Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 560 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 мамырдағы № 645 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 560 "2026-2028 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шалқар қаласының 2026-2028 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 547021,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 353488,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4670,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24386,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 164477,0 мың теңге;
2) шығындар – 631934,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -84913,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 84913,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 84913,9 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026 жылға арналған Шалқар қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 164477,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
22 мамырдағы № 645 шешіміне
қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
24 желтоқсандағы № 560
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Шалқар қалалық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 560 "Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 мая 2026 года № 645
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 560 "Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шалкар на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 547021,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 353488,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4670,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24386,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164477,0 тысяч тенге;
2) затраты – 631934,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -84913,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84913,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 84913,9 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в Шалкарском городском бюджете на 2026 год поступление текущего целевого трансферта в сумме 164477,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города Шалкар.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 22 мая 2026 года
№ 645
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 560
Шалкарский городской бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы