"Ақтөбе қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 173 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2026 жылғы 29 мамырдағы № 418 шешімі
Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ақтөбе қаласында әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларын бекiту туралы" Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 173 шешiмiне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8589-04 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгiзiлсiн:
Ақтөбе қаласында әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларында:
5 және 6-тармақтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік көмек бір рет және мезгіл-мезгіл (жылына бір рет) көрсетіледі, өтініш берілген айдан бастап жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбелерін ЖАО ұсынымы бойынша осы Қағидалармен белгіленді.";
8-тармақтың 2) тармақшасының бірінші бөлігі келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 25 қазан - Қазақстан Республикасының күніне орай:";
10-тармақтың бірінші бөлігі келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Азаматтың (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы өтініш берген сәттің алдындағы тоқсанда республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселенген мөлшерінен аспайтын бір рет берілетін әлеуметтік көмек көрсетіледі:";
10-тармақтың 1), 2), 3), 4) тармақшалары алынып тасталсын;
16-тармақтың үшінші бөлігі келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"ай сайынғы және тоқсан сайынғы төлемдер бойынша төлем жасалатын айдың алдындағы айдың 27-і күні әлеуметтік көмек төлеу үшін бюджет қаражатына сұраныс қалыптастырады.";
17-тармақтың үшінші бөлігі келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Айдың 27-і күнінен кейін түскен әлеуметтік көмек төлеуге сұраныс сомалары туралы өтінімдер бойынша ақшалай қаражатты Әлеуметтік бағдарламалар бөлімі келесі айдың 1-і күнінен кейін мемлекеттік корпорацияға аударады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының төрағасы А. Даржанова

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 30 мая 2024 года № 173 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актобе"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 29 мая 2026 года № 418
Маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 30 мая 2024 года № 173 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8589-04) следующие изменения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Актобе:
пункты 5 и 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Социальная помощь предоставляется единовременно и периодически (один раз в год), осуществляется с месяца обращения.
6. Перечни праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи установлены настоящими Правилами по представлению МИО.";
часть первую подпункта 2) пункта 8 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2) ко Дню Республики Казахстан - 25 октября:";
часть первую пункта 10 изложить в новой редакции следующего содержания:
"10. Единовременная социальная помощь с учетом среднедушевого дохода гражданина (семьи), не превышающего однократного размера прожиточного минимума, устанавливаемого на соответствующий финансовой год законом о республиканском бюджете, за предшествовавший на момент обращения квартал оказывается:";
подпункты 1), 2), 3), 4) пункта 10 исключить;
часть третью пункта 16 изложить в новой редакции следующего содержания:
"по ежемесячным и ежеквартальным выплатам – 27 числа месяца, предшествующего месяцу выплаты.";
часть третью пункта 17 изложить в новой редакции следующего содержания:
"По заявкам о суммах потребности на выплату социальной помощи, поступившим после 27 числа месяца, Отдел социальных программ перечисляет денежные средства в Государственную корпорацию после 1 числа следующего месяца.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова