Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 415 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 467 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 415 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 318 025,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 014 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63 017 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 10 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 230 342,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 030 849,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 314 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 129 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 436 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 230 861,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 230 861,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 129 750 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кобдинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 415 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15 мая 2026 года № 467
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 415 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 318 025,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 014 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 017 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 230 342,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 030 849,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 314 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 436 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 230 861,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 230861,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 129 750 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 531 212 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 170 600,1 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 467 шешіміне қосымша
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 415 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
І. Кірістер

погашение займов – 531 212 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 170 600,1 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение к решению Кобдинского районного маслихата от 15 мая 2026 года № 467
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 415
Кобдинский районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
396939
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25872
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25872
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25872
2
Әлеуметтiк көмек
273433
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273433
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28113
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64509
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56153
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
44431
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
80027
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97634
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97634
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37075
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
505
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
29494
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23577
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
383058
1
Тұрғын үй шаруашылығы
260736
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
396939
1
Социальное обеспечение
25872
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25872
005
Государственная адресная социальная помощь
25872
2
Социальная помощь
273433
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273433
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28113
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64509
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56153
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
44431
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
80027
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97634
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37075
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
505
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
29494
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23577
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
383058
1
Жилищное хозяйство
260736
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)