Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 5 ақпандағы № 23 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 17, 69 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына сәйкес, Қарғалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "КАЗСУШАР" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Ақтобе филиалына Қарғалы ауданы, Шәмші Қалдаяқов ауылының аумағындағы "Қарғалы су қоймасы" гидротехникалық құрылысына дейінгі кірме жол орналастыру және қызмет көрсету үшін жалпы көлемі - 2,8 га жер учаскесін жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2036 жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Қарғалы аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қарғалы ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарғалы ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы ауданының әкімі Н. Унербаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Каргалинского района Актюбинской области от 5 февраля 2026 года № 23
В соответствии со статьями 17, 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Каргалинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Актюбинскому филиалу республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "КАЗВОДХОЗ" установить публичный сервитут на земельный участок, расположенный на территории села Шамши Калдаякова Каргалинского района, общей площадью 2.8 гектаров, без изъятия у землепользователей, для размещения и обслуживания проездной дороги к гидротехническому сооружению "Каргалинское водохранилище", сроком до 1 февраля 2036 года.
2. Государственному учреждению "Каргалинский районный отдел земельных отношений" в установленным законодательством порядке обеспечит:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Каргалинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Каргалинского района, курирующего соответствующую сферу.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Каргалинского района Н. Унербаев