Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 шілдедегі № 336 шешімі
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 153 191 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 862 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 261 230 мың теңге;
2) шығындар – 4 117 722,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 807 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 261 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 855 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 881 661,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -881 661,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 261 662 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мартукского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 268 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 15 июля 2026 года № 336
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 268 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 153 191 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 862 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 261 230 тысяч тенге;
2) затраты – 4 117 722,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 807 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 261 662 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 855 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 881 661,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -881 661,6 тысяч тенге:
поступление займов – 261 662 тысяч тенге;

42 428
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
677 267
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
46 215
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 215
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 215
2
Әлеуметтiк көмек
555 778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
555 778
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
204 381
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
118 686
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
19 702
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
176 927
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 274
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі
75 274
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 037
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
25 283
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 244
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
871 785
1
Тұрғын үй шаруашылығы
185 692
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
185 692
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 840
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
79 852
2
Коммуналдық шаруашылық

42 428
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
677 267
1
Социальное обеспечение
46 215
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 215
005
Государственная адресная социальная помощь
46 215
2
Социальная помощь
555 778
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
555 778
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 545
006
Оказание жилищной помощи
1 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
204 381
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 686
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
19 702
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
176 927
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 274
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 037
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
25 283
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 244
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
871 785
1
Жилищное хозяйство
185 692
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
185 692
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 840
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
79 852
2
Коммунальное хозяйство