Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 571 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 655 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 571 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шалқар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 63619,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5669,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12,0 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 57938,0 мың теңге;
2) шығындар – 64007,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -388,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 388,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 388,8 мың теңге."
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 57938,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Шалқар ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 22 мамырдағы
№ 655 шешіміне қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 571 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Шалқар ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 571 "Об утверждении бюджета Шалкарского сельского округа на 2026-2028 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 мая 2026 года № 655
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 571 "Об утверждении бюджета Шалкарского сельского округа на 2026-2028 годы" следующие изменения:
"1. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63619,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 5669,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 57938,0 тысяч тенге;
2) затраты - 64007,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -388,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 388,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 388,8 тысяч тенге."
пункт 4 изложить в новой редакции;
"4. Учесть в бюджете Шалкарского сельского округа на 2026 год текущие трансферты из районного бюджета в сумме 57938,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Шалкарского сельского округа."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 22 мая
2026 года № 655
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 571
Бюджет Шалкарского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы