43 839 052
1
Жилищное хозяйство
160 000
772
Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области
160 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
160 000
2
Коммунальное хозяйство
43 679 052
271
Управление строительства области
5 439 698
030
Развитие коммунального хозяйства
5 439 698
771
Управление энергетики и водоснабжения области
36 038 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
241 544
004
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
60 318
005
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
835 229
011
Капитальные расходы государственного органа
15 000
012
Развитие коммунального хозяйства
107 624
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
34 146 770
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

787 500
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
367 395
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
52 586
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 203 602
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 298 943
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
13 759 174
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 184 951
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
374 736
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
1 478
271
Облыстың құрылыс басқармасы
466 193
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
466 193
719
Облыстың ветеринария басқармасы
7 996 973
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 907
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
103 710
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
30 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
156 197
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 977 388
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 277 920
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
48 331
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

787 500
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
367 395
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
52 586
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 203 602
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 298 943
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
13 759 174
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 184 951
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
374 736
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
1 478
271
Управление строительства области
466 193
020
Развитие объектов сельского хозяйства
466 193
719
Управление ветеринарии области
7 996 973
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
209 907
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
103 710
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
30 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
156 197
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 977 388
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 277 920
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
48 331
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)