Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 311 "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 12 мамырдағы № 355 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 311 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 342 939 мың теңге:
салықтық түсімдер – 66 627 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 588 мың теңге;
трансферттер түсімі – 275 724 мың теңге;
2) шығындар – 372 387,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 448,5 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 448,5 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 448,5 мың теңге."
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 69 112 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 95 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61 027 мың теңге;
2) шығындар – 71 758,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 646,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 646,4 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 646,4 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 67 850 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 64 816 мың теңге;
2) шығындар – 68 390,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 311 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2026-2028 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12 мая 2026 года № 355
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 311 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 342 939 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66 627 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 275 724 тысяч тенге;
2) затраты – 372 387,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 448,5 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 448,5 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 29 448,5 тысяч тенге."
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 112 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 990 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 95 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 027 тысяч тенге;
2) затраты – 71 758,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 646,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 646,4 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 646,4 тысяч тенге."
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 850 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 816 тысяч тенге;
2) затраты – 68 390,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -540,2 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,2 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 540,2 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
7. 2026-2028 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 104 540 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 895 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 915 мың теңге;
трансферттер түсімі – 94 730 мың теңге;
2) шығындар – 105 494,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -954,1 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 954,1 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 954,1 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 77 361 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 160 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 128 мың теңге;
трансферттер түсімі – 69 073 мың теңге;
2) шығындар – 77 388,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27,3 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27,3 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27,3 мың теңге."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 53 890 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 783 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 021 мың теңге;
2) шығындар – 53 997,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -107,7 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107,7 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107,7 мың теңге."
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2026-2028 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -540,2 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,2 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 540,2 тысяч тенге."
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 540 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 895 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 915 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94 730 тысяч тенге;
2) затраты – 105 494,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -954,1 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 954,1 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 954,1 тысяч тенге."
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 361 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 073 тысяч тенге;
2) затраты – 77 388,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -27,3 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27,3 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 27,3 тысяч тенге."
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 890 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 783 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 86 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 021 тысяч тенге;
2) затраты – 53 997,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -107,7 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107,7 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 107,7 тысяч тенге."
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 84 783 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 398 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 885 мың теңге;
2) шығындар – 85 961,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 178,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 178,4 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 178,4 мың теңге."
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2026 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 109 054 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 45 173 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне –7 300 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 14 212 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 25 600 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 800 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 6 018 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 951 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 16 900 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 100 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 145 972,3 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 77 243 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 3 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 8 038,1 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 12 493,3 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 22 500 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 5 504,5 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 16 393,4 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 125 844 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 117 300 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 458 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 186 мың теңге.

1) доходы – 84 783 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 398 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 885 тысяч тенге;
2) затраты – 85 961,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 178,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 178,4 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 178,4 тысяч тенге."
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 109 054 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 45 173 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 7 300 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 14 212 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 25 600 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 800 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 6 018 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 951 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 16 900 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 100 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 145 972,3 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 77 243 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 3 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 8 038,1 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 12 493,3 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 22 500 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 5 504,5 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 16 393,4 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 125 844 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 117 300 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 458 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 186 тысяч тенге.

5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 21 200 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 14 200 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 7 000 мың теңге."
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады."
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 21 200 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 14 200 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 7 000 тысяч тенге."
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.