Шалқар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 155 "Сайлау өткізу кезеңінде кандидаттардың үгіттік баспа материалдарын орналастыру үшін орындар белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімдігінің 2026 жылғы 11 маусымдағы № 137 қаулысы
Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шалқар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 155 "Сайлау өткізу кезеңінде кандидаттардың үгіттік баспа материалдарын орналастыру үшін орындар белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3606 болып) қаулысына келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар ауданының әкімі Ж. Жидеханов
"КЕЛІСІЛДІ"
Шалқар аудандық аумақтық
сайлау комиссиясының төрағасы
______________ Н. Бисеков
11 маусым 2026 жыл
2026 жылғы 11 маусымдағы
№ 137 Шалқар ауданы
әкімдігінің қаулысына қосымша
Шалқар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 10 шілдедегі
№ 155 қаулысымен бекітілген
Сайлауға қатысатын кандидаттардың үгіттік баспа материалдарын орналастыруға арналған орындар тізімі
Қала, ауылдық округтер, елді мекен атаулары
Орналастыру орны
Қауылжыр ауылдық округі
1
Кауылжыр ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "ГКС-12 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Есет Көтібарұлы көшесі № 2.
Бозой ауылдық округі
2
Бозой ауылы
"Сары Батақұлы атындағы Шалқар аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Бозой ауылдық "Арай" мәдениет үйінің алдындағы стенді, Ұран Бақтыбай көшесі № 21.
3
Қаңбақты ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Аяққұм негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Желтоқсан көшесі № 3.
Кішіқұм ауылдық округі
4
Шілікті ауылы
"Сары Батақұлы атындағы Шалқар аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Шілікті мәдениет үйінің алдындағы стенді, Қоңыртөбе көшесі 2.
5
Қарашокат станциясы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қарашоқат жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекттік мекемесінің алдындағы стенді, Кішіқұм көшесі № 26.
6
Шоқысу станциясы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Шоқысу жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Теміржолшылар көшесі № 5.
Шетырғыз ауылдық округі
7
Қаратоғай ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қаратоғай жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Т.Басенов көшесі № 8а.
8
Түмалыкөл ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "М.Орынбасаров атындағы негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Тәуелсіздік көшесі № 3а.
Мөңке би ауылдық округі
9
Мөңке би ауылы
"Сары Батақұлы атындағы Шалқар аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Мөңке би ауылдық клубының алдындағы стенді, Мөңке би көшесі, № 11А үй.
Бершүгір ауылдық округі
10
Бершүгір станциясы
"Сары Батақұлы атындағы Шалқар аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Біршоғыр ауылдық клубының алдындағы стенді, Тихонов көшесі № 3.
11
Алабас ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Алабас негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Қазақстан көшесі № 2.
12
Сарысай ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Сарысай мектеп-бөбекжай-бақшасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Желтоқсан көшесі № 10.
Жаңақоныс ауылдық округі
13
Аққайтым ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жаңақоныс жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Достық көшесі № 1.
14
Қопасор ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қызылту негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Қопасор көшесі № 25.
Айшуақ ауылдық округі
15
Бегімбет ауылы
"Томирис" дүкенінің алдындағы стенді, Қарағұл көшесі № 12.
16
Есет ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Сарыбұлақ негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Ордақонған көшесі № 30.
Есет Көтібарұлы ауылдық округі
17
Байқадам ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Қорғантұз жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Есет Көтібарұлы көшесі № 33.
Ақтоғай ауылдық округі
18
Қотыртас станциясы

О внесении изменения в постановление акимата Шалкарского района от 10 июля 2013 года № 155 "Об определении мест для размещения агитационных печатных материалов кандидатов в период проведения выборов"
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 11 июня 2026 года № 137
Акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Шалкарского района от 10 июля 2013 года № 155 "Об определении мест для размещения агитационных печатных материалов кандидатов в период проведения выборов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3606) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Шалкарского района
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Шалкарской
районной территориальной
избирательная комиссии
______________ Н. Бисеков
11 июня 2026 года
Приложение к
постановлению акимата
Шалкарского района от
11 июня 2026 года № 137
Утверждено постановлением
акимата Шалкарского района
от 10 июля 2013 года № 155
Перечень мест для размещения агитационных печатных материалов для кандидатов участвующих в выборах
Наименования населенных пунктов
Места для размещения
Кауылжырский сельский округ
1
Село Кауылжыр
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Общеобразовательная средняя школа ГКС-12" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Есет Котибарулы № 2.
Бозойский сельский округ
2
Село Бозой
Стенд перед домом культуры "Арай" села Бозой государственного коммунального казенного предприятия "Шалкарский районный дом культуры имени Сары Батакулы", улица Уран Бактыбая № 21.
3
Село Канбакты
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Основная средняя школа Аяккум" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Желтоксан № 3.
Кишикумский сельский округ
4
Село Шиликты
Стенд перед сельским клубом Шиликти государственного коммунального казенного предприятия "Шалкарский районный дом культуры имени Сары Батакулы", улица Коныртобе № 2.
5
Станция Карашокат
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Карашокатская общеобразовательная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Кишикум № 26.
6
Станция Шокысу
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Шокысуская общеобразовательная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Темиржолшылар № 5.
Шетиргизский сельский округ
7
Село Каратогай
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Каратогайская общеобразовательная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Т.Басенова № 8а.
8
Село Тумалыкул
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Основная средняя школа имени М.Орынбасарова" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Тауелсиздик № 3а.
Монкебийский сельский округ
9
Село Монке би
Стенд перед Монкебийским сельким клубом государственного коммунального казенного предприятия "Шалкарский районный Дом культуры имени Сары Батакулы", улица Монке би № 11А.
Бершугирский сельский округ
10
Станция Бершугир
Стенд перед Биршогирским сельким клубом государственного коммунального казенного предприятия "Шалкарский районный Дом культуры имени Сары Батакулы", улица Тихонова № 3.
11
Село Алабас
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Алабасская основная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Казахстан № 2.
12
Село Сарысай
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Сарысайская школа-ясли-сад" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Желтоксан № 10.
Жанаконысский сельский округ
13
Село Аккайтым
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Жанаконысский общеобразовательная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Достык № 1.
14
Село Копасор
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Кызылтусская основная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Копасор № 25.
Айшуакский сельский округ
15
Село Бегимбет
Стенд перед магазином "Томирис", улица Карагул № 12.
16
Село Есет
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Сарыбулакская основная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Ордаконган № 30.
Есет Котибарулы сельский округ
17
Село Байкадам
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Общеобразовательная Коргантузская средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Есет Котибарулы № 33.
Актогайский сельский округ
18
Станция Котыртас

"Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Ақтоғай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Мектеп көшесі № 2/2.
19
Қорғанжар ауылы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "№ 60 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Достық көшесі № 4.
20
Ақтан батыр ауылы
Темір жол стансасының алдындағы стенді, Ақжар көшесі № 16.
Тоғыз ауылдық округі
21
Тоғыз станциясы

Стенд перед государственным учреждением "Аппарат акима Актогайского сельского округа Шалкарского района Актюбинской области", улица Мектеп № 2/2.
19
Село Корганжар
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Начальная школа № 60" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Достык № 4.
20
Село Актан батыра
Стенд перед зданием железнодорожной станции, улица Акжар № 16.
Тогызский сельский округ
21
Станция Тогыз

"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "№ 7 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Толағай көшесі № 63.
22
Көпмола станциясы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "№ 36 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Теміржолшылар көшесі № 4.
23
Жылан станциясы
"Шалқар ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "№ 33 бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің алдындағы стенді, Жылан көшесі № 21.
Шалқар ауылдық округі
24
Жылтыр ауылы
"Сары Батақұлы атындағы Шалқар аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны Жылтыр ауылдық клубының алдындағы стенді, Қайнар көшесі № 11.
Шалқар қаласы
25
Шалқар қаласы
"Казпочта" акционерлік қоғамының Шалқар аудандық пошта байланыс торабы ғимараты алдындағы стенді, Әйтеке би көшесі № 54,
"Қазақстан теміржолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы филиалының Шалқар темір жол вокзалы ғимараты алдындағы стенді, Резванов көшесі № 5"б".

Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Общеобразовательная средняя школа № 7" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Толагай № 63.
22
Станция Копмола
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Начальная школа № 36" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Темиржолшылар № 4.
23
Станция Жылан
Стенд перед коммунальным государственным учреждением "Начальная школа № 33" государственного учреждения "Отдел образования Шалкарского района", улица Жылан № 21.
Шалкарский сельский округ
24
Село Жылтыр
Стенд перед Жылтырским сельким клубом государственного коммунального казенного предприятия "Шалкарский районный Дом культуры имени Сары Батакулы", улица Кайнар № 11.
Город шалкар
25
Город Шалкар
Стенд перед зданием Шалкарского районного узла почтовой связи акционерного общества "Казпочта", улица Аитеке би № 54,
стенд перед зданием железнодорожного вокзала Шалкар филиала акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", улица Резванова № 5"б".